SP Karamürsel’den AKP’ye veryansın!

MAKALEYİ DİNLE

Önceki gün Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı Basın Bürosu’ndan bir mail geldi…

Gelen mail Saadet Partisi Karamürsel İlçe Başkanlığı’nın bayramlaşma programı haberiydi…

Gönderilen haberde  Saadet Partisi Karamürsel İlçe Başkanı İsmail Aydın ve Saadet Partisi Kocaeli İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtma Komisyonu Başkanı Ahmet Özen’in konuşması hayli ilginçti.

 

İsmail Aydın’ın konuşması:

 “Suriye’ deki durumun merhum liderimiz Erbakan Hocamızın her zaman dile getirdiği Büyük Ortadoğu Projesinin gerçekleşmekte olduğunun kanıtıdır.

Tüm bunlar yaşanırken Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinde kan akmaya devam ediyor. Hükümetimiz ise milletimize köprü ve yolların olduğu pembe tablolar göstererek bizleri aldatıyor “

 

İSLAMSIZ SAADET OLMAZ

Ahmet Özen’in konuşması;

“Türkiye’de ve dünyada güven ortamı ortadan kalkmış durumda, güvenin kalktığı yerde ne ticaret ne siyaset olur, herkes kendisini kurtarmanın çabasına düşer.

Ancak ve ancak güven ortamı İslam’la olur. Maalesef bu güven ve huzur ortamının olmasının en büyük sebebi biz insanlarız.

Maalesef insanlık namına bir şey kalmadı.

Biz insanlar Cenabı Hakkın kurduğu düzenin ve sistemin dışında başka bir sistem ve düzen kabul edilemez.

Kısacası İslamsız Saadet olmaz.

Uzun yıllardır Türkiye’de halkın büyük çoğunluğunu desteğini almış tek başına bir iktidar var.

Fakat bugün geldiğimiz noktaya baktığımız da ülkenin gerçek sorunlarının yerine suni, gündelik işlerle, törenlerle, açılışlar halkını oyalamış bir iktidar var.  

 

“KURTULUŞ REÇETESİ BİZDE”

Kıymetli kardeşlerim eğitimde kullanılan bir söz vardır. 

Eğer bir öğrencinin silgisi kaleminden önce bitiyorsa hatası çoktur.

Bu iktidarın ise bir değil onlarca silgisi bitti.

Yıllardır sahiplendiği doğrudur dediği şeylere geriye dönüp baktığımızda “kandırıldık” ifadesi gibi komik bir ifadeyle savunma yapmaya çalışıyorlar.

Bir ülkenin ve iktidarın kandırılması bütün milleti etkiler.

Milletimizin ‘kandırıldık’ diyen bir iktidarın peşinden nasıl gittiğini anlamıyorum. Bu kadar teslimiyet ülkemiz için hakikaten çok üzücü.

Bu ülkenin bizlere yani Saadet Partisi’ne ihtiyacı var, oyumuzun yüzdesi önemli değil. Kurtuluş reçetesi bizde, biz 47 yıllık siyasi hayatımızda bir kere ‘kandırıldık’ demedik ve duruşumuzu, çizgimizi bozmadık. 

Bugün iktidar ne yaparsa yapsın; ABD ile stratejik ortaklığını bozmadığı sürece, İslam Birliği liderliğine soyunmadığı müddetçe ekranlarda ne kadar konuşurlarsa konuşsunlar hiçbir çözüm bulamazlar”

***

SP Karamürsel İlçe Başkanı ve İl yöneticisinin konuşmaları böyle…

İlçe başkanı Aydın, AKP hükümetinin pembe tablolar çizdiğini söylüyor.

En ilginç söylemi ise Ahmet Özen söylüyor.

Ne diyor Özen, “Milletimizin ‘kandırıldık’ diyen bir iktidarın peşinden nasıl gittiğini anlamıyorum. Bu kadar teslimiyet ülkemiz için hakikaten çok üzücü”…

AKP hükümeti 2002 yılından beri Türkiye’yi yönetiyor…

Çözüm süreci sonrasında “kandırıldık”, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında “kandırıldık” söylemleri, toplumda hoş karşılanmıyor… 

Artık AKP hükümetinden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “kandırıldık” kelimesini duymak istemiyoruz…

 

Yenidoğan’da sokak düğünlerine kim dur diyecek?

Bilindiği gibi sokak düğünleri ve sokaktaki asker kutlamaları hükümet tarafından yasaklanmıştı. Ama İzmit Yenidoğan Mahallesi’nde bu yasağı dinleyen yokmuş. Özellikle Roman vatandaşlar, düğünleri sokakta yapmaya devam ediyorlarmış. Vatandaşlar polise şikayet ediyormuş. Polis gidip düğün sahiplerine sesi kısmalarını söylüyormuş. Polis gidince de müziğin sesini yine açmaya devam ediyorlarmış. Mahalle sakinleri, artık gürültüden bıkmış. Özellikle İzmit Belediyesi’nden bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyorlar.

 

Yenidoğan’da sokak lambaları yanmıyor

Dün gazetemizi arayan bir vatandaş, Yenidoğan Mahallesi’nde taksi durağının önündeki sokak lambasının hemen hemen üç aydır yanmadığını söyledi. Sokak lambası yanmadığı için de büyük sorun oluyormuş. Vatandaşlar, 186’yı arıyorlarmış, ama ilgilenen olmuyormuş. Buradan Sedaş görevlilerine sesleniyorum; vatandaşlar sıkıntılı, taksi durağının önündeki 3 aydır yanmayan sokak lambasını hemen yapalım, vatandaşların mağduriyetini giderelim.

 

41 Burda’da panayır var

41 Burda AVM’de bugün ve yarın panayır var. 17.00-200 saatleri arasındaki panayırda doğaçlama resim sergisi, Selen Seyyen ile söyleşi, Naif Bey ve yaveri Gökhan Yılmaz, gitar ve piyano dinletisi yapılacak.  41 Burda AVM ve Meddah Yapım tarafından organize edilen sanat panayırına herkek davetli.

 

Derince’de festival bugün başlıyor

Derince Belediyesi, Derince-İzmit Taşköprülüler Dernekleri ve Çenesuyu’nun katkılarıyla düzenlenecek olan Geleneksel Taşköprü 14. Hasat Sonu Festivali bugün başlıyor, yarın sona eriyor.  Bu yıl 14. kez düzenlenecek olan festivalde yağlı güreşlerin büyük heyecana sahne olması bekleniyor. Birbirinden ünlü pehlivanların güreş tutacağı festivalde 2013 Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban ile 2016 Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara da güreş severlerin karşısına çıkacak

 

Dubalı önlem!

İzmit Belediyesi tarafından şehrin farklı noktalarına yerleştirilen konteynırlar, akşam ve gece saatlerinde boşaltılarak yeni güne hazırlanıyor. Ancak konteynırların boşaltılma saatlerinde vatandaşların araçlarını konteynırların önüne park etmesiyle boşaltma gerçekleştirilememekte, oluşan durum çevre kirliğine de yol açmakta. Vatandaşların bu konuda defalarca uyarılmalarına rağmen konteynır önlerine yapılan uygunsuz araç parklarına İzmit Belediyesi’nden çözüm üretildi. Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğünün Ulaşım Müdürlüğü ekipleri ile yürüttüğü işbirliği neticesinde yer altı konteynırlarının önüne duba çalışması başlatıldı. Öncelikli olarak sorunlu olan 15 noktada başlatılana duba çalışmasının ilerleyen günlerde tüm konteynırlarda uygulanacağı öğrenildi.

 

Sporcu fabrikası!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2020 yılı ve sonrasındaki olimpiyat oyunları için sporcular yetiştirme amacıyla ülke genelinde yapımı devam eden spor tesislerinden birisi de Derince Yenikent Mahallesi’nde inşa ediliyor. Sporcu fabrikası olarak lanse edilen yerin yüzde 85’i tamamlandı. Tesisin kalan kısımlarında çalışmalar devam ediyor. Çok amaçlı spor salonunun inşa çalışmalarının tamamlanması noktasında yoğun bir mesai harcanırken, tesislere Siirt’in Pervari ilçesinde vatani görevini yaparken şehit olan Jandarma Er Emre Kaan Arlı’nın adınınverilmesi planlanıyor.

 

Muhtarlardan çifte ziyaret

Derince Mahalle Muhtarları  önceki gün çifte ziyaret gerçekleştirdiler. Deniz Mahalle Muhtarı Seçkin Altan’ın  yeni yerine taşınması nedeniyle Muhtarlar ilk olarak Seçkin Altan’ı yeni yerinde ziyaret ederek hayırlı olması dileğinde bulundular. Muhtarlar daha sonra  Derince Belediye Demirspor kulüp başkanlığına seçilen eski Sırrıpaşa Mahalle Muhtarı Cevat Aygün’ü makamında ziyaret ederek yeni görevine başarılar dilediler. Biz de yeni yerine taşınan Altan ve kulüp başkanı seçilen Aygün’ü kutluyoruz.

 

Kütüphane yeni adresine taşınıyor

Uzun zamandır tartışma konusu olan ve Gebzeli kitapseverlerin tepkisini çeken Gebze İlçe Halk Kütüphanesi konusunda önemli müjdeyi AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba verdi.. Soba, “Gebze’ye çok daha uygun çok daha modern bir kütüphane yeri konusunda girişimlerimiz var, bayramdan sonra girişimlerimiz hızlanacak ”dedi. Soba, Hacı Halil Mahallesi’nde yer alan ve kapatılan eski FEM Dershanesini binasının kütüphane için uygun olacağını işaret etti. Kütüphanelerin açılmasını her zaman önemsemişimdir. Kütüphaneyi açmak iyi de, oraya öğrencileri yönlendirmek daha da önemli.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR