Kandıralı şehit binbaşının bilinmeyen yönü!

MAKALEYİ DİNLE

Tunceli’de Jandarma Özel Harekat timleri ile bir grup PKK'lı terörist arasında çıkan çatışmada şehit düşen Binbaşı Yavuz Sonat Güzel'in Kandıra’da bulunan baba ocağına ateş düşmüştü…

Binbaşı’nın annesi Emine Güzel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a haykırışını gazetelerde okumuşsunuzdur…

Okumayanlar için hatırlatmak istiyorum;

 

***

 

“Tayyip senin çocukların niye gitmedi askere?.

Oğlum ben artık yaşayamam.

Neredesin Tayyip.

O Tayyip beni aramasın.

Buraya asla gelmesin.

Benim oğlumu aramasın.

Hakkımı helal etmiyorum”

 

***

 

Binbaşı Güzel’le ilgili gazetelere önemli bilgiler yansıdı…

Bin­ba­şı Ya­vuz So­nat Gü­zel, Jan­dar­ma Ge­nel Ko­mu­tan­lı­ğı ka­rar­ga­hın­da gö­rev ya­pı­yor­du.

Ge­çen yıl ta­yi­ni Tun­ce­li­’ye çık­tı. Jan­dar­ma Özel Ha­re­kat Ti­mi’n­de gö­nül­lü ola­rak gö­rev al­dı. Ope­ras­yon­lar­da hep as­ke­ri­nin önün­de yer al­dı. Onun bu ce­sur, atak ha­li, as­ker­le­ri­ne kar­şı ba­ba­can tu­tu­mu di­ğer ko­mu­tan­lar ta­ra­fın­dan da ör­nek alın­dı. As­ke­ri­nin en önün­de gi­der­ken şe­hit düş­tü. Yap­rak­lı Mez­ra­sı’n­da bir grup te­rö­ris­tin bu­lun­du­ğu bil­gi­si üze­ri­ne, Tun­ce­li Jan­dar­ma Özel Ha­re­kat Tim­le­ri­’nin ope­ras­yon yap­ma­sı­na izin ve­ril­di. Bu amaç­la böl­ge­ye 5 ti­min he­li­kop­ter­le gön­de­ril­me­si plan­lan­dı. Ta­bur Ko­mu­ta­nı Bin­ba­şı Ya­vuz So­nat Gü­zel de ilk in­di­ri­le­cek tim­de yer al­dı. Ope­ras­yon böl­ge­si­ne ge­nel­de ko­mu­tan­lar “çev­re em­ni­ye­ti­” alın­dık­tan son­ra in­di­ği­ni ha­tır­la­tan bir as­ke­ri yet­ki­li, Tabur Komutanı Gü­ze­l’­in şe­hit olu­şu­nu  şöy­le an­lat­tı:

“O­pe­ras­yon böl­ge­si­ne ge­nel­de ko­mu­tan­lar iki-üç tim in­di­ril­dik­ten son­ra iner. Ön­ce inen tim­ler çev­re em­ni­ye­ti alır. Bin­ba­şı Gü­ze­l’­in için­de bu­lun­du­ğu ilk ti­min he­li­kop­ter­den iniş­le­ri için uy­gun yer bu­lun­du. He­li­kop­ter­den ön­ce ko­mu­tan in­di. Ay­nı an­da ken­di­si­ne ateş edil­di. İlk atış­ta ko­mu­ta­nı­mız ba­şın­dan vu­rul­du. Ya­ra­lı ola­rak has­ta­ne­ye gö­tü­rül­dü. An­cak müdahaleye rağmen kur­ta­rı­la­ma­dı.”

 

İLK ATIŞ

Özel eği­tim­li Jan­dar­ma Özel Ha­re­kat Tim­le­ri ge­nel­de, te­rö­rist­le­rin ilk atı­şı sı­ra­sın­da vu­ru­lu­yor. İlk atış­tan son­ra as­ker­ler al­dık­la­rı eği­tim ne­de­niy­le kı­sa sü­re­de du­ru­ma ha­kim olu­yor. Tun­ce­li­’de de Yavuz Ko­mu­tan he­li­kop­ter­den iner in­mez he­def alın­dı.
Si­lah ar­ka­daş­la­rı, Ta­bur Ko­mu­ta­nı  Ya­vuz So­nat Gü­ze­l’­i, “A­tak, mü­ca­de­le­ci, as­ke­ri­nin hep önün­de olan bir ko­mu­tan­dı. Jan­dar­ma Özel Ha­re­kat Ti­mi’n­de gö­rev yap­ma­yı gö­nül­lü ola­rak ken­di­si is­te­miş­ti. As­ke­rin çok se­vip, say­dı­ğı bir ko­mu­ta­nı­mı­zı kay­bet­me­nin acı­sı­nı ya­şı­yo­ruz.” di­ye an­lat­tı…

 

***

 

Kocaeli Dersimliler Derneği’nin davetlisi olarak Ağustos ayında Tunceli’ye gitmiştim…

4-5 gün kaldım…

Tunceli’nin birçok yerine gittim…

Tunceli, dağlık ve ormanlık bir bölge…

Munzur nehrinin geçtiği alanlarda sarp kayalar ve vadiler var…

Tunceli’de kaldığım süre içinde halk “barış” istiyor…

Tunceli halkı teröre destek vermiyor…

Ama PKK’lılar, dağlık ve ormanlık bölge diye Tunceli’ye çöreklenmiş…  

Bu terör illeti bitmediği müddetçe, bitirilmediği müddetçe şehit haberlerine üzülmeye devam edeceğiz…

7 Haziran seçimlerinden bu yana birçok askerimiz ve polisimiz şehit edildi…

Toplum olarak bizi yönetenlere yeterince tepki göstermediğimizi düşünüyorum…

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim kampanyasına başladı…

Davutoğlu, bir askere sarılmış…

Siyasi bir mesaj…

Davutoğlu, şehit üzerinden siyaset yapıyor…

Askerlerimizin, polislerimizin şehit olmasında PKK ne kadar suçlu ise, Başbakan Davutoğlu da Cumhurbaşkanı Erdoğan da o kadar suçludur…

 

MHP’li Çakıroğlu’ndan çok ilginç AKP yorumu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölcük İlçe Teşkilatı bayramlaşma programını Kurban Bayramının 2. gününde parti binasında gerçekleştirdi. Bayramlaşmada konuşan MHP İl Başkan Vekili Hüseyin Çakıroğlu, ilginç söylemde bulundu. Çakıroğlu, “Ben sizden şunu istiyorum. Geriye dönük hiçbir arkadaşımız bir arkadaşımızı eleştirel konuşma yapmasın. Benim en sevmediğim arkadaşım bile Ak Partililerden çok daha iyidir. Ülkücü ülkücünün kardeşidir. Ben bu duygu ve düşünceyle buraya katılım sağladığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi. Anlaşılan Çakıroğlu’nun AKP’lilerle ilgili söylemi çok konuşulacak.

 

AKP’li Ayar'ın seçim tahmini

AKP eski Milletvekili Eyüp Ayar, 1 Kasım'da yapılacak olan seçimler öncesinde seçim tahmininde bulundu. Ayar seçim tahminini sosyal medya üzerinden paylaştı. İşte Ayar'ın tahmini “2002 Kasım seçimlerinde AK Parti 365 milletvekili ile iktidara gelmişti. 2015 Kasım ayında aynı tablo tekrarlanabilir. HDP'nin terörden kendini arındırmaması, MHP'nin uzlaşmaz ve hedefsiz duruşu bu iki partiyi de barajın altında bırakabilir. Bu durumda Kocaeli AK Parti 9, CHP 2 veya AK Parti 8, CHP 3 olabilir. Bir aydan fazla zamanımız var. Neden olmasın?” Ayar’ın düşüncesi böyle… Belli ki Ayar, akşam açıkta yatmış.

 

 

 

 

MHP'li Ahmet Yeşil'in yükselişi

7 Haziran seçimleri öncesi MHP milletvekili adayları açıklandığında ilk 11'i analiz ettik ve tanımaya çalıştık. İlk sıralardaki isimleri herkes tanıyordu, ancak arka sıralardaki isimleri tanımaya ve mümkün olduğunca röportajlar yapmaya çalışıyorduk. MHP listesinin 11. sırasındaki aday Ahmet Yeşil idi. Ahmet Yeşil, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde bu kez 3’ncü sıraya kondu.  Bakarsınız Yeşil, bir sonraki seçimde kendisine ilk ikide bulur. Bu işler belli olmaz. Kim derdi ki Saffet Sancaklı bir gün MHP’nin birinci sırasına konacak. Siyaset işte böyle bir şey…

 

 

 

 

MHP’li vekil adayları fotoğraf çektirdi

1 Kasım genel seçimleri öncesinde MHP'den listeye giren 11 milletvekili adayı birlikte fotoğraf çektirdi. Seka Parkı tercih eden MHP'li milletvekili aday adaylarının fotoğrafları sosyal medyada yayınlandı. İçlerinden bakalım kaç tanesi TBMM'nde yer alacak? Bir mi, iki mi?  

 

 

Karakadılar 49 yaşında

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, yeni yaşını Kurban Bayramı'nda kutladı. Parti yöneticileri tarafından sürpriz yapılan Karakadılar bu durum karşısında oldukça mutlu oldu. Bu arada Cumhur Karakadılar 49 yaşına girdi.

 

MHP’li Akşener’e Kocaeli’den misafir

MHP’de Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından milletvekili adayı gösterilmeyen Meral Akşener evinde dinleniyor. Kurban Bayramı’nda Akşener’i hemşerileri yalnız bırakmadı. Kocaeli Pomak Kültür Derneği Başkanı Şakir Süloğlu tarafından yapılan ziyarette kimlerin yer aldığı sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Süloğlu paylaşımında Ekşener’e destek verdiklerini gösterdi. İşte Süloğlu’nun paylaşımı;  “Çok Değerli Hemşehrimiz, ablamız, T.C. İçişleri Bakanı ve TBMM Başkanvekili görevlerinde bulunan sayın Meral Akşener hanımefendi ve kıymetli eşlerine; Kocaeli Pomak Kültür Derneği Başkanı Şakir Süloğlu, Balkan Türkleri Kültür ve Day.Der.Genel Merkez 2. Başkanı Doç.Dr. Selçuk Koç, Kocaeli Istrancalılar Derneği Başkanı Kamil Terzi olarak Kocaeli Rumeli ve Balkan Platformunu temsilen bayram ziyaretinde bulunduk”

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR