Elektrik faturaları halen gelmedi

MAKALEYİ DİNLE

 

Bir süredir elektrik faturalarının kesilmediği Körfez’de,  vatandaş gelecek olan faturanın yüksek olmasından korkuyor.

Sadece Körfez’de değil, ilimizin pek çok ilçesinde zaman zaman fatura dağıtımı konusunda problemler yaşanıyor. Vatandaş aylarca elektrik faturasını görmüyor. Sonra gelen fatura ise çan sıkıyor.

Üç ay boyunca biriken elektrik faturası, tüketicinin canını yakıyor.

SEDAŞ’ta abone sayısı her gecen gün artıyor. Abone sayısı arttıkça, fatura kesim işlemi de aksamaya başlıyor.

Sadece elektrik faturalarında yaşanan bu problem yüzünden, tüketici zor günler geçiriyor.

Körfez’in birçok mahallesinde vatandaş,  dört gözle gelecek olan faturaları bekliyor.

Son ödeme tarihini geçiren vatandaşın elektriğini kesen, sonra açma kapama bedeli ve gecikme faizi uygulayan SEDAŞ, bakalım geçiştirdiği faturalarla ilgili kendisine de ceza verecek mi?

Abonelerine fatura kesmekte zorlanan SEDAŞ’ın yeni personel aldığı ve alınan personele eğitim verdiğini duydum. Umarım bu eğitim biran önce biter ve SEDAŞ, tıpkı İZGAZ ya da Telekom gibi faturalarını zamanında müşterilerine ulaştırır.

 

TIP Fakültesi’nin etrafı köpekler

tarafından istila edildi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin etrafı başıboş köpekler tarafından istila edilmiş durumda. Hastanenin acil kapısının önünde bile köpeklerler bulunuyor.  Başıboş köpeklerle ilgili sıkıntı yıllardır devam ediyor. Ne yapılırsa yapılsın, köpekler buradan uzaklaştırılamıyor.

Köpeklerin hastaneyi bahçesini mesken tutmasının nedeni olarak ise, köpeklerin vatandaşlar tarafından beslenmesi olduğu gösteriliyor.

 

Zafer Mutlu’dan zarif davranış

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, hafta sonu Rizeliler Derneği’nin kahvaltısına katıldı. Kahvaltıya katılanlar arasında SP’nin Başiskele Belediye Başkan Adayı Abdullah Öztürk de vardı. Kahvaltıdaki konuşmasının ardından teşkilatın başka bir programına katılmak için ayaklanan Mutlu’ya, Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır, “Peki, ancak Abdullah Bey’e de söz vereceğiz” dedi. Bunun üzerine Mutlu, “O zaman beklemek lazım, diyerek arkadaşısın konuşması bitene kadar Rizeliler Derneği’nin kahvaltısından ayrılmadı. Bu davranışıyla, ne kadar zarif bir kişiliğe sahip olduğunu gösterdi.

 

 

Nur Derebaşı,  Kozluk’a aday

İzmit Kozluk Mahallesi’nde 35 yıldır esnaflık yapan Nur Derebaşı, esnaf olarak hizmet verdiği mahallesine, şimdide muhtar adayı oldu. Kozluk muhtar adayı Nur Deribaş’ı diğer muhtarlardan ayıran bir özelliği bulunuyor. Nur Hanım’ın tüm azaları bayan…

Nur Hanım, 8 kişilik aza listesine Gülşen Aksoy, Güler Deniz, Hacer Kaya, Ayşe Demirata, Seniha Keleş, Şükran Güven, Emine Boğaç ve Remziye Uzun bulunuyor.

 

 

Resul Dindar

İzmit’te konser verecek

Karadeniz müziğinin ileri gelen temsilcilerinden biri haline gelen Resul Dindar, 22 Mart Cumartesi günü Sabancı Kültür Merkezi’nde olacak. Hayranları için güzel bir konser vermeye hazırlanan sanatçı 20.30’da sahne alacak ve gecenin geç saatlerine kadar, parçalarını Kocaelililer için seslendirecek. Bu konseri kaçırmak istemeyenler Ramada Otel karşısında ve İzmit 50. Yıl İlköğretim Okulu’nun altında bulunan ZD Kırtasiyeden biletlerini temin edebilirler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR