Derince'de ölüm saçan köprü!

MAKALEYİ DİNLE

Derince, İzmit ile Körfez arasında sıkışıp kalan 131 bin nüfuslu bir yerleşim yeridir…

1994 yılında belediye oldu…

1999 yılında ilçe oldu…

Belediye de olsa, ilçe de olsa bir türlü sorunları bitmedi…

Gelen belediye başkanı, giden belediye başkanını arattı…

***

Derince’deki sorunlarla ilgili sık sık gazetemize mailler gelir…

Önceki gün de bir okurumuz Derince’deki bir köprünün fotoğraflarını çekip bize mail olarak gönderdi.

***

Okurumuzun gönderdiği maili birlikte okuyalım;

“Derince'de Fatih Sultan Mahallesi Çenedere Caddesi üzerinde mesire alanı yakınında bulunan eski, zemini çürümüş, kopmak üzere olan ve her an mahalle sakinleri ve çocuklar için ölüm tehdidi oluşturan bu atıl köprüyü neden yetkililer görmezden geliyor!

***

Mahalle sakinlerince belediye yetkililerine yazılı müracaatta bulunulmasına rağmen herhangi bir gelişme olmadı.

Çocuklarımız ailelerimiz bu köprüyü sık sık kullanmaktayız…

Çocuklarımız okula gidip geliyor…

Maalesef kimsenin umurunda olmuyor…

Oysa burada bir belediye yetkilisi, müdür vs. oturuyor olsaydı çoktan bu köprünün yerine yenisini koyarlardı. 

***

İllaki çocuklarımızdan birinin ölmesi mi gerekiyor!

Eğer bu köprü kısa zamanda kaldırılıp yenisi koyulmazsa televizyonları, ajansları çağıracağız. 

Mahalle sakinleri olarak bu köprünün İVEDİLİKLE kaldırılıp yenisinin koyulmasını istiyoruz.

Basın olarak sizlerden ricamız bu haberi üst köşelerinize taşımanızdır.

Saygılarımızla, iyi günler.”

***

Okurumun görüşleri böyle…

Bahsedilen köprüyü biliyorum…

Okurumun dediği kadar var…

Zaten fotoğraflara bakılırsa, her şey ortada…

***

Derince Belediyesi ekipleri bahsedilen köprüye gidip iyi bir inceleme yapmalı…

Oraya daha modern ve sağlam bir köprü yapmalı…

Yarın, öbürsü gün köprü nedeniyle bir çocuğun, bir vatandaşın başına bir iş gelir, Derince Belediyesi bunun vebalini kaldıramaz…

 

Vakıf’tan Dursun’a geçmiş olsun ziyareti

Erbakan Vakfı yöneticisi Emrullah Dursun, geçtiğimiz günlerde  kendi aracı ile trafik kazası geçirmiş, tedavisi tamamlandıktan sonra hastaneden taburcu olmuştu. Şu anda ise evinde tedavisi devam ediyor. Erbakan Vakfı İzmit İlçe Temsilcisi Musa Kahya, İlçe Sekreteri Naim Güzel, Organizasyon Sorumlusu Hüseyin Sert ve Arşiv Sorumlusu Ceyhun Taşer önceki gün Dursun’u ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

Derbent Mesire Alanı yenilendi

Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kamusal alanlardaki çalışmalarının bir ayağını da Derbent Mesire Alanı’nda gerçekleştirdi. Ekipler, halkın kullanımının yoğun olduğu rekreasyon alanını ahşap piknik masaları ile donattı. Ekipler, özellikle tatil günlerinde Kartepe halkının yoğun şekilde kullandığı mesire alanlarından biri olan Derbent Mesire Alanındaki piknik masalarının montajını yaparak Kartepelilerin ve günübirlik turistlerin hizmetine sundu.

 

Perde duvarlar güvence sağlıyor

Başiskele Belediyesi, Şehitekrem Mahallesi Narçiçeği Sokak’ta ikamet eden vatandaşların can güvenliği için 5 metre yüksekliğinde 50 metre uzunluğunda perde duvar çalışması gerçekleştirdi. Bu sayede hem yolların, hem de binaların güvenliği sağlanmış oldu. Mahalle sakinleri bu hizmetten dolayı Başiskele Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Çocuklara okul malzemesi desteği

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatı doğrultusunda çalışmalarına hız veren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Gebze’de ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin 1,5 ve 9. Sınıf öğrencilerine okul kıyafeti, çanta ve kırtasiye malzemeleri yardımında bulunuldu. Gebze genelinde ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan 480 öğrenciye okul kıyafeti, 800 öğrenciye okul çantası, 900 öğrenciye de kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı. Okullara yardım edilmesini önemsiyorum. Her belediye, elinden geldiğince okullara yardım yapmalı. Okullar da bu sayede velilerden daha az istekte bulunur.

 

Ellibeş’ten KYK’ya  konuk oldu

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kredi ve Yurtlar Kurumu İlçe Müdürü Kemalettin Cantürk’ü ziyaret ederek KYK’nın Gölcük’teki yapmayı düşündüğü çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ellibeş ziyarette, “KYK Yurtları’nda kalan öğrencilerimizin konforu ve kendilerini evlerinde hissedebilmeleri açısından, hem hükümetimiz hem Gençlik ve Spor Bakanlığımız hem de yerel yönetimler olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. Cantürk  de, “ Yaptığımı çalışmalar sayesinde, yurtlarımızda hem kapasite artışı hem de konfor artışı gerçekleştiriyoruz” dedi.  Kredi ve Yurtlar Kurumu, her ilçede öğrencilere destek vermeli, onlara yardımcı olmalı.

 

AKP’li Yılmaz hasret giderdi

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz,  milletvekilliğinden önce görev yaptığı Misak-ı Milli İlk ve Ortaokulunda 2016 – 2017 Eğitim-Öğretim yılına merhaba dedi. Öğretmenlik yaptığı Misak-ı Milli İlk ve Ortaokulunda eski öğrencileri, velileri ve meslektaşlarıyla buluşan Yılmaz, yeni Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Yılmaz, bir nevi okulunda hasret giderdi.

 

Güneş’e hayırlı olsun ziyaretleri

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz aylarda görevine başlayan Hastane Başhekim\Yöneticisi Doç.Dr. Mustafa Güneş’e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Son olarak Körfez Hereke Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Bahri Denli ve Başkan Yardımcısı Selami Örgüç, Başhekim Güneş’e hayırlı olsun temennisinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi. Biz de Başhekim Güneş’e başarılar diliyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR