UYARIYORUM!

MAKALEYİ DİNLE

 

Yıllardır elimden, dilimden ve de kalemimden geldiği kadar taraf olduğum halde sükunete, centilmenliğe dair yazmaya gayret ediyorum.

Ülkemizin bulunduğu konum itibarı ile hâlâ gözetim altındayız. İnsanlık tarihi geçmişten günümüze bunu gösteriyor Türkiye cenneti ve hâlâ dünyanın gözü üzerimizde. Kaldı ki bir de İslam düşmanlığı her daim ensemizde. Neyse bizim konumuz spor, birden daldık gidiyoruz, afedersiniz.

Ama sportif açıdan zaaflarımız her gün kin ve nefret gibi birçok olumsuzlukları da beraberinde getiriyor. Örnekleri o kadar çok ki. Üç büyük kulüp ve Trabzonspor yönetimleri adeta  “Yangına körükle gidiyorlar”. Bununla da kalmayıp, kaba tabir ama bu duruma en uygun deyimle adeta sidik yarışına giriyorlar.

Sayın Fikret Orman’ı tenzih ediyorum ve onu gerçekten beğeniyorum. Diğerleri taraftarlarına şirin görünme adına sivri dillerini abuk sabuk konuşuyor, fair-play’a ihanet ediyorlar.

Aynı durum yerel amatör kulüplerimizde de maalesef var. Yazık ki ne yazık…

Spor müsabakalarını kazanmak onur verici ama “vur, kır, parçala bu maçı al” mantığı ile değil, müsabakanın kalitesiyle her iki takım taraftarına da keyif vermelidir. Biri sevinirken, diğeri üzülse de iyi oynayan kazanmalı, kaybeden takım ise umudunu ilerdeki müsabakalara taşımalı.

İnanıyorum ki eskiden olduğu gibi gençlik de gelecekte yan yana rekabetten doğan kaliteli müsabakaları seyredeceklerdir.  Yeter ki yönetimler “Pişmiş aşa su katmasınlar”.  Bu işlerin vebali var, sorgu sual var, hak, hukuk, adalet buradaki gibi olmayacak. Bunu böyle diyor Kur’anı kerim ve hadisler.

Ne olur yönetimler kendinize yazık etmeyin, nefsinize mağlup olup vebal altında kalmayın.

Uyarmak görevimiz sevgili okurlar.

Kalın sağlıcakla.

Mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik ediyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR