Özelleştirmede rekor AKP’nin!

MAKALEYİ DİNLE

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, özelleştirme bilançosunu açıkladı.
1986-2002 dönemindeki özelleştirme uygulamalarının toplam tutarı 7 milyar 752 milyon dolarda kalırken, AKP dönemindeki rakam ise 34 milyar 600 milyon doları geçti.
***
Son 9 yılda 34 milyar dolarlık özelleştirme yapıldı.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 1986-2002 yıllarını kapsayan dönemde yapılan özelleştirme uygulamalarının toplam tutarının 7 milyar 752 milyon 960 bin 429 dolar olduğunu, 1 Ocak 2003-31 Aralık 2011 tarihleri arasındaki dönemde ise toplam 34 milyar 604 milyon 516 bin 906 doları tutarında özelleştirme uygulaması gerçekleştiğini bildirdi.
***
TBMM’de verilen bir soru önergesine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in verdiği yanıt özelleştirme uygulamalarının bilançosunu ortaya çıkardı.
Maliye Bakanı, 1986-2002 yıllarını kapsayan dönemde yapılan özelleştirme uygulamalarının toplam tutarının 7 milyar 752 milyon 960 bin 429 dolar, bir bölümü vadeli satış biçiminde gerçekleştirilen bu uygulamalara ilişkin toplam tahsilat tutarının da vade farkı ile birlikte 7 milyar 930 milyon 116 bin 839 dolar olduğunu kaydetti.
***
Bakan Şimşek, 1 Ocak 2003-31 Aralık 2011 tarihleri arasındaki dönemde ise toplam 34 milyar 604 milyon 516 bin 906 dolar tutarında özelleştirme uygulaması gerçekleştiğini belirterek, “Bu uygulamalara ilişkin olarak, 32 milyar 800 milyon 181 bin 600 dolarlık kısmı anapara, 349 milyon 210 bin 576 dolarlık kısmı da vade farkları olmak üzere toplam 33 milyar 149 milyon 392 bin 176 dolar tahsilat yapılmıştır” dedi
**
Şimşek, çok özelleştirme yaptıklarıyla övünüyor…
Aslında özelleştirilen fabrikaların çoğu yabancılara satıldı…
Önümüzdeki günlerde yabancılara satılan fabrikaların hangi ülkelere satıldığı yazacağım…


Muhtar Akdeniz’den yalanlama
Kandıra Muhtarlar Deneği Başkanı Mevlüt Akdeniz, yerel bir gazetede çıkan haberin asılsız olduğunu belirtti. Başkan Akdeniz, yerel bir gazetenin iddia ettiği gibi derneklerinden istifaların olmadığını, birkaç gün önce bir muhtarın istifa ettiği belirtti. Fakat yerel gazetenin iddia ettiği gibi toplu istifaların olmadığını, derneklerini parçalamak için bir grup kişilerin muhtarlar üzerinde baskı yaptıkları öne sürdü.
Akdeniz, “Muhtarlar Derneğimizdeki birlik ve beraberliğimizi bölmek isteyenlerin hevesleri kursağında kalacak. Tüm muhtarlarımızın sorunu bizim sorunumuzdur. Biz sorunumuzu sokakta değil, kendi aramızda çözeriz. Fakat bizim hiç kimse ile sorunumuz yok. Biz dernek olarak 96 muhtar ile birlikte birlik ve beraberlik örneği sergiliyoruz. Köylerimize ve ilçemize yapılması gereken hizmet akışını eşit bir şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Birileri bu bizim birlik ve beraberliğimizi kıskanıyor olsa gerek ki bu tür kaos oluşturmaya çalışıyor” dedi.


Bozulan yollar tamir ediliyor
Büyükşehir Belediyesi, karla birlikte bozulan yollarda tamirat çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Acil Müdahale ekipleri, sıcak havaları fırsat bilerek bozulan yolları eski haline getiriyor. Trafiğin akışını engellemeden başlatılan yama çalışmaları kapsamında 200 ton sıcak asfalt kullanıldı. İnönü Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Köseköy fabrikalar bölümünün D-100’den yan yola geçiş kısmında çalışmalar tamamlandı.


Müftülükte İhtida Töreni
Kısa bir sürü önce İskender Toraman ile evlendikten sonra İslam dinini kendisine daha yakın bulan ve İslam dinini araştırarak Müslüman olmaya karar veren Venera Kaladze, Müftülüktee şahitler huzurunda düzenlenen ihtida töreninde İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun telkiniyle Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. İhtida töreni sonrasında Müftü, İslamiyet hakkında birtakım açıklayıcı bilgiler verdi ve sonra kendisine Kuran-ı Kerim hediye etti.


Birlikten kuvvet doğar!
Geçtiğimiz gün Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu’nu ziyarete gelen Trakya Roman Federasyonu Başkanı Fahrettin Savcı ve yönetimi Kocaeli’de yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek Kocaeli Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Ahmet Çokyaşar ve yönetimini tebrik etti. Ziyaretten memnun kalan Ahmet Çokyaşar, “Birlikten Kuvvet Doğar” atasözümüzün gerçekliğini, bir araya gelerek tek bilek, tek yürek olarak kanıtladık” dedi.


AKP dokunuyor!
AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, önceki gün faili meçhul cinayetleriyle ilgili TBMM kürsüsünde bir konuşma yaptı; Bakın Işık neler söyledi; “1979'da işlenen faili meçhul cinayetler dâhil, 1980 öncesinde işlenen cinayetler dâhil… Sadece faili meçhul cinayetler değil, faili meçhullere zemin hazırlayan darbe dönemleri de şu anda soruşturuluyor. Bu Meclis’te, bu kürsüde, biz 12 Eylül referandumundan önceki tartışmaları gayet iyi biliyoruz. "Siz 12 Eylüle dokunamazsınız" dediniz ama dokunuldu, yargının yolu açılınca yargı dokunuyor. "28 Şubat sürecine dokunulamaz" denildi, dokunuluyor. Bu Mecliste faili meçhul cinayetlerin araştırılmasından çekinmeyecek tek parti varsa o da AK Parti, çünkü bu faili meçhul cinayetlerle ilgili Allah'a şükürler olsun en net tavrı koyan parti AK Parti'dir” dedi.


Topaca'dan hayırlı olsun ziyareti
Vali Ercan Topaca, önceki gün Dilovası Belediyesi mevcut hizmet binasına hizmet kalitesi artırmak amacıyla yapılan yeni katı ziyaret etti. Topaca’ya Dilovası Kaymakamı Hasan Göç ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman da eşlik etti. Topaca, Dilovası Belediyesi’nin hizmet binasına ek katın yapılması ve diğer birçok sosyal faaliyette Sosyal Sorumluluk Projesinde hiç geri kalmadığını söyledi.


Cansu, Ankara’da resim sergisi açtı
İlimizde geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen Sekapark Oteli eski Müdürü, şu anda Antik Barış Oteli Koordinatörü Zeki Gürsu’nun kızı Cansu Gürsu başarıdan başarıya koşuyor.
Geçen yıl Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezunu olan ilimizin yetiştirdiği genç ressamlardan Cansu Gürsu daha önce Ankara ve İstanbul’da çeşitli karma resim sergilerine katılmıştı. Cansu Gürsu başarılarına bir yenisini daha ekleyerek ilk kişisel sergisini Ankara’da açtı.
Genç sanatçı Cansu Gürsu’nun ilk kişisel sergisi Galeri Artist Ankara’da “Dinlemedeyim Feza” adı altında 16 Şubat günü açılmış olup, 14 Mart tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Cansu Gürsu’nun sanat hayatındaki başarılarının devamını diliyoruz.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Bir filin ömrü 70-80 yıl


KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR