Bir düş gördüm!..

MAKALEYİ DİNLE

Hayırdır inşallah, dün gece bir düş gördüm.

KOCAELİ Gazetesi’nin kuruluş yıldönümüymüş, tarih 16 Mayıs 2030!

Gazetenin tüm çalışanları en güzel kıyafetleriyle gelmişler. Birlikte, sabah kahvaltısı yapıyoruz.

Genel Yayın Yönetmeninin telefonu çalıyor, görüntüyü kahvaltı salonundaki büyük ekrana yansıtıyor. Ekranda Cumhurbaşkanı. Yıldönümünü kutluyor. Kendisi hakkındaki eleştirilerle ilgili olarak bana sitem ediyor! Ve ekliyor; “Eleştirileriniz bize katkı veriyor, teşekkür ederiz sayın Küpçü” diyor.

Ben de kendisine; “Hoşgörünüz için biz size teşekkür ederiz beyefendi. Yıllar önce medya olarak eleştiriye tahammülsüzlük yüzünden neler çektik!” diyorum.

Cumhurbaşkanımız da; “O yıllarda Ortadoğu siyaseti ile çok içli dışlıydık, demokrasimizin de kaos yıllarıydı. Şimdi tarih oldu.” Diye yanıtlıyor!

Telefon kapanıyor, Gazetenin Kurumsal İletişim Müdürü arıyor; “Efendim, kardeş medya kuruluşlarının imtiyaz sahipleri ile Genel yayın Yönetmenleri beş dakika sonra konuklarımız olacaklar. Lütfen yerinize teşrif ediniz.”

Konuklar geliyor, ellerinde çiçekleri. Yüzler gülüyor. Kısa bir sohbet sonrası Cemiyet Başkanı; “Efendim, biz izin isteyelim. Bugün sizin yoğun gününüz. Size bir katkısı olabilecekse, diğer gazetelerden birer gönüllü eleman tahsis edelim” diyor. Teşekkür ediliyor.

Sonra, kentin Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, İlçe Belediye Başkanları, Kaymakamlar, Adalet Komisyonu Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Kültür Müdürü ve diğer daire müdürleri, Meslek Odaları Temsilcileri, Muhtarlar, Spor Kulüpleri Başkanları ard arda ziyaretlerini sürdürüyorlar.

Bu arada gazete de ertesi günkü sayısını hazırlıyor.

Gazeteye gelen kutlama ilanları öylesine çok ki, ek sayfalar ana gazeteyi geçiyor! Ziyaret ve kutlama mesajlarına “teşekkür” de bir tam sayfayı dolduruyor.

Akşam, Gazete çalışanları ve eşlerinin katıldıkları “Aile Yemeği” gerçekleşiyor. Yemek hayli neşeli geçiyor. Gecenin fotoğrafları çekiliyor, notlar alınıyor. Bir sonraki gün 12. Sayfada; “Biz de eğlenmesini biliriz!” başlığıyla yayınlanacak.

Ertesi gün, gazete imtiyaz sahibi ve Genel Yayın Müdürü “iade-i ziyaretler” için koşturuyor.

Ben, bilgisayarın başında ertesi günü yazacağım yazı için konu arıyorum. Ve yazı konusunu buluyorum; “Bu yaşta gazetecilik mi olur?” Ve yazı içeriğinde kendimi eleştiriyorum! “Be adam, 80’e geldin hala ahkam kesiyorsun. Bırak da bu millet biraz gençlerin sesine kulak versin. Artık otur oturduğun yerde” diye!..

İşte, tam o sırada bizim hanım sesleniyor; “yine yorganla güreşmişsin, sağın solun açıkta kalmış. Üşüteceksin!” diyor.

O zaman anlıyorum ki, bir düş görmüşüm!

Hayırdır inşallah!

Nice yıllara KOCAELİ Gazetesi….

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR