Hepsini soracağım!

MAKALEYİ DİNLE

Karamürsel’den Önder Kaymaz,

”Hastanede nöbet sorunu ve AKP ilçe başkanı ile Dobra Dobra” konulu yazıma mail atmış;

 

Önder Kaymaz:

Abdullah abi, şu soruları sorabilecek tek gazeteci olduğunu düşünerek yazıyorum. Hastanede çalışanların tek tek üye oldukları sendika ve siyasi görüşlerine göre tespit edilip atama-yükselme veya tayinlerinin de bu kıstaslara göre yapılıp yapılmadığını da sorsaydınız. Keşke bir dahaki görüşmenizde milli eğitim de yaşananları da sorun lütfen. Başarısız olarak itibarsızlaştırılan okul müdürlerini sorun mesela ya da müdürlük mülakatları yapılmadan kimin nereye müdür olacağına, kimin kamuoyunda dile getirileceğini, mülakatta 3 soruda 3 doğru cevap veren adayın 40-45 puan, 3 soruya 1 doğru cevap veren adayın 85 puan almasını sorun. Müdür yardımcılığı atamalarında kimlerin devreye girdiğini, yandaş olmayanların ne tür engellere maruz kaldığını, milli eğitim camiasında konuşulan ve atamalarda etkisinin olduğu iddia edilen “Kars” lobisinin doğru olup olmadığını sorun. Her dönem şube müdürlerine yakın olan ve kamuoyunda yakınlarını her dönem idareci yaptırmayı başaran kliklerin varlığını sorun. Okullara siyasetin bu kadar girmesinin doğru olup olmadığını da sorun lütfen. Okul girişine AKP’nin miting daveti pankartının nasıl asıldığını sorun. Bu pankartın asıldığı okul müdürü hakkında ne gibi işlem yapıldığını sorun. Başka bir partinin, (CHP, MHP, HDP, Saadet vb.) pankartı asılsaydı o müdürün başına neler gelirdi! Bunu da sorun lütfen ve cevabını da bizimle paylaşın.

Evet,

E-postada yöneltilen bu ifadeleri muhataplarından tek tek soracağım ve aldığım cevapları noktasına virgülüne dokunmadan aynen sizlere aktaracağım.

İddialar çok vahim.

Sonuçlarına tarafların katlanması gerekir. Ben sadece “gerçeklerin” bilinmesine yardımcı olacağım.

E-postada muhatap olan;

 Karamürsel Devlet Hastanesi,

Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürü,

Karamürsel AKP İlçe Başkanı,

İlgili okul müdürü,

Karamürsel Kaymakamı,

İle görüşeceğim ve alacağım yanıtları bu köşede aynen sizlere aktaracağım.

Bundan hiç şüpheniz olmasın.

***

Bakan Fikri Işık’a bir sözüm olacak;

Sayın Bakan,

Karamürsel’le bir gönül bağınız olduğunu herkesten daha iyi ben biliyorum.

Karamürsel Devlet Hastanesi’ndeki “Doktor” sorunu size iletildi.

Karamürsel Devlet Hastanesi’ndeki “ACİL” sorunu,

-Halledeceğim (!)

Dediğiniz halde,

Hala sorun çözülmüş değil!

Bu ilde sizin göreviniz sadece,

Açılışlar yapmak, düğün davetlerine gitmek mi?

Şehit cenazesine giden Sağlık Bakanı gibi yuhalanmak istemiyorsanız,

Lütfen,

Karamürsel Devlet Hastanesi’nin acil ve doktor sorununa el atın!

***

Hereke  motorunun  gürültüsü.

Karamürsel-Hereke arasında çalışan yolcu motorunun çok gürültü yaptığından şikayetçi olan Karamürsellilere;

Motor sahibi ve Kaptanı ile görüştüm. Adamcağız motorunu tersaneye bakıma götürmek istiyor, ama Büyükşehir’in bu hatta şimdilik motor koyamadığı için 2 ay sonra kendisinin de motorunun da Karamürsel’den “ gideceğini” söyledi ve:

“-Ben de bu ses gürültüsünden rahatsızım. Karamürsel’den Hereke’ye hareket ettiğimde çok gürültü olmasın diye tek motor çalıştırıyorum. Motora takacağım susturucu teknede. Aşağıda duruyor, ama dediğim gibi, tersaneye gitmemize izin verilmiyor.

Anlayacağınız;

Yaz sezonu olduğu için Büyükşehir’in kiralayacağı motorlar turlara gitmiş. Kiralanacak motor olmadığı için sezon sonuna kadar mevcut motor ve gürültüsüne tahammül edeceksiniz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR