AKP’li Okan Kurt, Civelek'e hakkını neden helal etmiyor?

MAKALEYİ DİNLE

AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek, birçok kesimin ahını aldı…

Dediğim dedik, çaldığım düdük dedi…

Gazetemize öyle mesajlar geliyor ki; meğer kendi partilileri bile Mahmut Civelek’ten nefret ediyormuş.

Hatırlanacağı gibi Civelek, 7 Haziran’da milletvekili adayı gösterilmedi…

Aslında Civelek, aday gösterileceğinden o kadar emindi ki, adayların açıklanacağı akşam, evinde bir kutlama partisi bile düzenlemiş. Havai fişekleri hazırlamış. Hava fişekler Civelek’in elinde patladı…

***

AKP, 1 milletvekili kaybetti…

Büyük bir çoğunluk Civelek’in 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde aday gösterileceğini tahmin etti, ama yine aday gösterilmedi.

Anlaşılan AKP, Civelek’in üstünü çizdi…

Zaten Civelek de bunu kabul ediyor. Manşet Kocaeli Gazetesi’ne  verdiği röportajda, “Genel merkezin çizmesi önemli değil, Allah çizmesin” diye bir değerlendirmede bulundu…

***

AKP'de bir dönem Gebze Belediye Başkan aday adayı olan Okan Kurt, önceki gün yaptığı değerlendirmedi AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek'i çok sert eleştirdi.

Kurt, 1 Kasım seçimleri öncesinde yeninden milletvekili aday adayı olan ancak listede kendisine yer bulamayan Civelek'e sert sözlerle yüklendi.

***

İşte Okan Kurt'un AKP eski İl Başkanı Mahmut Civelek ile ilgili değerlendirmesi;

Allah büyük ...

Benim çocuklar her gün dua ettiler?

Allahın adaleti şaşmaz Civelek?

Seni Allaha havale ettim, sana hakkım haram olsun…

İlahi adalet Okan Kurt’un ahını alanlar sonu böyle, sıradaki de daha beter olacak.

Hangi yüzle aday oldu?

Sen aday olamazsın bana sormadan aday olursan böyle olur?

Senin havandan geçilmiyordu?

Ne oldu, seni var mı? Arayan soran yok, yok.

Sen düşme düşenin dosttu yok Mahmut.

Beni şimdi sen çok iyi anlarsın…x

Senin düşmene ben çok sevinmedim, bende insanlık var…

Ben düşene sevinmem, ben insanım sen anlamazsın.

Merhamet olmayandan, insanlık beklemeyin.

Zalimin zulmü varsa, mazlumun da Allah’ı var.

Mahmut boş ver, kafana takma iki rekat şükür namazı kıl bunda vardır bir hayır. Mahmut çok ah aldın seni bu millet çok uyardı.

Sen anlamadım bir daha aday olur bana sor, ben sana doğruları söylerim… Mahmut, her yere zıplama, aday olurken seni yakan belediye başkanı belli?

Sen iyi biliyorsun.

Çok zengin oldun vekil olamadın.

 

OKAN KURT’UN AHI TUTTU MAHMUT bu ABTESLE ÇOK NAMAZ KILARSIN, Gebze’ye zulüm yaşattın!

AKP’li Okan Kurt’un değerlendirmesi böyle…

Kurt, Civelek için “aday olurken seni yakan belediye başkanı belli?”

Peki Kurt, hangi belediye başkanından bahsediyor…

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu dediğinizi duyar gibiyim…

 

MHP lideri Bahçeli bayramımızı kutladı

Yarın bayram… Gazetemize birçok kesimden kutlama mesajları ve kartları geliyor. Dün saat 10.30 civarında haber müdürümüz Bülent Ekinci, bana bir zarf uzattı.  Zarfın üzerinde MHP logosu vardı. Zarfı açtım. Okudum… MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, bayramımızı kutluyor. İçeriği şöyleydi; “Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sise ve ailenize ve Türk-İslam alemine hayırlar getirmesi temennisiyle selam ve saygılar sunarım.” İlk kez bir parti lideri gazetemize bayram kartı gönderdiğine şahit oldum. B u nazik davranışından dolayı Sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyoruz.

 

AKP’li Kılıç’tan tepki

Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç kamuoyunda çıkan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ile arasında yaşandığı iddia edilen konulara sosyal paylaşım sitesinden cevap verdi. Kılıç çıkan haberleri gülerek okuduğunu dile getirirken bu haberler sayesinde daha fazla kenetlendiklerine dikkati çekti.

 

Yaman, AKP içinde yerini sağlama aldı

AKP’de, Kürt oylarını toparlamak ve partiye çekmek için milletvekili aday adayı olan Cemil Yaman kendisine 7. Sırada yer buldu. Geçmiş zamanın AKP’si olsa Cemil Yaman’ın vekil seçilmesi düşünülebilirdi, ancak köprünün altından çok sular geçti ve 7 Haziran seçimlerinde görüldüğü üzere AKP’nin artık tek başına iktidar olması mümkün değil. Bundan dolayı AKP için en iyi tahmin 5 milletvekili ortak kanı.  Cemil Yaman ise bu işten kazançlı çıktı. Nasıl mı?, 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesinde bir kez daha partisi AKP tarafından Dilovası Belediye Başkanlığına aday gösterilmeyen Cemil Yaman için herkes ‘Artık bitti’ demişti.  Ne var ki Cemil Yaman, 2014 yerel seçimlerinde partisinin aday göstermemesine karşın bütün çalışmalar katıldı ve partisine destek oldu. Normalde aday gösterilmeyenler kenara çekilir ve hiçbir şeye karışmazlar. Cemil Yaman bu algıyı değiştirdi.  Cemil Yaman belki milletvekili seçilmeyebilir, fakat parti içinde ki yerini sağlama almış bir isim olacağı da kesindir. 

 

Okur listeyi değerlendirdi!

 

AKP Kocaeli eski milletvekili Mehmet Ali Okur, AKP’nin 1 Kasım'daki milletvekili aday listesini değerlendirdi. Okur, "İstikrar ve güvenin temini için, ülkemizin 2023 hedefine ulaşma noktasında önünü açacak, Kocaelimiz de en iyi sonucu almak adına çaba sarf etmemiz gereken bir seçim bizleri bekliyor. Ülkemiz için, milletimiz için, Kocaelimiz için, partimiz için, bu davaya gönül veren herkesin canla başla ‘haydi Bismillah’ diyerek işe koyulması gerekmektedir. Yeni Türkiye yolunda açıklanan listede birbirinden değerli arkadaşlarımız var. Bütün aday arkadaşlarımıza üstün başarılar ve muvaffakiyetler dilerim" dedi. Okur’un değerlendirmesi böyle. Listede birbirinden değerli arkadaşın olduğunu söylüyor. Bakalım, bu liste 7 vekil çıkarmaya yetecek mi?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

mehmet ali - sadece sen değil ben vatandaş olarak hakkımı haram ediyorum.

Yanıtla . 0Beğen 22 Eylül 17:10
01

yakup dereli - sayın kurt sen hakkını etmıyorsunda sanki ben hakkımı helal ediyormuyum sanki neden etmyorum kent konuttan bende oada ev al bana indirim yapmadılar ayrıca parayı peşin aldılar ama civelekten bunu yapmadılar ne kent konuttaki kişilere nede civelek beye hakkımı helal etmiyorum nokta

Yanıtla . 0Beğen 22 Eylül 17:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR