Ankara katliamı

MAKALEYİ DİNLE

Amacı ve ideolojileri ne olursa olsun kullandıkları yöntemleri ile terör örgütleri insanlık suçu işlemekteler. Bunları savunmanın haklı görmenin imkanı yoktur.

Türkiye iç ve dış kaynaklı desteklerle terör örgütlerinden çok zarar gördü. Birçok masum insanımız hayatlarını kaybettiler. Bunun yanında milyarlarca maddi kayıplar da cabası oldu. Terör örgütleri birlik beraberlik değil ayrışmayı körükler.

Maalesef içinde bulunduğumuz coğrafyanın iğneli olması da teröre imkan veriyor.

Ortadoğu ülkeleri gerek sahip oldukları yeraltı servetleri özellikle de petrol nedeni ile bir çok ülkelerin üzerinde hesap kitap yaptığı yerlerdir. Zaman zaman mezhep farklılığı ve gelir dağılımındaki adaletsizlikler gibi nedenler bu ülkelerin yumuşak karını olup çatışma ortamına itilmişlerdir. İran ve Irak sekiz yıl savaştırılarak halkına yansıması gereken petrol gelirleri silah üreticilerine aktarılmıştır. Zenginleşmesi gereken halk fakirleşmiştir. Binlerce insan öldürülmüştür.

Orta Doğuda böl, parçala, yönet politikaları sürekli gündemde tutulmuştur.

Birçok nedenleri de ilave edersek özet olarak denebilir ki Ortadoğu bir bataklıktır. Bataklıklar kolay kolay kurutulamaz ve kurutulamıyor.

Tarihteki olaylar iyi incelenip dikkate alınırsa Ortadoğu bataklığına girenin kendisini kurtarması çok zordur.

Suriye’de terör örgütlerinin savaştığı bir alandır. Kimlerin ne zaman ve nereye kadar beraber olacağı veya savaşacağı meçhuldür.

İki milyonun üzerinde bize sığınan Suriyeli mülteciler sorunu üzerimizde kalacak gibi görünüyor. Mültecileri kabul edeceğini açıklayan batı ülkeleri bile çoktan çark ettiler. Çevremizde büyük oyunlar oynandığı ortadadır.

Ülkemiz her gün terörle mücadele yüzünden şehit haberleri ile sarsılıyor.

Ankara’daki katliamda şimdilik 102 insanımızın ölmesi ve bir çok insanımızın yaralı ve ağır yaralı olması hepimizi ziyadesi ile üzdü. Dostlarımız da bizimle beraber üzüldüler.

Bu konuda Kardeş Azerbaycan’dan onlarca üzüntülerini belirten mesaj aldık.

Bunlardan Türk Dünyası Belediyeler Birliği Eşbaşkanı Sayın Mehdi Salimzade’nin masajını bilginize sunuyorum.

Hörmetli Bilal bey,

Ankarada baş vermiş dehşetli terror aktı neticesinde xeyli sayda insanın ölmesi ve yaralanması xaberini derin sarsıntı hissi ile qabul etdik.

Hadise neticesinde ölenlerin aile üzvlerine ve yaxınlarına, bütün Türkiye xalqına derin hüznlü başsağlığı çatdırırıq.

Allah Rahmet elesin.

Hörmetle,

TDBB-nin eşbaşkanı, Azerbaycan Respublikası

adliyye Nazirliyi Belediyyelerli iş merkezinin reisi

Mehdi Səlimzadə

***

Ülkemizdeki menfur katliamın acılarını yüreğinde hissederek bizimle paylaşan herkese içten teşekkür ediyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR