Aysun Özcan Erenkaya adaylık açıklamasına hazırlanıyor

MAKALEYİ DİNLE

İzmit Belediye Başkan aday adaylığı açıklaması için kolları sıvayan Aysun Özcan Erenkaya, en erken yola çıkanlardan biri. Siyaset yapmayı seven, siyasete kadın elinin değmesinin gerekliliğine inanan Aysun Hanım, İzmit Belediyesi’ni yönetmeye talip.
Uzun yıllar partisinin değişik kademelerinde görev alan hırslı ve ç alışkan yapısıyla bilinen Aysun Özcan Erenkaya, 30 Temmuz Salı günü adaylık açıklamasını resmen yapıyor. Parti binasında saat 18.00’da yapılacak adaylık açıklaması için yoğun bir mesai harcayan Aysun Hanım, davetlilerin davetiyelerini bile özel hazırlattı.


MHP Körfez’de ses seda yok
MHP Körfez İlçe Başkanlığından istifa eden Yağız Öztürk’ün yerine il başkanı Aydın Ünlü, yeni yönetimin oluşturulması için MHP’nin değişik kademelerinde görev yapan Gürcan Kolay’a görev verdi. Kolay, yönetim kurulunda görevlendirilebilecek 50 ismi belirledi.
Gürcan Bey’in yönetime önerdiği isimler il başkanlığı ve genel merkeze sunuldu. Hareketli bir dönem geçiren MHP’de halen Körfez İlçe yönetimi oluşmadı.
Körfez’de iddialı bir seçim dönemi geçirmeyi hedefleyen MHP’nin sessizliği teşkilat içinde sıkıntı yaratabilir.


Barınma merkezinden şikayet var
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın Sığınma Evi’nde kalan bayanlar, nazi kampı edasında konaklıyorlarmış. Kuruçeşme Köy Hizmetleri Lojmanlarının yanında bulunan kadın sığınma evinin yönetimi, burada kalan bayanların cep telefonuyla görüşmesini yasaklamış. Ayrıca belli bir saatten sonra bayanların odalarından çıkması da yasakmış. Bu katı tutumun nedeni ise bayanları bıktırarak sığınma evini terk etmelerini sağlamakmış.


Yenice mi? Doğan mı?
CHP’nin yaptığı ankette ilk üç sıraya Nevzat Doğan, Halil Vehbi Yenice ve Sefa Sirmen isminin öne çıktığı konuşuluyor. CHP ankete dayalı bir aday seçecek mi bunu zaman gösterecek. İzmit’te CHP aday bolluğu yaşıyor. AK Parti’de ise henüz “Ben de adayım” diyen biri yok.
CHP anketinde kafa karıştıran diğer bir ayrıntı da, mevcut belediye başkanı Nevzat Doğan’ın birinci sırada, eski belediye başkanı Halil Vehbi Yenice’nin de Doğan’ın hemen arkasında yer alıyor olması.
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, kentin en çalışkan belediye başkanları arasında görünüyor olması, Doğan’ın adaylıkla ilgili şansını artırıyor. Kamuoyu araştırmalarının da Doğan’ı işaret ettiği göz önünde bulundurulunca AK Parti’nin 2014 İzmit adayı belli gibi görünüyor.
Siyasette bir günün bir asra bedel olduğunu hatırlatarak, hiç bir şeyin garantisinin olmadığını söylememiz zor değil. En az Doğan kadar bu kentte sevilen ve saygı gören Halil Vehbi Yenice’de Ak Parti’nin adayı olabilme şansı var.


DSP sürprize hazırlanıyor
Herkes DSP’nin aday çıkartmayacağını söylerken bunun aksini söyleyenler de var. DSP Körfez İlçe Başkanı Gündüz Kamil Çehreli, önümüzdeki yerel seçimlerde DSP’nin Körfez’de aday çıkartacağını söyledi. Üstelik kimsenin beklemediği bir sonucu alacağını belirtti. Tabi DSP’nin Körfez’de iyi bir aday çıkartması MHP’ye haliyle MHP’nin adayı Salih Şirin’e yarayacak.
10 gün içinde adaylarını açıklayacaklarını söyleyen Çehreyli’yi iddialı konuşmaya iten ise genel merkezden aldığı destek.
Bakalım DSP 2014 yerel seçimleri için Körfez’den kimi aday gösterecek.


İstanbul’da Köprü trafiği Derince’de Tünel trafiği
Erkeklerin en nefret ettiği konu trafik yoğunluğudur. Hemen her erkek, en sakini bile, trafikte bir canavara dönebilir.
Erkekler üzerindeki bu potansiyeli hemen her gün görebilmemiz mümkün.
İstanbul’a gidenler Köprü trafiğinden yakınır. Milim milim ilerleyen trafiğe birde oruç eklendiğinde, her otomobilin içinde patlayacak birer bomba var diyebiliriz.
Şimdi ise aynı durum bizim kentimizde yaşanıyor. İstanbul’dan tek farklı olan tarafı ise bizim trafiğimiz köprüde değil tünelde.
İzmit – Körfez istikameti Derince bölgesinde bulunan tünel bu yolu kullananların kabusu oldu. Yapılan yol çalışmaları nedeniyle aylardır çile çeken vatandaş akşam saatlerindeki trafik yüzünden sıkıntı yaşıyor.
Bir yandan oruçlu olmanın verdiği rehavet, öte yandan çalışma yüzünden tıkanan trafik.
Eskiden yol çalışması yapıldığı için otoyollar ücretsizdi. Ancak şimdi öyle değil. Haliyle tıkalı olan trafikte tır da var, otobüste hatta tanker de…
Benim acizane bir önerim olacak;
Körfez – Kuruçeşme aracı otoyol yine eskisi gibi ücretsiz olsun. Şu yol çalışmaları bitene kadar bu uygulama devam etsin. Böylelikle trafikteki tıkanıklığı en aza indirmiş oluruz…


Su arama ihalesine katılım olmadı
İl Encümeni Akçat- Avcıköy- İnebeyli- Suludere Köyü sınırlarında 3611,69 hektarlık arazide jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama ruhsat sahasını 69.000 TL muhammen, Akçat Köyü sınırlarında 1600,00 hektarlık arazide doğal mineralli su arama ruhsat sahasını 22.845 TL muhammen bedeller ile ihaleye çıkarttı. İhaleye katılımcı olmaması nedeniyle söz konusu ihale önceki gün tekrar ihale edildi. Yapılan ihaleye katılımcı olmadığı için ihale gerçekleştirilemedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR