Derinceli Rasim Uyan’dan kitap okuma kampanyası!

MAKALEYİ DİNLE

Derinceli berber Rasim Uyan’ı hepiniz tanıyorsunuz…

Sıradışı çalışmalara imza atıyor…

Rasim Uyan, şimdi de kitap okuma kampanyasına dikkat çekmek için 29 Kasım Cumartesi günü 15-16.00 saatleri arasında Çenedağ Mahallesi, H.Hasan Yılmaz Caddesi (istasyon caddesi) Genç Türk Pasajı No: 61 Derince adresinde etkinlik düzenliyor.

Uyan, yaptığı etkinlikle ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Merhaba.  

Kitap okuma etkinliğimiz 24 Kasım’da başlayacak bir hafta boyunca yazar, şair kültür ve sanatla uğraşanları işyerimizde konuk edip halka buluşturacağız.

Bir hafta boyunca bulmaca çözen kişileri kokteyl günü kitapla ödüllendireceğiz. Bulmacalarını o günün akşamı saat 18.00’ de bize teslim edecekler.

Bir kişi hafta boyunca bir kere bulmaca getirebilir.

Hafta boyunca kitap bağışı alacağız.

Ama kitaplar mutlaka bandrollü olmalı.

Bandrolsüz kitapları kabul etmeyeceğiz.

Korsan kitaplara her zaman karşı çıkıyorum.

**

29 Kasım’daki kokteyl gününde kitap bağışı alacağız.

O gün kokteylle katılan herkes bir kitabın bir sayfasını okuyacak. Etkinlikteki amacımız kitap okumayı sevdirmek, yazarı, şairi tiyatrocuyu ve özelikle Kocaeli’de oturan sanat uğraşanları desteklemektir. Kokteyle önce  yazarlarımızın şairlerimizin tiyatro, koru, ressam  vb, sanata değer veren  ulaşamadığım  herkesi bekliyorum.

29 Kasım tarihinde 15.00- 16.00 saatleri arası buluşalım, hep beraber sanatı ve sanatçıyı sevdirelim.  

Bu arada MİGROS genel müdürlüne televizyondaki reklamı için teşekkür ettim.

Yedi yıldır park, otobüs durağı ve kafelere 1000’in üstünde kitap bıraktım.

Kitap okuma kokteylline sizleri de aramızda görmek bizi mutlu edeceği gibi büyük onur verecektir. Sizleri bekliyorum. Rasim Uyan 0 542 263 37 09,   rasimuyan@myent.com.”

**

Uyan’ın açıklaması böyle…

Güzel bir etkinlik…

Kitap okuma oranlarının yerlerde süründüğü, korsan kitapların el üstünde tutulduğu Türkiye’de bu tür etkinlikler çok önemsenmeli.

Gerek Derince Belediyesi, gerek Derince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Rasim Uyan’ın bu etkinliğine hem katılmalı, hem de her türlü desteği vermeli diye düşünüyorum.

 

Kuşçu Oğuz Ertop, 52.yaşını kutladı

Kocaeli Ornitoloji (Kuş Bilimi) Derneği Başkanı Oğuz Ertop, çevresinde ve kuşlarla ilgilenen herkes tarafından sevilir. Başkan Ertop, 52.yaşını kutladı. Ertop’u sevenler kendisine şu mesajı gönderdi; “Değerli başkanım, 52 yaşınızı kutladığınız bugün sevgi dolgu ve pozitif kimliğinizin bir 52 yıl daha sürmesini diler, Ornitoloji ile geçen ömrümüzün hep birlikte böyle dolu dolu geçmesini Allah’tan niyaz ederiz. Yılların sormadığı, yolların yormadığı, dostların unutmadığı bir ömür için bu doğum günün bir başlangıç olsun, Yeni yaşın kutlu olsun.” Biz de Oğuz Ertop’un doğum gününü kutluyoruz.

 

Sirenler deneniyor!

Valilik tarafından yapılan açıklamada, bugün saat 10.00’da sirenlerin deneceği bilgisi verildi. Valilikten gelen açıklama şöyle; İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. yıldönümü münasebetiyle ilimiz ve ilçelerimizde bulunan ikaz ve alarm sistemlerinin kontrol ve bakımlarının yapılarak, sirenlerin faal hale getirilmesi ve 10 Kasım 2014 tarihinde sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilmesi için siren sistemleri 5 Kasım 2014 tarihinde (bugün) saat 10:00 itibariyle deneme amaçlı çaldırılacaktır.”. Yani bugün siren sesi duyarsanız, 10 Kasım aklınıza gelmesin…

 

Kozluk’taki sokak parkeleri dökülüyor

Bir okurum, parkelerin fotoğrafını çekip gönderdi. İzmit Kozluk Mahallesi’ndeki sokak parkeleri harap olmuş.  Özellikle şekil yapmak için kullanılan küçük parçalar dağılmış durumda.  Daha ilk aylarda dökülmüş… Çirkin bir görüntü oluşturuyor. Mahalle sakinleri parkelerin tamir edilmesini istiyor.

 

Velilerden müdür Önder Gözcü’ye büyük özgü!

Alpaslan Ortaokulu Müdürü Önder Gözcü, veliler tarafından takdir edildi. Gazetemize mail gönderen veliler, Önder Bey ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdiler;

“Okul müdürümüz sayın Önder Gözcü’nün Derince’deki Alparslan Ortaöğretim Okulunda ki başarısının sırrı ortaya çıktı. Çocuklara olan sevgisi sayesinde müdürü olduğu okulda her dönem başarılı nesiller yetiştirmeye devam ediyor

Her sabah tüm personelden önce okula gelerek bütün öğrencileri kapıda öz çocukları gibi sevecen tavırlarıyla karşılıyor. Kendisi de bu durumdan bahsederken ihtiyacı olan tüm enerjiyi çocuklara olan sevgisinden aldığını her fırsatta belirtmekte. Bütün çocukların ve ailelerin sevgisini kazanan başarılı  müdür, öğrenci ve velilerin tüm dertleriyle tek tek özenle ilgilenmektedir. Saygılarımla.” Eğitimin yozlaştığı, eğitimdeki şiddetin arttığı bir ortamda velilerin okul müdürlerini bu denli sahip çıkmaları, takdir etmelerini çok önemsiyorum.

 

Üzülmez, Köseköylü hacıları ziyaret etti

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, kutsal topraklardan dönen Kartepeli hacılara yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.  Üzülmez önceki gün Köseköy Mahalle Muhtarı Ali Yılmaz, Fatih Sultan Mehmet Mahalle Muhtarı Selami Tarakçı ve İstasyon Mahalle Muhtarı Şerif Tezcan, meclis üyeleri Faruk Sarman, Selahattin Aktop ve Ahmet Sağırkaya, koordinatörler Yusuf Özdemir ve Şemistan Subaşı ile AKP Köseköy temsilcilerinin de eşlik ettiği hacı ziyaretinde sırasıyla Tacettin Yurtsever, Hayriye Gül, Veli Çelik ile eşi Şahsine Çelik, Ali Aydınlı ve Abdullah Alyörük ile sohbet etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR