6222 ve de...!

MAKALEYİ DİNLE

6222 sayılı yasa hakkında birkaç kez yazı yazmıştım. Sözüm ona, “Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası” kötü giden durumu düzeltecek, kulüpleri, yönetici ve taraftarlar dahil futbolumuzu disipline edecekti.

Yerel gazetede de olsa, göle yoğurt mayalamak gibi olumsuz hadiselerin hemen sonrasında bu tür yazılarla toplumu, kamuoyunu uyandırmaya çalıştım ama nerdeeee?

İp p….’un elindeydi, bugün olduğu gibi dün de öyleydi, gelecekte de öyle olacağı kesin. Gidişat bunu gösteriyor. Hadiseleri sıralarsak bu köşeye sığması mümkün değil, inanın kitap değil ansiklopedi olur.

Sadece başkanların birbirlerine yaptıkları iltifatlar(!) yeter de artar bile.

Bence ithamlar, taraftarları şiddete yönlendiren ve savcıların soruşturma açmalarını gerektiren olaylar o kadar çok ki. Mesela aklımda kalanlardan bir tanesi… Trabzonspor hafta sonu Fenerbahçe’yi Avni Aker’de konuk edecek. O zaman Kulüp Başkanı Sadri Şener aynen “Fenerbahçe burada galip gelirse dünyanın sonu gibi bir şey olur” diyor. O zaman “Savcılar nerede?” diye yazmıştım. Ben bu konuda belki de zurnanın son deliğiyim. Peki ulusal medya nerede? Onun için “Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol” diye boşuna dememişler, öyle değil mi?

Hak ve hakikati koruyan anlı şanlı yazarlar! Farklı görüşlerde olsanız da gerçekleri doğru ve adil olarak kaleme almak şiarınız olmalı. Ama ne yazık ki yazdığınız yazılarla aile içi şiddete bile neden oluyorsunuz. Ülke maalesef uçuruma yuvarlanmak üzere senaryolar düzenleniyor. Siz de yangına körükle gidiyorsunuz.

Unutmayın; bu gemide hepimiz yaşıyoruz, batarsa hep beraber batacağız. Ama kimse heveslenmesin “Çanakkale Ruhu” şiirimin son dört dizesiyle yazıya son vermek istiyorum.

Uykusuz, aç ve açık,

Verdiler son nefesleri,

İman ile şehit oldular,

Vermediler bu vatanı.

Şimdi öğren,

Bu topraklarda yatan atanı.

Her aileden bir şehit verildi,

Birisi belki de senin dedendi.

Hain adam.

Şehitleri iyi tanı,

Çanakkale ruhudur bu,

İhanet eden guruha,

Rabbim müsaade etmez,

Vicdanı olan anlar bunu,

Onlar ümmeti Muhammed’in soyu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR