CHP’li Hurşit Güneş’in bahsettiği Enbiya Suresi 47'nci ayeti ne diyor?

MAKALEYİ DİNLE

Meclis’te bütçe görüşmelerinde söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP Ardahan Milletvekili ve Gebzeli işadamı Ensar Öğüt’ün yolunu izledi.

Güneş, kürsüde hükümeti terazi ile eleştirdi.

Güneş’e kulak verelim;

“Adalet, terazi ile gösterilir.

Terazinin de dengede olması gerekir.

Bu iktidarın değil terazisi, kıblesi bile şaşmıştır.

Bu terazinin bir küfesine asgari ücreti, sosyal yardımları, emekli maaşını, bir de işsizlik sigortasını koyuyorum.

Diğer küfesine faizi, kaçak sarayı koyuyorum.

Yetmez, bir de Rıza Sarraf'ın çil çil altınlarını koyuyorum.

Denge kaldı mı?

Kürsüde duran bu terazinin aslı Enbiya Suresi 47'nci ayetinde tasfir ediliyor.

O da önünüze gelecek, hiç şaşmayacak. Ahirette de denge aranacak."

**

CHP’li Hurşit Güneş’in bahsettiği Enbiya Suresi’nin 47’nci ayeti şöyle; Ahmet Tekin’in çevirisi;

“Biz, Kıyamet gününün gerçekleşmesi dolayısıyla herkesin amellerine, haklarına, mükâfatlarına ve cezalarına göre ebedî hayattaki mevkilerini belirleyecek adâlet terazileri kurarız.

Artık kimseye hiçbir şekilde haksızlık edilmez.

Yapılan iş, bir hardal tanesi kadar da olsa, onu adâlet terazisine getiririz.

Hesap görenler olarak biz herkese yeteriz.”

**

Ayet açık…

Kıyamet günü terazi kuruluyor…

Din istismarlığı yapanlar…

Din bezirganlığı yapanlar…

Dini kullananlar…

Adaletin terazisini şaşırmayın…

Yoksa cehennemin dibini boylarsınız…

 

Yılbaşı gecesi işyerleri 03.30’a kadar açık

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantısı’nda alınan karara göre 31 Aralık 2014 gecesini 1 Ocak 2015’e bağlayan yılbaşı gecesi Kocaeli ili sınırları içerisindeki umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin saat 03.30’da kapanmasına karar verildi.

 

“Yeni Türkiye’nin Kodları” konferansı

Kocaeli Fikir Kulübü tarafından düzenlenen “Yeni Türkiye’nin Kodları” konferansı Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 24 Aralık Çarşamba günü saat 19.00 da Mehmet Çelik, Turgay Güler ve Savcı Sayan’ın katılımı ile gerçekleşecek.

 

Başkan, Darıca'dan yüzde 60 bekliyor

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Darıca İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Muzaffer Bıyık’ı ziyaret etti.  2015’in Haziran ayında gerçekleşecek milletvekilliği seçimleri üzerine konuşan Karaosmanoğlu “ Ben inanıyorum ki Darıca ilçemizden en az yüzde 60 oy alacak kapasitemiz var.”dedi. CHP ve MHP seçimlere kadar kendilerine çeki düzen vermezse, birlik ve beraberlik içinde mücadele etmezse, AKP 330 milletvekilini de bulur, Başkanlık sistemini referanduma da götürür.

 

“Adalet yoksa, değerler sıfırlanır”

17-25 Aralık 2013’teki rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla ile ilgili birçok siyesi parti temsilcileri çeşitli yorumlarda bulundu. İşçi Partisi Gölcük İlçe Başkanı Gürsel Albayrak da operasyonunun 1.yılıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak’ı dinleyelim; “Halkımız bugün kurumsallaşmış, siyasileşmiş ve örgütlenmiş bir rüşvet ve yolsuzluk belasıyla karşı karşıyadır. Özellikle son 12 yıl içerisinde ilk cümleyi destekleyecek birçok örnek yaşanmıştır. Nereden buldun diye sorulamaz. AK Parti, önce o yasayı kaldırdı. Seçimi kazanmasından sonra ilk icraatlarından biri de “Nereden Buldun Yasası’nı kaldırmak oldu”. Şu bir gerçek ki, operasyonlardan sonra ortalık fena karıştı. AKP, Cemaatten fena halde intikam alıyor. Bakalım bu işin sonu nereye varacak.

 

Gölcük’te sinema yok!

Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Kocaeli Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Hoyur, Gölcük’te açıklanan kentsel dönüşüm projesini ilginç bir şekilde değerlendirdi. Başkan Hoyur, “Gölcük’te şu an sosyal hayatta eksiklik çok var. Gölcük’te akşam saat 8’den sonra bomboş oluyor. Gölcük’ün sineması yok. Kentsel dönüşümle mevcut durumdaki sorunlar halledilecekse, Gölcük’te  sosyal hayat canlanacaksa biz bu projeye evet deriz. Fakat  Gölcük eski halinden geriye gidecekse o zaman bu projeye gerek yok ”dedi. Yani Hoyur, ‘evet’ ile ‘hayır’ arasında kalmış durumda.  Aslında kentsel dönüşüm gerçekten de çok önemli. Ama doğru yapılırsa… 

 

Alp’ten Ellibeş’e övgü

AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, önceki gün Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i ziyaret etti. Alp, ziyarette Ellibeş’e övgü dolu sözler söyledi. Alp, “AKP Kocaeli İl Teşkilatında görev yaparken takdir ettiğim, ismiyle gurur duyduğum, Gölcük halkının inandığı, güvendiği ve yetki verdiği Başkan Ellibeş ile yolumuza Yeni Türkiye parolasıyla devam edeceğiz. Şuan hizmet gemisini Körfeze indirdik. Mürettebat hazır. Yolcularımız olan başarımızı, amacımızı, azim ve kararlılığımızı, milletin partisi olduğumuzu bilen, güvenen ve inanan Gölcük halkı da hazır ”dedi. Alp’in açıklamalarına bakarsak, Haziran 2015’deki seçimlerin startını verdiler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR