Odabaş soruyor, hani AKP fabrika ayarlarına dönecekti?

MAKALEYİ DİNLE

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Bahri Odabaş, AKP iktidarını sık sık eleştirir…

AKP’nin istihdama yönelik yapacağı projelere destek vermediğini söyleyerek Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ı eleştirir…

**

Bahri Odabaş, “Hani fabrika ayarlarına geri dönecekti” diyerek AKP’yi eleştirmeye devam etti…  

Odabaş’ın gönderdiği maili birlikte okuyalım,

“1 Kasım seçimlerinde AKP ve Sayın Başbakan Davutoğlu, ilk günkü aşkla fabrika ayarlarına geri dönüleceği sözünü vermiş ve halkımız da AKP ye yeni bir şans vermişti.

Ancak Muhalif TV kanallarının bir kısmına el konmanın devam ettirilirken Samanyolu grubunun tamamının karartılması AKP’nin 7 Haziran’dan ders almamış olduğunu gösteriyor. Halkımız CHP’nin 70 yıl önce yaptıklarını nasıl hala unutmuyorsa, AKP’nin yaptığı hizmetleri unutmuyorsa bu yaptıklarını da asla unutmayacak, günü gelince gerekli cezayı kesecektir.

Samanyolu gurubunun karartılması ile sadece cemaat ve oralarda çalışan binlerce insan değil, bu kanalları izleyen ve değişik fikir ve görüşlerden istifade eden milyonlarca insan cezalandırılıyor.

**

Buradan Sayın Davutoğlu, ve AKP yöneticilerine sesleniyorum kimse kimseyi yok edemez. Yüce Peygamberimizin : “Dostunuzu aşırı sevmeyin bir gün düşmanınız olabilir, düşmanınıza da aşırı buğuz etmeyin bir gün dostunuz olabilir’’ mesajını hatırlatıyor başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakan Davutoğlu olmak üzere herkesi itidalli olmaya davet ediyorum. Saygılarımla…”

**

Odabaş’ın görüşleri böyle…

Şunu ifade etmeliyim ki; Bir cemaate, bir mezhebe, bir kişiye veya görüşe ne olursa olsun birilerine kızıp televizyonlara el konulması, uydulardan atılması hiç hoş bir durum değil…

Bu kapatmalar, bu karartmalar Türkiye’nin basın özgürlüğüne iyice gem vuruyor…

 

 

TEMAD’dan Halkbank’a geçmiş olsun ziyareti

Bir hafta önce Halkbank Gölcük Şubesi’ne gerçekleştirilen soygunluk girişiminin ardından banka müdürü Ümit Ersoy’a geçmiş olsun ziyaretleri devam ediyor. Türkiye Emekli Astsubaylar (TEMAD) Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü ve yönetimi kurul üyeleri, Ersoy’u ziyaret ederek olaydan duydukları üzüntüyü dile getirdi. Soygun olayı gerçekten de Türkiye gündemine oturdu. İlginç bir olaydı. Hafızalardan kolay kolay silinmeyecektir.

 

Başkan Karabacak kitap hediye etti

Gebze Belediyeler Birliği’nin düzenlediği Bosna Gezisi kapsamında birlik üyeleri Ilıca Belediyesi’ni ziyaret ederken, aynı zamanda Gebze Belediyeler Birliği Başkanı da olan Şükrü Karabacak, gezide bir dizi temaslarda bulundu. Ziyaretin sonunda Başkan Karabacak, Ilıca Belediye Başkanı Senaid Memic’e Darıca’nın sembollerinden olan Gönül Birliği Kapısı’nın maketini hediye etti.

 

Hanak’tan Gebze’ye ziyaret

Ardahan’ın Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, önceki gün Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i makamında ziyaret etti. Konuk başkana ziyaretinde Gebze Belediyesi Meclis üyeleri Dilek Tan, Salih Işık, Gebze Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Metin Baytöre eşlik etti.Büyükkaya ziyarette Köşker’den çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi, bilgi aldı. Aslında böylesine ziyaretler önemsenmeli. Yeni fikirler ortaya çıkıyor. Bizim belediye başkanları da yurt dışına gidip, orada öğrendiklerini ilçelerinde uyguluyorlar.

 

Başkan, Yaşar’ı tebrik etti

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar’ı ziyaret etti. Karaosmanoğlu, 5 Eylül 2015 tarihinde yapılan 27. Olağan Genel Kurul’da genel başkanlığa seçilen Yaşar’ın, Kocaeli’nin yetiştirdiği bir değer olduğunu söyledi. Başkan ayrıca “Ali Ufuk Bey’in genel başkanlığa seçilmesi, kendisinin ve ekibinin büyük emeğiyle olmuştur. Bu güzel ve başarılı yürüyüşte Kocaeli kentinin katkısı da büyüktür” dedi. Yani Başkan bu söylemiyle, Kocaeli’ye de övgü yağdırmış oldu. Yaşar da Büyükşehir Belediye Başkanımızın bizleri nezaket gösterip ziyaret etmesinden dolayı şahsına bir kez daha teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

 

 

Öğretmenler bowling turnuvasında yarışacak

İzmit Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında öğretmenler arasında bowling turnuvası düzenlenecek.  İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü ortaklığında düzenlenecek turnuva 23 Kasım Pazartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında. Biz de bütün öğretmenlerimize turnuvada başarılar diliyoruz.

 

Köse Belediyesi, Kandıra’yı örnek aldı

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Gümüşhane Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün’ü ağırladı. Aygün, ziyarette “Yerel dinamiklerin markalaşması noktasında Kandıra dikkat çekiyor” dedi. İddialı bir söylem. Kandıra’nın son yıllarda ülke genelinde öne çıktığını ifade eden Aygün, festival ve organizasyonlar konusunda yapılan çalışmaları, kendi hizmetlerinde değerlendireceklerini söyledi. Köken de Kandıra’nın gelişimi ve yapımı devam eden projeleri hakkında Aygün’e bilgi verdi. Bakalım Aygün, Kandıra’nın hangi organizasyonlarını kendi bölgesinde uygulayacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR