CHP’li Hürriyet’ten Sözcü’ye destek!

MAKALEYİ DİNLE

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye’de olağanüstü bir süreçten geçiyor…

OHAL sonrasında birçok gazete ve televizyon FETÖ iddiasıyla kapatıldı…

Mal varlıklarına el okunuldu…

***

Son zamanlarda Sözcü gazetesinin de kapatılacağı yönünde söylentiler var.

Sözcü gazetesi, AKP iktidarına muhalif bir gazete…

Gazetenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haberlerinde sadece “Tayyip” ismini kullanmasını hoş bir davranış olarak karşılamadığımı söylemek istiyorum…  

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkınla aleyhte haber yapabilirsiniz, ama “Tayyip” şöyle yaptı, “Tayyip” böyle yaptı demek o makama saygısızlık olarak nitelendiriyorum…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı elbette eleştirebilirsiniz, buna sözümüz yok…

Ama eleştirirken “Tayyip” yerine “Erdoğan” ismini kullanmak daha doğru olur diye düşünüyorum…

***

Şunu ifade etmeliyim ki, Sözcü gazetesinin kapatılmasına kesinlikle karşıyım.

Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiriyor diye…

AKP iktidarını eleştiriyor diye…

Kapatılması doğru olmaz… 

Bir de bu gazete için FETÖ’cü deniliyor…

Bunun doğru olduğuna inanmıyorum…

***

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet de Sözcü gazetesinin kapatılmaya çalışıldığı iddialarını sert sözlerle eleştirdi.

Hürriyet şunları söyledi;

“Ülkemizin karşı karşıya kaldığı 15 Temmuz darbe girişiminin ardından devam eden hassas sürecin bahane edilerek muhalif medyaya darbe girişiminde bulunuluyor.

Eline fırsat geçirdiğini düşünen iktidar sahipleri FETÖ ile mücadele edeceğim diyerek, kendisi gibi düşünmeyen medyayı susturmayı düşünüyor. 

Üstelik iktidarın FETÖ'ye karşı uzun yıllar veremediği mücadeleyi, kapatmaya çalıştıkları Sözcü Gazetesi yıllar öncesinden beri veriyordu.

FETÖ denilen terörist örgütten fersah fersah uzak olan bir kurumu da cadı avına kurban vermek akıl almaz bir davranıştır.

Atatürk ve Cumhuriyetin, son ve en önemli savunucularından Sözcü gazetesinin FETÖ'cü olabileceğini düşünmek, zırvalıktan öte bir şey de değildir.

Zamanında Fethullah Gülen'in Sözcü aleyhine açtığı 35 ceza ve tazminat davasını da düşününce, yapılmak istenilenin anlamsızlığı bir kez daha ortaya çıkıyor”

***

Hürriyet’in açıklaması böyle…

Basın özgürlüğünde dünyada son sıralardayız…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık hiçbir şey 15 Temmuz öncesi gibi olmayacak” demişti…

Sözcü gazetesi kapatılırsa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözünün bir hükmü de kalmaz diye düşünüyorum…

 

Körfez’de kitap açılımı

Tütünçiftlik sahilde Eczacı Caner Göçmez ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın girişimleriyle “Şehitler Açık Hava Kütüphanesi, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Açık Hava Kütüphanesi, Metin Büyükoğlu Açık Hava Kütüphanesi” olmak üzere üç adet kütüphane kuruldu. Okuma alışkanlığını teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla hayata geçirilen eğitim ve öğretim alanında birçok faydalı kitabın yanı sıra Türk ve dünya klasiklerinin de bulunduğu kütüphane, vatandaşların hizmetine sunuldu. Kitaplar 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Kitapları inceleyen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, herkesi kitap okumaya davet ediyor…

 

Altı “Kaplan” bir arada

Kocaeli’nin ve Körfez’in sevilen gazetecilerinden ve televizyoncularından biri olan Cemal Kaplan, 6 kardeşi ile bir araya gelerek güzel bir gün geçirdi. Hülya Oran, Atalay Kaplan, Fatoş Gümüş, Metin Kaplan ve İsmail Kaplan'la bir araya gelen Cemal Kaplan, kardeşleriyle bir araya gelmekten mutlu olduğunu söyledi… Biz de Kaplan kardeşlere hayatlarında başarılar diliyoruz. 

 

Her mahalleye bir  kap su bırakılmalı!

Gölcük Hayvan Hakları Aktivistleri Derneği Başkanı Gülçin Taşkın, bu yaz sıcak havaların ilçemizde bulunan sokak hayvanlarını oldukça zorladığını ifade etti. Taşkın, eylül ayına girdiğimiz bugünlerde havalar sıcak olmasa da duyarlı vatandaşlardan mahallelere bir kap su bırakmalarını istedi.

 

TIR tiyatrosu yola çıkıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun talimatıyla kurulan Tır Tiyatrosu, çocukları tiyatroyla buluşturmak için yeniden yola çıkıyor. Tır Tiyatrosu ilk oyununu 16 Eylül Cuma günü Kandıra Cebeci’de sahneleyecek. Cebeci sahilinde kapılarını açacak olan TIR tiyatrosu, saat 20.00’den itibaren Kandıralı çocukları farklı bir dünyaya taşıyacak. 23 Eylül’e kadar devam edecek programda Kandıra, Gölcük, İzmit, Kartepe ve Derince’de köylere ve köy ilkokullarına misafir olarak, binlerce çocukla buluşacak. Bir Tır dorsesinin tiyatro sahnesine dönüştürülmesi ile hayat bulan Tır Tiyatrosu, çocuklara tiyatroyu sevdiriyor.

 

Kocaeli Bedensel Engelliler Derneği’nden teşekkür

Kocaeli bedensel Engelliler Derneği, geçtiğimiz hafta Derince Kipa Aile Kulübü Kültür Salonu’nda Erman Eranıl’ın " SAKATA GELDİK" isimli tek kişilik tiyatro oyununu organize etti. Ev sahibi olarak başkan İsmet Arguç ve yönetim kurulu üyeleri, Nilgün Albayrak Söylemez, Mustafa Çiftçioğlu, Hüsnü Pala, Emin Akkavalar ve salondan sorumlu üye Necati Aşçıoğlu misafirleri ile yakından ilgilendi. Oyunu CHP Derince Başkan Vekili Ayşegül Atar, MHP İlçe Başkanı Zeki Omurca,SP Derince İlçe Başkanı Halil Kayı, Derince Kent Konseyi Başkanı Hasan Malo, Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Nurel Ergüneş, Kocaeli Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nilgün Albayrak Söylemez, Marmara Depremzede ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Selçuk Tanrıkulu, İzmit Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Bülent Cengizhan,Foto Aile’nin sahibi Zeki Şahin, Mali Müşavir Aykut Bozkurt ve engelli vatandaşlar katıldı. Gecenin sonunda Başkan İsmet Arguç, başta Erman Eranıl’a ve Derince Kipa’ya teşekkür etti. Biz de böyle bir organizasyon düzenlediği için Kocaeli Bedensel Engelliler Derneği’ne teşekkür ediyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR