Derince 60 Evler Hattı için şikayet var!

MAKALEYİ DİNLE

Gazetemize mail gönderen bir okurumuz, Derince 60 Evler Otobüs hatlarından şikayetçi oldu…

Okurumuz sorunu şu şekilde ifade etti…

141 Nolu 60 Evler Hattında çalışan otobüslerin sefer sayısı yeterli gelmiyor.

Duraklara gelen araçlar balıksırtı misali dolu geliyor.

Çok tehlikeli taşımacılık yapılıyor.

Üniversiteye hazırlanan çocuğum var.

Dershaneden çıkıp eve gelmesi 2 saati buluyor.

Öğrenciler ve birçok insan bu durumdan rahatsız.

Bu nedenden dolayı ek seferlerin acil artırılmasını istiyoruz.

Otobüslerin sefer sayıları biraz daha fazla olmalı.

Ayrıca bir kaza durumunda istihap hattından fazla yolcu taşıyarak insanların can güvenliğini düşünerek acil konu ile ilgilenilmesini rica ederim.

Siz basın yetkililerinden bu konuda yardımlarınızı rica ederim saygılarımla...”.

**

Okurumuzun düşünceleri böyle…

60 Evler Hattı’ndaki sıkıntıya birkaç kez ben de şahit oldum…

Yetkililer, bir araştırma yapıp, hangi saatlerde yoğunluk oluyorsa, ek sefer koymalı…

Ek severler konursa, bu sıkıntı giderilmiş olur…

 

Yarımca Ortaokulu’nun  fedakar öğretmenleri


Eğitim bir gönül işidir. Eğitimin gönül işi olduğunu en güzel gösterenlerden biri de Yarımca Ortaokulu'nda yaşandı. Okul rehber öğretmenleri ellerine almış oldukları fırça ve boyalarla, okulun bahçe duvarına görsellik katmak için boyadılar. Bir fedakarlık örneği sergilediler. Bu yapılan çalışma, velilerce taktir edildi.

 

Derince’de kaçak  binalar yıkılıyor

Derince Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde Sırrıpaşa Mahallesi Çimenli Sokak ve Çenedağ Mahallesi Sözer Sokak’ta metruk durumda bulunan 2 harabe binayı yıkmıştı. Ekipler önceki gün de Çenedağ Mahallesi Köşk Sokak’ta bulunan bir metruk yapının daha yıkım işlemini gerçekleştirdi.

 

Gölcük’e yeni  süpürme aracı

Gölcük Belediyesi, modern süpürme araçlarıyla cadde ve sokak temizliğine büyük önem veriyor. Hem işçi güvenliği, hem de daha kısa sürede etkili temizlik sağlayan yol süpürme araçları çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Serkan Aksöz, temizlik ağını genişletmek için yeni araçlar alacaklarını söyledi. Şimdiden alınacak yeni araçlar hayırlı olsun diyoruz.

 

Kalp pili  hastalarına  MÜJDE!

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği Aritmi ünitesi bünyesinde kalp pili polikliniği açılmış olup hastalara hizmet vermeye başlandı. Aritmi ünitesi doktorları tarafınca hizmet verilecek kalp pili polikliniğinde; Her türlü kalp pili ayrıntılı kontrolü, Kalp pili ile ilgili saptanan sorunların giderilmesi, Kalp pilleri ile ilgili vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi hizmetleri verilecektir. Konuyla alakalı olarak açıklama yapan Hastane Yönetici/Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güne, ‘’vatandaşlarımız ücretsiz olarak MHRS randevu alma sisteminden randevularını alarak bu hizmetten istifade edebilirler’’diye konuştu. Yeni poliklinik hayırlı uğurlu olsun.

 

Ağaç duyarlılığı

Körfez Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince eski belediye hizmet binasının olduğu bölgede bulunan ağaçlar dönerli tip ağaç sökme-dikme makinesi ile zarar vermeden yerlerinden söküldü. Köküyle birlikte olduğu gibi yerinden sökülen ağaçlar, İlimtepe yolunda bulunan Körfez Belediyesi ve Çev-Ko iş birliği ile İlçeye kazandırılan kent ormanına ve Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin çevresine hassasiyetle nakil edildi. Belediyenin ağaç hassasiyeti, vatandaşları memnun etti.

 

Kendir’den barış  ve savaş açılımı

Kocaeli Dayanışma Akademisi’nin “Çocuğun gördüğü düş müdür barış”, “Dünden yarına savaş karşıtı hareketler” konulu 6’ncı dersi Yrd. Doç. Dr. Hülya Kendir’in anlatımıyla gerçekleştirildi. Kendir, barış ve savaşla ilgili değerlendirmede bulunarak, “Genelde barışı savunmak, savaşa karşı olmak aslında gerçek olmayacak dünyanın kuruluşuna ters bir talep gibi görülür. Aslında çocuksu bir düşmüş gibi görülür. Savaşlarda taraf olmanın dayatıldığı bir dünyada barış istemek bir çocuğun düşüneceği bir şeydir. Barışın tanımı yalnızca bir ateşkes hali değildir” dedi. Şu bir gerçek, Türkiye’de içte ve dışta büyük sorunlar var. Şimdide AB ile problemler var. Dolar almış başını gidiyor. Bakalım halimiz niye olacak?

 

Bayraktaroğlu  saygıyla eğildi

Cambridge Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Bayraktaroğlu, Kocali Üniversitesi’nde düzenlenen "Çağdaş Eğitim Çağdaş Öğretmen" adlı panelde konuştu. Öğrenmenin yaşam boyu devam ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Bayraktaroğlu, “eğitimdeki en önemli beklenti üretici, yaratıcı, araştırmacı bireyler yetiştirmektir ” dedi. Bayraktaroğlu, “Öğretmen yönlendirici, psikolog, yaratıcı, sanatkar, humanist ve aynı zamanda bir öğrencidir.” diyerek en büyük öğretmen Mustafa Kemal Atatürk karşısında saygıyla eğildiğini belirtti. Zaten Türkiye’de herkes Atatürk karşısında saygıyla eğilse, bu kadar keşmekeşlik içinde olmazdık.

 

Başkan Ünal Köken  TOKİ konutlarında

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile Kandıra Belediyesi tarafından Orhan Mahallesi hindi çiftliği bölgesinde yapılacak olan 206 konutta incelemelerde bulundu.  Başkan Köken: “Mahalle konseptinde projelendirilen yerleşim planı, Kandıra'nın yöresel mimari dokusu örnek alınarak yapılıyor. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. TOKİ konutları, ilçeye artı bir değer katacak gibi.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

cenk - Sadece 60 Evler değil, bir çok hatta bu sıkışıklık ve yetersizlik var ! Geçen hafta Cumartesi Pazarından çıktım, çarşıya gidecem, yarın saat bekledim Yahya Kaptan tarafından gelen bütün otobüsler ful dolu, yer yok! Yaya yürüseydim çarşıya varabilirim ama elimde pazar poşetleri vardı ! Sıkışık hatlara Büyükşehirin takviye yapması gerekli diye düşünüyorum.

Yanıtla . 0Beğen 28 Kasım 18:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR