Erdoğan yıkılacak, Gül yargılanacak…

MAKALEYİ DİNLE

Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı koltuğundan indi…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturdu…

Başbakanlık koltuğunu Ahmet Davutoğlu oturdu…

Erdoğan, Cumhurbaşkanı olacak mı, Abdullah Gül Başbakan olacak mı? soruları cevabını buldu…

**

Yukarıdaki denklemle ilgili çok şey yazıldı, çok şey söylendi…

İşçi Partisi Kocaeli İl Başkanı Neval Sağdıç, konuyla ilgili sert bir açıklamada bulundu…

Neval Hanım’ın “Erdoğan yıkılacak, Gül yargılanacak” başlıklı açıklamasını birlikte okuyalım;

**

“Cumhurbaşkanı hukuk tanımazsa, Yargı da onu tanımaz.
Türkiye tarihinde Yargıtay’dan kırmızı kart gören ilk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dır.

Yargıda başlayan köşk depremi, yasama ve yürütme organlarına da yayılacaktır.

Türkiye ekonomik krize girerken, boylu boyunca devlet krizine gömülmüştür.

Ekonomik krizle birlikte Tayyip Erdoğan saltanatının yasama ve yürütme direklerinin de yıkılacağını göreceğiz. 

**

Abdullah Gül,”Kayıp Trilyon Davası” olarak bilinen kamu davasının şüphelilerindendir.
Gül’ün “Cumhurbaşkanlığı” sıfatı sona erdiğinden, artık hiçbir şekilde dokunulmazlığından söz edilemez.

Onun da diğer sanıklar gibi yargılanması gerekmektedir.

Diğer sanıklar hakkında Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava çoktan sonuçlanmış ve suç sabit görülerek hapis cezalarına çarptırılmışlardır.

Gül’den 15 yıldır sorulamayan hesap sorulmalı, suç cezalandırılmalı, kayıp trilyon Abdullah Gül’ün yanına kâr kalmamalıdır.”

 

Çalıkoğlu, KOÜ’de

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi " Konuk Konuşmacı Programı" kapsamında bugün saat 13.00'te Prof.Dr. Ali Süha Çalıkoğlu'nun  (University of North Carolina at Chapel Hill) katılacağı bir konferans düzenledi. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Şükrü Hatun, bu tür programları düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.

 

CHP’li Öğüt, Ardahan’da seçim çalışması yapıyor

CHP Ardahan Milletvekili ve Gebzeli işadamı Ensar Öğüt, 30 Mart seçimlerinden önce CHP’den Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak istiyordu, ama olmadı. Öğüt, daha önceki yıllarda da CHP’den Kocaeli milletvekili adayı olmak istemiş, yine olamamıştı. Öğüt şu sıralar memleketi Ardahan’da seçim çalışması yapıyor. 2015’deki genel seçimlere hazırlanıyor. Anlaşılan Kocaeli’den umudu kesen Öğüt, memleketi Ardahan’dan milletvekili adayı olmanın hesaplarını yapıyor.

 

Muhtar Zaim’den kırtasiye kampanyası

Gölcük’ün en sevilen ve sosyal sorumluluk kampanyaları ile herkesin dikkatini çeken Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim, okulların açılmasına kısa bir süre kala maddi durumu iyi olmayan ailelere okul çağındaki çocuklar için kırtasiye malzemesi yardım kampanyası başlattı. Muhtar Zaim,“Kırtasiye için önceki gün çantalar faydalı cd’ler yardım eden hayırsever vatandaşlar yanıma geldi. Bu durum beni çok mutlu etti. Kampanyamız daha da iyi olacak.  Herkesi bir kalem bir defter almaya davet ettiğimi belirtmek istiyorum” dedi. Biz de böyle anlamlı bir kampanya başlattığı için Muhtar Nuran Zaim’i kutluyor, herkesi kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.

 

Ülkücüler burs veriyor

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkanlığı, ÖSYM tarafından 23 Temmuz 2014 itibari ile açıklanan 2014 ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarının Türk Gençliğine hayırlı olmasını diler, başarı göstererek üniversiteli olmaya hak kazanan tüm öğrencileri tebrik etti. Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Ülkü Ocakları, bu yıl ikinci kez gerçekleştirecekleri Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu ile hayırda yarışı teşviki amaçlamakta. Öğrenciler Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu başvurularını, 31 Ağustos 2014 tarihine kadar, 2014 ÖSYS sonuç belgesi ve nüfus kağıdı fotokopisi ile Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığına ve İlçe Ülkü Ocağı Başkanlıklarına yapabilirler.

Ruhi Kılıçkıran Bursu kapsamında burs verilecek öğrenci sayısı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı imkânları dâhilinde sınırlı sayıda olacak. Konuyla ilgilenenler Proje İl Koordinatörü Tuğrul Gök’ü (0 554 816 31 14) arayabilirler.

 

Ellibeş, bebek sevdi

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in talimatları doğrultusunda, Gölcük Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğünün koordinesinde yürütülen örnek bir çalışma olarak takdir edilen ‘Hoş geldin bebek’ projesi aralıksız devam ediyor. Ellibeş, yeni doğan bebeklerin ailelerini ziyaret ederek bakım seti hediye ediliyor.

 

Cankurtaran olmayan yerde denize girmeyin

Kandıra’da 8 sahil bölgesinde cankurtaranlık hizmeti veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi bu hizmeti gönüllü cankurtaranlarla ve STK’larla 7 Haziran’dan bu yana sürdürüyor. KOSKEM bünyesinde faaliyet gösteren cankurtaranlar her gün onlarca hayat kurtarıyor. Kocaeli İtfaiyesi denizlerde boğulma sonucu can kayıplarının yaşanmaması için cankurtaranların hizmet verdiği sahillerde ve hafta içi 10.00-18.00, cumartesi günü 10.00-19.00, pazar günü ise 09.00-18.00 saatleri arasında deniz girilmesi konusunda uyarıda bulundu.

 

Şarlayan, Kocaeli’ye gelecek

Drama Lideri ve Eğitim Danışmanı Zafer Şarlayan ile Psikolojik Danışman Mustafa İşlek tarafından kaleme alınan “Anadolu Bilgeliği Aydınlığında Çözüm Odaklı Koçluk” kitabı Hayat Yayınlarında düzenlenen imza töreni ile okuyucusu ile buluşmaya hazırlanıyor. İmza töreninde konuşan Şarlayan; Kitap hayattır sloganı ile yola çıkan Hayat Yayınları ile yola çıkmış olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Şarlayan: “ Çözüm odaklı yaklaşımda Anadolu bilgeliğini vurgulamaya çalıştığımız kitap içerisinde, herkes için bir çözüm var ve eğitimlerle tüm Türkiye’ye yayılacak. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Samsun, Kars, Çorum, Ağrı, Mardin, Kayseri, Rize çalışmaların yapılacağı ilk iller olacak  ” dedi.

 

Kılıç, bayram ikramiyesi istedi

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç, seyyanen emekli maaşlarına zam yapılmasını istediklerini söyledi. Başkan Kılıç ayrıca Kurban Bayramı'nın yaklaştığını dile getirerek hükümetin emeklilere kurban bayramı ikramiyesi verilmesini istedi. Kılıç istemesine istiyor da, bakalım hükümet verecek mi? Bu arada emeklilerin büyük bir çoğunluğu her seçim öncesi ağlar, ama seçimde gidip tıpış tıpış oylarını iktidar partisine verirler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR