SP’li Mehmet Aras’tan Karabalık’a ziyaret

MAKALEYİ DİNLE

Saadet Partisi Kartepe Belediye Başkan adayı Mehmet Aras, önceki gün Suadiye’de Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın amcası eski (semerci ) Hayrettin Karabalık’ı ziyaret etti.  Karabalık’a Allahtan acil şifalar dileyen Mehmet Aras, “Hastalık zor, benim de kalbe giden dört damar tıkalı. Sekiz sene önce doktor altı ay ömrün kaldı diyordu,  hala yaşıyoruz. Vademiz dolmamış” dedi.

 

 

Müftü’den hac uyarısı!

Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, 2014 yılı Hac Kurası ve kesin kayıtlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bu yıl:

1-2007 yılında ön kayıt yaptırıp bu yıla kadar hacca gidemeyen hacı adaylarımızın sayısı Ülkemize tanınan kontenjandan fazla olduğundan 20 Mart 2014 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığında Kur’a çekilecektir.

2-Kur’aya sadece 2007 yılından kalanlar katılacağından daha sonra yanına ekleme yapılanların bağlantılarının koparılması gerekmektedir.

3-Bu durumda olan hacı adaylarımız 17-21 Şubat 2014 tarihleri arasında il ve ilçe Müftülüklerine müracaat ederek daha sonraki yıllarda ekleme yapılanların bağlantılarını koparılması için dilekçe ile düzeltme yapacaklardır. Bağlantılarını ayırmayanlar 2007 yılından kalsalar bile kur’a ya katılamayacaklardır.

4-2013 yılında kesin kayıt yaptırdıktan sonra çekilen Kur’a ile 2014 yılına ertelenen hacı adaylarımızın kayıtları ise Kur’a ya katılmaksızın doğrudan yapılacaktır.

5-Çekilen Kur’a da kesin kayıt hakkı kazanan hacı adaylarımızın kesin kayıtları 24 Mart – 04 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Ayrıca bu yıl yeni kayıt alınmayacaktır. Hacı adaylarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Sarımeşe’de 50 Yıllık

CHP’li AKP’ye geçmiş

 

AKP Kartepe Belediye Başkan adayı Hüseyin Üzülmez, Sarımeşe Mahallesi’nde Ali Yaman, Vasviye Yaman çiftinin evinde Sarımeşeli bayanlarla bir araya geldi. Ev sahibi Ali Yaman, “ Samimiyetiniz için size teşekkür ediyoruz. 50 yıldır CHP’ye hizmet ediyor oy kullanıyorum. Bu akşamdan sonra sizi destekleyecek, 50 yıllık bir CHP’li olarak, Ak Parti’ye ilk defa sizin için oy kullanacağım ” dedi.

 

AKP’liler Hz.Ali derneğinde

 

AKP Milletvekili İlyas Şeker, Çayırova Belediye Başkanı Ziayettin Akbaş ve AKP Çayırova Belediye Başkan adayı Şevki Demirci önceki gün ilçedeki Hz.Ali Camii Dernek yönetimini ziyaret ederek cemaatle sohbet etti. 30 Mart yerel seçimlerinin sadece belediye seçimlerinden ibaret olmadığını belirten Akbaş,  “Ayrıca bu hizmet yarışında bayrağı Şevki Demirci arkadaşımıza teslim ederek çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR