Ayakkabı kutusundan korkan zihniyetten her şey beklenir!

MAKALEYİ DİNLE
Saadet Partisi Körfez İlçe Gençlik Kollarının Körfez’in bütün mahallerine asmış olduğu pankartlar belediye ekipleri tarafından hazmedilememiş…
Milli Görüş belediyeciliğinde BABALAR EVLATLARINA TABLETLERİ KENDİLERİ ALACAK” yazılı pankartı zabıta ekipleri tarafından kaldırılmış.
Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Kaymak konuyla ilgili açıklama yaptı…
Hem Körfez Belediyesi’ne, hem de AKP’ye tepki gösterdi…
Kaymak şunları söyledi;
“Bir pankarta bile tahammül edemeyen zihniyetin bu şerefli milleti muhtaç yoksul konumuna getirdi. Milli Görüş iktidarında daha önce verilmiş olan % 200- % 300’e varan maaş zamlarını tekrar verdiklerinde babalar evlatlarına tabletleri haliyle kendileri alacaktır. Saadet Partimiz bütün engellemelere rağmen yükselişini sürdürecek ve bu aziz millet hak ettiğini Milli Görüş iktidarıyla alacaktır. Tahammülsüz iktidarın tahammülsüz belediye başkanları şunu unutmamalıdırlar ki; Saadet partisi bu milletin özüdür, tarihidir, inancıdır ve ruh köküdür”
**
Zabıtanın pankartı kaldırmasını çok görmemek lazım…
Manisa’da bir kadın, ayakkabı kutusunu gösterince yaka paşa gözaltına alınmıştı…
Ayakkabı kutusundan korkan bir zihniyetten her şey beklenir…


BBP’li Duyar’dan
AKP’ye çağrı!

BBP İl Başkanı Serhat Duyar, AKP’yi sert bir dille eleştirdi. Duyar, “AKP’nin cumartesi günü organize ettiği bir yürüyüş ile iktidar partisi AKP, kendine taraftar toplamanın derdinde. Bunlar Hırsız diye yürümek yanlış olduğu gibi, yaşananlar komplo diye yürümekte yanlış. Kimse yargı sürecine müdahil olmasın. Olay yargıya müdahale etmiştir. Bu saatten sonra her ne şekilde olursa olsun yargı sürecine kimse müdahil olmamalı. Ak Partinin organize ettiği yürüyüş ile sürece taraftar toplama gayretindeler.
**
Yapılacak yürüyüş için ve kahvaltı için ben de aranıldım ama katılım sağlamayacağımızı söyledim. Bizim orada ne işimiz var? Yarın yargılananlar suçlu görülürse millete ne deriz. Amaç iki ayrı grubu karşı karşıya getirmek. Destek veren derneklerin bazı üyeleri de desteğe tepkili. Kendinizi kandırabilirsiniz, ama milleti asla kandıramazsınız bunu unutmayın”
dedi. Hatırlanacağı gibi 12 Eylül 20120’daki referandumda BBP, “avet” demişti…
Şimdi, AKP’ye tepki gösteriyor… Aslında BBP de kendi içinde çelişiyor…


“Projenizi söyleyin,
rakibi küçümsemeyin”
Hüseyin Tuluç şu anda DSP İl Sekreteri ama ilimizin en deneyimli siyasetçilerinden biri. Tuluç, DSP Değirmendere Belde Başkanlığı yaptı hem de DSP’nin iktidar olduğu dönemde. Değirmendere Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Değirmendere Belediye Başkan adayı oldu. Kısacası 30 yılı aşkın süredir ilimizde siyaset yapan isimlerden birisi. Hüseyin Tuluç’un yaklaşan yerel seçim öncesinde Belediye Başkan Adaylarının birbirleri hakkındaki demeçlerini değerlendirerek “Yanlış yapıyorlar” diyor. Tuluç “Bir yere, bir belediye başkanlığına aday olanlar, çıkıp halka, seçmenlere projelerini anlatmalı. Beni seçerseniz şunları yapacağım demeli. Ama bakıyorum adayların hepsi kendi projelerini anlatmak yerine rakibinin eksiklerini ve yanlışlarını söylüyorlar. Halbuki rakibi eleştirmek yerine kendi projelerini anlatmalılar. Rakiple uğraşmak yerine kendi yapacaklarını seçmene duyuran aday daha avantajlı olur ve kazanmaya en yakın olur” diyor. DSP İl Sekreteri Hüseyin Tuluç’un yerel seçim öncesi diğer partilerin adaylarının demeçleri hakkındaki görüşleri böyle.

Conkbayırı Koleji
Kocaeli şampiyonu
Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nde düzenlenen okullar arası Karate Şampiyonası’nda Özel Conkbayırı öğrencilerinden Enes Bulut 45 kiloda, Halit Tamyüksel 40 kiloda kumite kategorisinde bütün rakiplerini yenerek Kocaeli şampiyonu oldular. Enes ve Halit, 14-16 Şubat tarihlerinde Düzce'de yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında yarışacaklar. Conkbayırı Koleji’ ne başarılar diliyoruz.


Beyazay Derneği çalışıyor
Engellilerle birlikte yaşama kültürün arttırmak için çalışan Türkiye Beyazay Derneği Çayırova Şubesi, Engellilere umut kaynağı olmaya devam ediyor. Türkiye Beyazay Derneği Çayırova Şube Başkanı Furkan Uğur Eşitti, “Çayırovamızda kaç tane engelli vatandaşımız olduğunu bilmiyoruz. Bununla alakalıda çok önemli bir projemiz var. Yönetim kurulumuz çok verimli çalışıyor, sürprizlere hazır olun” dedi. Engelli vatandaşlara her zaman destek vermeliyiz. Unutulmamalı ki, hepimiz birer engelli adayıyız

KASİAD’da seminer!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü yetkilileri sunumu ile 2 ay boyunca sürecek olan "İşletmelerde Verimlilik Yönetimi ve Verimlilik Artırma Teknikleri" eğitiminin İkinci Konusu “YENİDEN YAPILANMA” semineri 14 Ocak Salı Saat 15.00'te KASİAD Binasında ücretsiz olarak gerçekleşecektir.

Borajet’ten
yeni anlaşma
Alenia Aermacchi, Deniz Kuvvetlerinin sipariş ettiği iki adet ATR 72-600 uçağının mühendislik,bakım ve lojistik desteği için Borajet’i yetkilendirdi. Borajet; mühendislik , bakım ve lojistik desteğini Cengiz Topel Deniz Hava Üssü’nde verecek ve hizmet 2016 yılı sonuna kadar devam edecek. Uçaklar, Türk Deniz Kuvvetleri tarafından, personel ve kargo taşımacılığı amacıyla kullanılmakta…


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR