Bu insanlar Allah'a nasıl hesap verecekler?

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlar…

Milli Eğitim’de sıkıntılar bitmiyor…

Zaten sınavlardaki yanlış sorular, yanlış hesaplamalar, kopyalar ayyuka çıktı…

Öğrenciler sınavlara kuşkulu bakmaya başladı…

Atanamayan öğretmenler…

Eğitimdeki sorunları yazmakla bitmez…

Sadece öğrenciler ve öğretmenler de mi sorun?

Hayır…

İdari kısımda, yani müdür ve müdür yardımcılarında da sıkıntılar var…

Önceki gün bir okurum mil gönderdi…

Eğitimdeki sıkıntıyı, mağduriyetleri dile getirdi…

 

**

 

Birlikte okuyalım;

"Kocaeli’nde sınavla atanan müdür yardımcılarının üstelik Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) eğitim yasasını görüştüğü günlerde Danıştay’ın kararı var denilerek görev süreleri uzatamayız diyerek görevden alındılar.

Halbuki Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı müdürün inhası ile atananlara yönelikti.

Biz yaptık, oldu bitti denilerek büyük koltuklarda oturan güç mevki makam sahibi baştakiler ve malum sendika yangından mal kaçırır gibi sınavlı atanan müdür yardımcılarına bir şok yaşattılar.

 

**

 

Herkes o yaptı diyerek topu başkasına atıyor. Bu yasal olmayan uygulamayı kim yaptı? Müdür inhası ile atananlara dokunmayarak çifte standart uygulandı.

Bu insanlar bu kadar mı değersizler, bu sınavlı atanan müdür yardımcılarından bu kadar mı kurtulmak istiyorlardı.

Geçen sene yılsonunda görev süresini dolduranlara dokunmamışlardı… Bekletmişlerdi.

Müdürler atanınca görev süresi uzatılmıştı.

Yeni bir yönetmelik çıkana kadar sınavlı müdür yardımcılarından da yararlanılarak görevlerine devam etmeleri gerektiği ile ilgili yazı var.

Birçok ilde dokunmadılar.

Kocaeli yazıları farklı mı yorumluyor.

Ya da işlerine böyle mi geliyor?

Bakalım bu insanlar Allah'a nasıl hesap verecekler.

Lütfen bu konuyu gündeme taşıyın, haber kanalarına taşıyın haberlerde lütfen. Lütfen Allah aşkına bu konuyu gündeme taşır mısınız?

Bayrama insanların yüreğine ateş sokarak girmelerini sağladılar.

Birileri artık dur desin, neden desin, ne istiyorsunuz desin.”

 

**

 

Okurumun görüşleri böyle…

Okurum sıkıntıyı böyle dile getirdi…

Biz de bu sıkıntıyı buradan dile getirdik…

Milli Eğitim yetkilileri konuyla ilgili bir açıklama yaparsa, bu köşeden yayınlarız.

 

Halkevi’ndeki asansörler sürekli arıza yapıyormuş!

Gazetemize mail gönderen okurumuz, engelli asansörleriyle ilgili sıkıntısını dile getirdi. Sıkıntılarını şu ifadeyle dile getirdiler; “ Karı koca engelli bir aileyiz. Halkevindeki asansörü bir türlü kullanamıyoruz. Sürekli arızalı… Zaten engelli olarak dışarıya çıkma imkanımız her zaman olmuyor… Olduğu zaman da böyle durumlarla karşılaşıyoruz. Gazetenizde bu konuya yer verirseniz sevinirim. Eğer bir hizmet veriliyorsa, bu hizmet tam verilmeli. Yetkililer bunu sağlamak zorunda.

 

Turan Sarı’nın tansiyonu yükselmiş

Kent Bayramlaşmasına katılan Kandıra eski Belediye Başkanı diş hekimi Turan Sarı (72), tansiyonu yükselince kısa süreli baygınlık geçirmişti. Sarı’ya ilk müdahale İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Opr. Dr. Şenol Ergüney tarafından yapılmıştı. Hastaneye kaldırılan Sarı, taburcu oldu. Dün saat 12.30 civarında Turan ağabeyi aradım. Durumunu sordum. Çok iyiyim dedi. Bana, “Mesut, ben İzmit Orduevi’nin orada oturuyorum. Oradan Kent Bayramlaşmasının yapıldığı Dolphin’e kadar yürüdüm. Hava sıcaktı. Bayramlaşmada bir de 1.5 saat ayakta kaldım. Kendimi iyi hissetmeyince, arkaya geçip oturdum. Bakan Işık konuşurken, düşmüşüm. Kafam yere değmiş. Gazeteler tansiyonu düştü diye yazıyor. Tansiyonum düşmedi, yükseldi. Bir de Kandıra’da çok yakın dostum olan muhteşem Tugay’ı kaybettik. Bir de bunun üzüntüsü vardı bende.  Şu an çok iyiyim ”dedi. Biz de Kocaeli Gazetesi olarak Sarı’ya geçmiş olsun diyoruz.

 

Kent Bayramlaşmasına CHP’nin katılmama olayı!

Kent Bayramlaşması, bayramın 1’nci günü yapıldı… AKP, MHP ve HDP, bayramlaşmaya katıldı… CHP katılmadı. CHP’nin bayramlaşmaya katılmaması çok speküle edildi. CHP, uzun zamandır bayramlaşmaya katılmıyor. Bu bayramlaşmaya katılsaydı, “AKP ile koalisyona çok hevesliler diye bayramlaşmaya katıldı” denecekti. Açıkçası CHP, diğer yıllarda katılmadığı bayramlaşmaya bu bayramlaşmada katılsaydı, ben de bu düşünce içinde olurdum.

 

365 gün çalışıyorlar!

AKP Körfez Kadın Kolları, çalışmalarını sürdürüyor. 7 Haziran genel seçimlerinde Körfez’de yüzlerce evi gezen ve binlerce seçmenin elini sıkan AKP’li kadınlar, “Sadece Seçim Zamanı Geliyorlar’’ diyenleri haksız çıkarırcasına ziyaretlerini sürdürüyor. AKP Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevil Özbek, seçimden seçime değil, yılın 365 gün çalıştıklarını, asla tabela partisi olmadıklarını söylüyor. Özbek, haklı. AKP, diğer partiler gibi seçime 3-4 ay kala çalışmalara başlamıyor.

 

CHP’li İşeri’nin emekli açılımı

CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, sosyal güvenlik destekleme prim oranlarının indirilmesi emekli maaşlarına neden yansımadığını yetkililere sordu. İşeri, “Bugün itibari ile 2015 /Mayıs-Haziran-Temmuz aylarına ilişkin üç aydan beri fazla kesinti yapılmaya devam edilmektedir. Yani emeklilerin ödenmeyen üç ayda  maaşlarının % 15’i kadar alacakları bulunmaktadır. Emeklilerin daha fazla mağdur edilmemeleri açısından halen devam eden %15 kesintilerin  derhal %10 olarak uygulanması ve geçmiş aylardan beri yapılan fazla kesintilerin iade edilmesi için ilgililerin ve yetkililerin dikkatlerini çekmek isterim” dedi. İşeri’nin açıklaması böyle… CHP, AKP ile koalisyon kurarsa,  emekliler için çok hayırlı olur. Yoksa AKP’nin emekliyi düşündüğü yok… Buna rağmen emekliler AKP’den de vazgeçmiyor…

 

“MHP’nin tavrı AKP’yi güçlendirdi”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Gökmen Türkkanı, MHP’nin meclis başkanlığı seçimlerinde boş oy kullanmasının AKP’yi güçlendirdiğini belirtti. Başkan Türkkanı, “MHP’nin meclis başkanlığı seçiminde boş oy atması AKP ile MHP’nin birlikte hareket ettiğini gösteriyor.  MHP bizleri şaşırtmadı. Bu iktidar partisinin amacı erken seçim ile tekrardan tek başına iktidar olmak. Bunlar üzerinde ne kadar yolsuzluk, hırsızlık varsa onlar hesap vermek istemezler” dedi. MHP’nin boş oy kullanmasının yankıları devam ederken, ortak kanı MHP’nin AKP’ye yine koltuk değneği olduğu yönünde.

 

Körfez’de Göçebe sorunu

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde boş arsa üzerine kurulan Göçebe çadırlarını kaldırdı. Göçebelerin kent dışından ve farklı bölgelerden at arabaları ve kamyonetlerle gelerek mahallede huzursuzluk yarattıkları gerekçesiyle zabıtanın böyle bir karar aldığı öğrenildi. Mahalle sakinleri operasyon nedeniyle zabıta ekiplerine teşekkür etmiş.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR