Değil ceketlerini, gömleklerini çıkarsalar da bu iş böyle olmaz!

MAKALEYİ DİNLE

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken önceki gün Kandıra’da yapılan yatırımları yerinde incelediler.

**

İncelemelerde ceketlerini çıkararak projelere odaklanan Bakan Işık ve Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, devlet yatırımlarının halkımızın hayatını kolaylaştırması için gerekenlerin yapılması talimatını verdiler.

**

Devlet erkinin ceketlerini çıkararak Kandıra’da incelemelerde bulunması üzerine dün İzmit Otogar’da otobüs işletmeciliği yapan Abdullah Gürkan beni aradı.

Bazı sitemlerde bulundu…

**

KERPE VE KEFKEN’E OTOBÜSLER GİTMİYOR

Gürkan’a kulak verelim;

“Mesut Bey… Geçtiğimiz yıla kadar otobüslerimiz Kerpe ve Kefken’e gidiyordu…

Büyükşehir Belediyesi, karar aldı ve bu sene otobüsler bu bölgelere gitmiyor…

Daha önce günübirlik tatilcileri otobüslerle Kerpe ve Kefken’e götürüyorduk. Tek otobüsle buralara gidenler gönül rahatlığıyla tatillerini yapıp geri geliyordu…

**

TATİLCİ SAYISINDA AZALMA OLDU

Ama Büyükşehir, buralara otobüs yasağı koyunca, müşterilerimizde azalma oldu.

Artık tatilcileri otobüsle Kerpe ve Kefken’e götüremiyoruz.

Tatilcileri Kandıra merkeze kadar götürüyoruz…

Tatilciler oradan minibüslerle Kerpe ve Kefken’e gidiyor.

İkinci bir araba değiştirilmesi, tatilcilere zahmetli geliyor.

Sırf oraya tek araba gitmediği için, merkeze gidip ikinci bir araba değiştirmek istemeyenler Kandıra’yı tercih etmiyor.

Geçen yılki tatilci sayısı ile bu yılki tatilci sayını kıyaslasınlar.

Farkı göreceklerdir.

**

DEVLET ERKANI CEKETİNİ ÇIKARMIŞ

Devlet erkanı önceki gün Kandıra’ya gelmiş…

Gazetelerde, internet sitelerinde boy boy haber yapılmış.

Ceketlerini çıkarıp projeleri incelemişler.

Bunu özelikle söylüyorum, ceketlerini çıkarmakla bu iş olmaz…

Gömleklerini de kravatlarını da çıkarsalar bu iş yine olmaz.

**

BU UYGULAMADAN VAZGEÇSİNLER

Amaç Kandıra’yı canlandırmaksa, Kandıra turizmini geliştirmekse, daha pratik önlemler alınmalı…

Otobüslerin Kerpe ve Kefken’e gitmelerini yasaklamak, Kandıra turizmine vurulan büyük bir darbedir.

Büyükşehir Belediyesi, derhal bu uygulamadan vazgeçmelidir.

Kerpe ve Kefken’e tek otobüsle gitmek isteyen, Kandıra merkezde inip bu bölgelere ikinci bir arabayla gitmek istemeyen tatilcileri kazanmak lazım.

Bunun da yolu, eskisi gibi otobüslerin direk olarak Kerpe ve Kefken’e gitmeleridir ”dedi.

**

TEK ARABAYLA GİTMEK İSTERİM

Abdullah Gürkan’ın açıklamaları böyle…

Açıkçası ben de Kerpe ve Kefken’e gitmek istesem, tek arabayla gitmek isterim. Eşinizle, çocuklarınızla, annemizle, babanızla İzmit’ten Kerpe veya Kefken’e gitmek isterseniz, önce Kandıra merkeze gideceksiniz.

Oradan minibüsle bu bölgelere gitmek zorundasınız.

Yani ikinci bir eziyet…

Sırf Kandıra’daki minibüsçüler para kazanacak diye Kerpe ve Kefken’e gitmek isteyenlere bu eziyet çektirilmemeli diye düşünüyorum.

 

96 yaşında bypass oldu!

İlimizin tanınan simalarından olan  ve Gazi Dede olarak sevilen Ali Kolaylı, uzun zamandır göğüs ağrısı şikayeti çekiyordu. Ağrılarına rağmen başvurduğu birçok hekimin  96 yaşında olmasından dolayı riskli bularak kendisini ameliyat etmek istememesi üzerine Özel Konak Hastanesine başvurdu. Ameliyatı gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı  Opr.  Dr Cüneyd Öztürk  hasta ile ilgili olarak, “Ali Amca’nın hayatta kalabilmesi için mutlaka ameliyat olması gerekiyordu. Kendisine ve ailesine durumu anlatıldı ve ameliyatını gerçekleştirdik. Kendisine uzun ömürler diliyorum” dedi. Geçirdiği başarılı operasyonun ardından normal hayatına dönen Ali Kolaylı, başta ameliyatını gerçekleştiren Opr. Dr. Cüney Öztürk olmak üzere tüm Konak Hastanesi çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

 

Modes Halı Mobilya bir olaya açıklık getirdi

Modes Halı Mobilya Genel Müdür Cihat Yıldırım, gazetemize mail gönderdi. Yerel bir gazetede çıkan haberle ilgili açıklama yaptı. Açıklamayı birlikte okuyalım; Önceki gün bir gazetede “Değirmendere’de işyeri sahibi kendi önünü özel park alanı ilan etmiş” başlığıyla duyurduğu haberde Değirmendere Halı Şubemizin resmini kullanmış olup aslı olmayan iddialarla şirketimizin itibarını düşürmeye çalışmıştır. Olayın aslı Değirmendere halı şubemizin bulunduğu apartmanda çatı düzenlemesi yapıldığı için  çevredeki araçlar zarar görmesin diye apartman sahibinin almış olduğu küçük bir önlemdir.”Yıldırım, yasal hakkını kullanacağını söyledi.

 

Unutma hakkı!

Geçen yıl Avrupa Birliği Adalet Divanı (ABAD) bir İspanyol'un geçmişe yönelik bazı bilgilerinin Google‘ın arama sonuçlarından silinmesine hükmetmesi üzerine dünya genelinde 280 binden fazla kişi ‘unutulma hakkı‘ başvurusu yaptı. Bunun yanı sıra 1 milyon 100 bin sayfanın da linklerinin kaldırılması istendi. Google şimdilik, bunlardan 602 binini arama sonuçlarından sildi. ‘Unutulma hakkı‘ndan yararlanmak isteyenlerin çoğunun geçmişte yaşadıkları utanç verici olayların adreslerinin silinmesini istedi. Arama motorunda en çok link silinen sayfa ise Facebook oldu, ikinci sırada ise YouTube yer aldı.

 

 

Sağlıkta şiddete 4 bin polis

Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla büyük hastanelerde 4 bin polis istihdam etmeye hazırlanıyor. Hatırlanacağı gibi ilimizde de doktorlara saldırı yapılmıştı… Sağlık Bakanlığı, çözümü hastanelerde polisleri istihdam etmekte buldu.

 

Sigara notumuz Pekiyi!

Türkiye, tütün kontrolü konusunda Dünya Sağlık Örgütü'nün 2015 raporunda zirvedeki yerini korudu. En iyi 7 ülke arasındaymışız... Tütüne bağlı hastalıklar nedeniyle her 6 saniyede bir kişinin, yılda ise yaklaşık 6 milyon kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çekilen raporda, gerekli önlemler alınmaz ise 2030'da yılda 8 milyondan fazla kişinin hayatını kaybedeceği uyarısı yapıldı. Keşke sigara notu gibi ekonomi notumuz da Pekiyi olsa!

 

Ceza yemeyin!

İzmit’in her tarafı afiş dolu. Belediye bu afişleri topluyor. Belediye yetkilileri yasal yerlere afiş asanları, afiş üzerindeki telefon numarası ve adreslerinden tek tek tespit edip haklarında yasal işlem yapıyor. Yasak yerlere afiş asanlara 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 42. maddesi uyarınca 189 TL ile 5792 TL’ye kadar para cezası uygulanıyor. Siz siz olun, yasak yerlere afiş asmayın. Sonra cezayı yersiniz.

 

Fotoproje  yayın hayatına başladı

Kocaeli firması olan Akmis Grup bünyesinde kurulan Fotoproje internet sayfası yayın hayatına başladı. Türkiye’de fotoğraf denilince ilk akla gelen firma olmayı hedefleyen ve ticari kayıt sistemleri ile fotoğrafçıların yeni ortak noktası olma yolunda alt yapı çalışmalarını sürdüren firma; Hedeflerinin merkezinde fotoğraf olan büyük bir ağ olduğunu ve bunun son kullanıcı olan müşteriye düzenli kolay şekilde sunma planlarını olduğunu açıkladı. Biz de hayırlı olsun diyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR