Sefa Sirmen ve Nevzat Doğan…

MAKALEYİ DİNLE
Zaman su misali. Nasıl akıp geçtiğini açıkçası anlamıyorsunuz bile. Daha dün gibi hatırlıyorum partilerin 2009 seçimlerinde sahaya çıkarak nasıl milletten oy istediklerini. Bir de bakmışsınız beş yıl geçmiş. Yeni seçim dönemi gelmiş.
Şimdi de 30 Mart heyecanı sardı memleketi. Özellikle AK Parti’nin henüz ilçe adaylarını açıklamamış olması duyulan heyecanın da artmasına neden oldu. Şimdi herkes Kocaeli’ndeki 12 başkandan değişim olup olmayacağına bakıyor.
Bana göre bir takım radikal değişiklikler olacak gibi. Belli başlı sorunların içinde bulunan belediyelerde yeni isimlerin tercih edilmesi artık kabul gören bir zorunluluk halini aldı. Özellikle son dönemde yaşananlar, partinin içinde bulunduğu durum ve üst kademelerde yaşanan oy kaygısı sürecin daha da farklı geçmesine neden oluyor.
Fakat bütün her şeye rağmen bana göre AK Parti’nin bu kentte çok başarılı olduğu iki ilçe var.
İzmit ve Dilovası…
Dilovası’da her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Ancak burada Sezar’ın hakkının Sezar’a teslim edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yani AK Parti burada Cemil Yaman’ı aday göstermeyecek olursa hem seçimde büyük sıkıntı yaşar, hem de büyük bir ahde vefasızlık yapmış olur. Bu böyle biline…
İzmit’te ise eğer ölüm gibi bir gerekçe vuku bulmaz ise Nevzat Doğan ile AK Parti devam edecek. Başka bir isim öyle pek akıl karı bir vaziyet olmaz. Peki Doğan, CHP’li Sefa Sirmen’e karşı üstünlük sağlayabilir mi?
Şunu hemen belirtmekte fayda görüyorum. Bana göre Sefa Bey, İzmit’te yarım adım önde. Ancak buna karşılık AK Parti ise Paşa bölgesinde iki adım öne çıkmış durumda. Sirmen’in köylerdeki gayreti takdire şayan. Fakat yüzde 60’lık oy hedefi çok da gerçekçi gelmiyor bana…
Her ne kadar durum vaziyet böyle olsa da Sirmen gibi bir isim öyle kolay pes etmez. Etmeyecektir de…
Geçmişte yaptıklarının büyük işler olduğunu da kabul ediyorum. Fakat yine de çok daha fazla efor sarf etmesinde fayda görüyorum. Çünkü karşısında bana göre AK Parti’nin en başarılı ilçe belediye başkanı duruyor. Hatta Doğan’ın ufku Büyük Reis Karaosmanoğlu’na göre daha geniş. Geride sağlam bir ekip bırakmış ve kendisini sokağa salmış. Bürokrasiyi çok sevmiyor. Teşkilatı ile de arası çok iyi. Ben kendisini Büyükşehir’e daha çok yakıştırıyorum.
Son dönemde İzmit’teki yarışın daha da kızışacağını düşünüyorum. Sirmen her şeye rağmen Bekirpaşa’daki bir şekilde açığı kapatacaktır. Bunun sonucunda ise kora kor bir mücadele yaşanacaktır ilçede. Her iki isim de seçimleri şimdiden kazandık modunda hareket etmesin. Çünkü milletin ne karar vereceği inanın belli olmaz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

adam gibi adam - En büyük Başkan SEFA SİRMEN bu dalkavuklar hiçbirsey yapamazlar sandıkda nevzat doğanı sandıga gömücez

Yanıtla . 0Beğen 09 Ocak 09:37
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR