MARSİAD, Kemal Kaya’dan destek istedi

MAKALEYİ DİNLE

MARSİAD Genel Başkanı Bahri Odabaş, KOBİ- OSB Projesi için bir dizi ziyaretlerini sürdürüyor.
Odabaş, her gittiği yerde projeyi anlatıyor, yetkili kişilere dosya veriyor.
MARSİAD Genel Başkanı Bahri Odabaş, önceki gün yönetim kurulu üyeleri Adnan Parmakerli, Yusuf Kavalcı ve Mustafa Yılmaz ile birlikte bir müddet evvel Kocaeli Esnaf Odaları Birlik Başkanlığına tekrar seçilen Kemal Kaya’yı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.
***
Ziyaretten memnun olduğunu ifade eden Kemal Kaya, esnafın ciddi sıkıntıları olduğunu, bu sıkıntıları gidermenin birlik ve beraberlikle mümkün olacağını ifade ederek MARSİAD’ın bu girişimini önemsediklerini, kendilerinin de STK’ların diyalog ve işbirliğine katkı sunacaklarını, bu nedenle en kısa zamanda yönetim kurulu ile birlikte MARSİAD’ı ziyaret edeceklerini ifade etti.
***
Ziyarette konuşan Odabaş, bu ülkeye ömrü boyunca kendi özgür beyanı ile vergi ödeyen esnaf, emeklilerinden, emekli olduktan sonra da vergi ödemeye devam edenlerin mükafatlandırılacakları yerde, maaşlarından şgnyd 15 civarında kesinti yapılarak cezalandırıldıklarını, İntibak Yasası görüşülürken bu önemli konunun tüm esnaf temsilcileri tarafından gündeme getirilmesi gerektiğini ifade etti.
***
Ayrıca 7 yıldan beri gerçekleştirmeye çalıştıkları KOBİ- OSB Projesinin artık hayata geçmesi için Esnaf Odaları Başkanından destek istediklerini, bu projenin birçok yönleri ile kentimiz ve ülkemize örnek olacağını söyleyerek isteklerini şöyle sıraladı;
1-Kentin ve yerleşim alanlarının dışında, tarım ve yerleşime uygun olmayıp boş, kıraç ve atıl alanlar değerlendirilmeli.
2-Kent içinde ve yerleşim yerlerinde sıkışan ve buraları sıkıştıran KOBİ’lerin bu sıkışıklıktan kurtarılıp kent trafiğine yüzde 15 civarında rahatlama getirecek.
3-Ülkenin istihdam ve vergi yükünü taşıyan KOBİ’lere sahip çıkılarak modern ve ucuz alt ve üst yapıya kavuşturularak daha fazla üretim, istihdam ve ihracat sağlanacak.
4-İlk defa kentin müteşebbis ve dinamik ruhunun açık ve dürüst ve samimi bir şekilde toplumun tüm kesimlerinin görüş ve desteği ile bir projede 7500 kişilik bir istihdam sağlamak.
***
Odabaş ayrıca bu proje hayata geçinceye kadar tüm siyasi parti ve STK’ lara ziyaretlerinin süreceğini belirterek, Kemal Kaya’ya dosyayı takdim ederek destek istedi.
Kemal Kaya da KOBİ-OSB Projesine canı gönülden destek vereceklerini ifade etti.


Ömer Turan siyasete döndü
Belde belediyelerin birleşmemesi öncesinde MHP eski Bekirpaşa Belde Başkanı Ömer Turan yeniden siyaset sahnesine döndü.
Belde belediyelerin birleşmesi sonrasında oluşan MHP İzmit İlçe Başkanlığı bünyesinde görev almadan kendi ticaret hayatına dönen Ömer Turan, partisinden uzak durmadan çalışmalarına devam etti.
Son dönemde MHP İl delegeliği için yaşanan tartışmaların arasında MHP İzmit İlçe Başkanlığı kongresinde Ömer Turan, 127 kişilik il delegeliği listesinde kendisine yer buldu.
Sabancı Kültür Sitesi’nde yapılan kongreye ekibiyle birlikte katılan Ömer Turan, kongre sonrasında MYK Üyesi Cumali Durmuş ile bir süre görüştü.


Muhalefet ilçe başkanları birleşti
Dilovası'nda uzun zamandır gündemi meşgul eden Kömürcüler OSB'nin
Dilovası'nın kuzeyine taşınmasına tepkiler ürüyor. Kömürcüler OSB'nin kurulmasına karşı çıkan siyasi parti ilçe başkanları bu günlerde bir araya gelerek toplantılar düzenliyorlar. Önceki gün 3. kez bir araya gelen CHP İlçe Başkanı İsmail Kaya, MHP İlçe Başkanı Metin Uzunok, HAS Parti İlçe Başkanı Fevzi Perk, SP İlçe Başkanı Ercan Oğuz ve BDP İlçe Başkanı Ramazan Akboğa kömürcülerin taşınmasını istemediklerini ve bununla ilgili eylem yapacaklarını açıkladı. İlçe başkanları dediklerini yaptı ve halkı örgütleyerek D-100’ü bir süreliğine kapattı. Vatandaşlar, kefen giyerek tepkisini dile getirdi.
***
Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman'ı makamında ziyaret eden
CHP, MHP, HAS Parti, SP ve BDP ilçe başkanları, Dilovası Belediyesi’nin
Kömürcüler OSB'nin taşınmasını engellemesi için fikir alışverişinde
bulundular. Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ziyaretle ilgili olarak, “İlçe başkanlarımız Dilovası'nın sıkıntılarını dile getirmek için ziyaret etmişlerdir. İlçe başkanlarının kaygılarını aynen hissetmekteyim. Umarım vicdanlarını dinlerler ve projenin iptali ile ilgili çalışmalarını başlatırlar" dedi.
***
Dilovası’nda belediye başkanı Yaman dahil, AKP hariç diğer partilerin ilçe başkanları Kömürcüler OSB’ye karşı… Bakalım ilçe başkanları, bu sorunu çözebilecek mi?


Kurtyeri muhtarının önemli misafirleri
Kandıra İlçe Müftüsü Burhan Bilgin ve Kandıra İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Birdane, Kurtyeri Muhtarı Erol Taşçı’yı ziyaret etti. Kandıra’ya yeni atanan İlçe Müftüsü Burhan Bilgin ve Kandıra İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Birdane, Kurtyeri Köyü Muhtarı Erol Taşcı'yı sahibi olduğu Kumcağız’daki Saygın Butik Otel’de ziyaret etti. Kurtyeri Köyü Muhtarı Erol Taşçı, köydeki Kur’an Kursuna verdiği destek için İlçe Müftüsüne, yeni açılan Biçki Dikiş Nakış Kursu için de İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürüne teşekkürlerini sundu.


Azeri mazbatasını aldı!
MHP’den Darıca İlçe Başkanı seçilen Erkan Azeri, önceki gün Yüksek Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı. Azeri, yönetim kurulu ile ilk toplantısını da gerçekleştirdi. Azeri, yönetim kurulu ile birlikte uyum içinde çalışacaklarını söyledi.


Ayaz, Kirazlıkent sakinleriyle buluştu
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, ev toplantılarına kaldığı yerden devam ediyor. Ayaz, geçtiğimiz gün Başiskele Kirazlıkent Konutları’nın yeni sakinlerinden Vedat Çetinkaya’nın evine konuk oldu. Yeni ev sahiplerinin de yoğun ilgi gösterdiği akşamda Ayaz, komşularıyla tanışma imkânı yakalarken, sohbetinde belediyenin yaptığı hizmetler ile ileriye dönük projelerinden de söz etti. Vatandaşlar, özellikle ulaşım noktasında yaşanan eksikleri Başkan Ayaz’la paylaştı.


İzmit Türk Ocağı katliamı kınadı
İzmit Türk Ocağı Başkanı Aygutşat Selçuk, eski başkanlardan Şaban Ufuk, yöneticiler Fatma Gülşen ve Yücel Alpay Demir, Taksim’e giderek Hocalı şehitleri için yapılan eyleme destek vermişti. Başkan Aygutşat Selçuk, “Yürüyüşe katılanlar soykırımı lanetlemek için burada bizimle birlikte olanlar ve evlerinde, şehirlerinde gönülleri bizimle birlikte olanlar, bu ülkeyi karşılıksız seven büyük Türk milletinin yüreği birbirinin acısına kayıtsız kalmayan evlatlarıdır. Kardeş Azerbaycan devletinin Hocalı’da katledilen şehit yakınlarının başı sağ olsun. Bu insanlık suçunu işleyenlere lanet olsun” dedi. Biz de Selçuk’un bu görüşlerine katılıyoruz.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Bir köstebek sadece bir gecede 90 metre tünel kazabilir.


KONUŞAN FOTOĞRAF:

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR