Yahya Kaptan’da köpekler cami imamının önünü kesmiş!

MAKALEYİ DİNLE

Son zamanlarda sokak köpekleriyle ilgili şikayetler artmaya başladı…

En çok şikayet de İzmit’in Yahya Kaptan Mahallesi’nden geliyor…

Mahallede sokak köpeklerinin sayısının günden güne artması, mahalle sakinlerini tedirgin ediyor.

Hatta yerel bir gazetemizde kadınlar sokak köpeklerine karşı çantalarında sopa taşıdığı yazıldı…

Bazı vatandaşlar okula giden çocukların köpeklerden korktuklarını belirterek sokak köpeklerinin toplanmasını istiyorlar.  

**

Bölgede yaşayan vatandaşların bazıları sokak köpeklerinden rahatsız olduklarını belirtirken, bazı vatandaşlar ise sokak köpeklerinden rahatsız olmadıklarını söylüyorlar.

Ne kadar ilginç bir durum değil mi?

**

Sokak köpeklerinden rahatsız olmayan vatandaşlar onlar ile kendilerini güvende hissettiklerini belirterek bölgede yaşanan hırsızlık olaylarında azalma olduğunu, eskisi gibi bölgeye gelen yabancı şahsıların olmadığını söylüyorlar…

Sokak köpeklerine yiyecek ve su verdiklerini belirten bazı vatandaşlar onların da insanların arasında yaşaması gerektiğini savunuyorlar.

Sokak köpeklerinin tehdit ettiği Yahya Kaptan Cami imamının ve görevlilerinin ise sabah ezanı için camiye gitmek üzereyken birkaç defa köpekler tarafından yolunun kesildiği öğrenildi.

Cami imamı, sokak köpeklerine karşı yolunu değiştiriyormuş.  

Anlaşılan Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki sokak köpekleri sorunu gündemdeki yerini epeyce koruyacak.

 

Enis Berberoğlu bugün Derince’de

CHP Derince İlçe Örgütü’nün organize ettiği İletişim, Medya ve Kurumsal İlişkiler konulu panel bugün yapılacak. Hürriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı panel Derince Tanyıldız Düğün Salonu’nda saat 13.30’da başlayacak.

 

Çevreci Nermin Tol, oğlunu evlendiriyor

Büyükşehir Belediye Başkanının Çevre Danışmanı  ve TEMA Vakfı Kocaeli Temsilcisi  Nermin Tol’un oğlu 9 Eylül Üniversitesi Denizcilik Bölümü mezunu Güneyhan, hayatını bugün İzmirli Yüksel ve Melami Okyay çiftinin kızları Melis ile birleştiriyor. Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki nikah saat 16.00’da başlayacak. Oğlunun mürüvvetini görecek olmanın mutluluğunu yaşayan Nermin Tol, tüm akraba ve dostlarını nikaha davet ediyor

 

İmam hatipler aşurede buluşuyor

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği’nin gelenekselleşen aşure programı yarın (16 Kasım) pazar saat: 09:00’ da İzmit Yeşilova Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif Ersoy Anadolu İHL’de yapılacak. Misafirlere kahvaltı ikramı ile başlayacak programda aşure ikram edilecek. KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, “Yıllardır devam ettirilen bir gelenek olan, camianın muhabbetle bir araya geldiği aşure, birlik beraberlik günümüze tüm camiamız davet ediyoruz” dedi.

Özel Cihan Hastanesi’nde Manav hasta kabulüne başladı

Doktor kadrosunu güçlendirmeye devam eden Özel Cihan Hastanesi, diş doktoru Deniz Manav’ı da kadrosuna dahil etti. Zonguldak 1984 doğumlu olan Ağız ve Diş Hastalıkları doktoru Dt. Deniz Manav, eğitimini İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul İkitelli Polikliniği, İstanbul Maltepe Askeri Lisesi Diş Poliklinik ve daha sonrada ilimize gelerek Gölcük’te özel muayenehanesini açtı. Çeşitli hastanelerde çalışan Dt.Deniz Manav, Özel Cihan Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı. Kendisine hayırlı olsun diyoruz.

 

Necdet Özmen Hoca oğlunu evlendiriyor

Uzun yıllar Final Dershanelerinde yönetici olarak görev yapan ve milliyetçi kimliği ile ön plana çıkan Necdet Özmen, eğitim camiasında oldukça sevilir ve sayılır. Necdet hocanın ECA’da eğitim sorumlusu olarak çalışan küçük oğlu Serhat Özmen evleniyor. Oğullarının mürüvvetini görecek olan Yüksel-Necdet Özmen çifti şu günlerde oldukça heyecanlı. Serhat Özmen kendisi gibi ECA’da çalışan İstanbullu Kezban Talip Ergül çiftinin kızları Yıldız ile hayatını birleştiriyor. Çiftin düğünleri 23 Kasım Pazar günü saat 13.30-17.30 arasında Antikkapı Restaurant’ta gerçekleşecek. Necdet Hoca bu özel gününe tüm dost ve sevenlerini bekliyor.

 

Sahipsiz yapı yıkıldı

Yenimahalle Radar Caddesi üzerine hazine arazisi üzerine yapılan ve boş bulunan yapı için 775 sayılı Gecekondu Yasası gereğince yıkım kararı verildi. İmar ve şehircilik açısından görüntü kirliliği de oluşturan yapının yıkımı için İzmit Belediyesi ekipleri harekete geçtiler ve iş makinaları yardımıyla söz konusu ev kısa süre içinde yıkıldı.  Bölge sakinleri yıkım için İzmit Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR