CHP’yi ziyaret eden yürekli Kaymakam!

MAKALEYİ DİNLE

 

AKP, yıllardır “dediğim dedik, çaldığım düdüktür” diyor…

Kimsenin gözünün yaşına bakmıyor…

Devletin bürokratı isen, iktidar yanlısı olmak zorundasın…

Yoksa haritada yer beğenirsin…

AKP’nin korku imparatorluğu tüm Türkiye’yi sarmış durumda…

**

Gelelim konumuza…

CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar ve yönetimi, geçtiğimiz günlerde Gebze’ye yeni atanan Kaymakam Mehmet Arslan’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilemişlerdi…

Önceki gün büyük bir sürpriz yaşandı…

Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, göreve geldiğinde kendisini ziyaret eden CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar’a iade-i ziyarette bulundu. 

**

İlçe yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyarette konuşlan ilçe başkanı Tatar, Kaymakamın tarafsız ve bir devlet adamı gibi davrandığını ifade ederek, kendisine teşekkür etti.

**

Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan da ziyarette daha önce görev yaptığı yerlerle ilgili bilgiler verirken, her bölgede olduğu gibi Gebze’de de tarafsız görev yapmaya özen gösterdiğini anlattı. 30 Mart seçimlerinin huzur içinde geçtiğine de dikkat çeken Arslan, tüm siyasi partilerin son derece olgun ve sorumluluk içinde hareket ettiğini söyledi.

**

Sıcak bir ortamda geçen görüşmede konuşan İlçe Başkanı Sedat Tatar ise, “Kaymakam bey öncelikle geldiği günden bu yana bir halk adamı olarak davranmaktadır. Partiler üstü ve devlet adamı kimliği ile öne çıkmaktadır. Bu yüzden kendisine teşekkür ediyoruz. Partimizi ziyaret etmesinden de mutluluk duyduk. Amacımız daha iyi bir Gebze’dir. Bunun için herkesle diyalog içinde olmaktan yanayız”diye konuştu.

**

Şimdiye kadar bir ilçe kaymakamının CHP Örgütü’nü ziyaret ettiğine rastlamadık…

Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, CHP Gebze İlçe Örgütü’nü ziyaret ederek, Tatar’ın dediği gibi “partiler üstü” bir kimlik sergiledi. Kaymakam Arslan’ı bu davranışından dolayı kutluyoruz…  Bürokratların CHP’nin ismimi bile ağzına almaktan korktuğu bir ortamda Kaymakam’ın CHP’yi ziyaret etmesi çok önemli. Sanırım MHP ve diğer partiler de kendisini ziyaret etmişse, Arslan o partilere de iade-i ziyarette bulunacaktır.

 

 

Metin Coşkun

kurayla 1.aza oldu

 

Sırrıpaşa Mahallesi’nde yapılan seçimde Hülya Yıldırım muhtar seçildi. Yıldırım’ın aza listesi şu şekilde oluştu: Hasan Yağız, Necip Kümet, Nihal Sapmaz, Ebru Özgün, Metin Coşkun, Hamza Mutlu, Hikmet Günaydın ve Ali Yiğit.

Bilindiği gibi en çok oy alan aza, birinci aza oluyor. Aldığım bilgilere göre Metin Coşkun ve iki azanın oyu aynı imiş. Derince Kaymakamlığında yapılan kura çekimini Metin Coşkun kazanmış ve 1.aza olmuş.  Metin Coşkun’un Liman Yolu’nda marangoz dükkanı var. Mobilya ustası, ayrıca Derince Birlikspor da antrenörlük yapıyor.  Mahallesinde çok sevilen Metin Coşkun’a hem 1.azalıkta, hem de Derince Birlikspor’da başarılar diliyoruz.

 

 

Gazeteci Elif Çakır

Kocaeli’ne geliyor

Büyükşehir ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği programın bugünkü konuğu gazeteci yazar Elif Çakır. Program Sanat, Edebiyat ve Kültür Akademisi’nde 18.00’de başlayacak. Gazeteci – yazar Elif Çakır “Demokrasi sürecinde medyanın rolü” konulu söyleşi ile okurlarının karşısında olacak

 

Belediye sevindirdi!

Yeşilova Mahallesi Gümüşsuyu Sokak’ta oturan 88 yaşındaki Emine Aladağ, yaşlılığa başlı olarak yürüyemiyordu. Emine teyze İzmit Belediyesi’nin verdiği tekerlekli sandalye ile büyük mutluluk yaşadı. Emine teyze “Allah belediye başkanımızdan ve emeği geçenlerden razı olsun. Artık yatağa mahkum kalmayacak ben de gün ışığı göreceğim” dedi. İzmit Belediyesi yetkilileri de 5 yıl içinde 136 ihtiyaç sahibi vatandaşa tekerlekli sandalye yardımı yapıldığını söylediler.

 

 

Muhtar Halil Taş’tan

seçmenine yemek

 

Hereke 17 Ağustos Mahallesi’nde son yerel seçimlerde muhtar seçilen Halil Taş ve azaları, seçmenlerine mahallede yemek verdi. Yemeğe mahalle sakinlerinin yanı sıra Körfez Belediyesi Başkan Yardımcısı Faruk Denli, meclis üyeleri Şener Söğüt ve Hayati Şaştım da katıldı. Mahalle sakinlerine teşekkür amaçlı yemeği düzenlediğini belirten muhtar Halil Taş, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Halil Taş’ı kutluyoruz.

 

MARSİAD’ın genel

kurulu 26 Nisan’da

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Genel Kurul Toplantısı 26.04.2014 Cumartesi günü saat 11.00 de dernek merkezinde yapılacak. Dernek başkanı Bahri Odabaş’ın yeniden aday olacağı öğrenildi.

 

 

Rektör’e Umuttepe

Yerleşkesi fotoğrafı 

Cengiz Topel Hava Üs Komutanlığı Deniz Hava Komutanı Tümamiral Hakan Üsten ve eşi, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu’nu makamında ziyaret etti. Rektörümüzden üniversitemiz hakkında bilgiler alan Üsten, bir uçuş esnasında kendisi tarafından çekilmiş Umuttepe Yerleşkesi’ne ait fotoğrafı hediye etti.  

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR