Körfez yeniden şekilleniyor

MAKALEYİ DİNLE

Zamanla sanayinin içinde kalan Körfez ilçesindeki yerleşim, sıkıntılı ve tehlikeli bir hal almaya başladı.

Körfez’in bazı mahalleleri sanayinin içerisinde adeta fabrika lojmanı gibi görünür oldu.

Kötü kokular, ağır tonajlı araçlar ve sanayinin yakınında olmanın verdiği diğer olumsuzluklar bu bölgede acil bir değişime ihtiyaç olduğunu gösterdi bizlere.

Aslında Körfez’de bir süredir bunun hazırlıkları yapılıyordu.

Körfez artık kabuk değiştirmenin peşinde…

Bununla ilgili ilk adım deprem sonrası atılmış ve dönemin belediye başkanı Erhan Yenilmez, İlimtepe bölgesinde dev bir kooperatif kurmuştu. Bölgede şimdi koca bir şehir var.

Her ne kadar rağbet görmese de İlimtepe konutları bölgenin en güvenli alanı olarak kabul ediliyor.

Körfezlilerin İlimtepe’de oturmayı tercih etmemesinin önemli nedenleri var.

Mesela “Ulaşım” sorunu…

Mesela “Gelişmemiş” olması…

Mesela “Şehre Uzak” olması gibi…

İlimtepe’nin bu sorunları giderildiğinde, insanlar temiz havası olan bu bölgeyi tercih etmeye başlayacaktır.

Bölgenin değişmesi, şehrin gelişmesi için geçtiğimiz gün önemli imzalar atıldı.

Körfez Belediyesi kendisine ait olan 200 dönüm arsayı becayiş yöntemiyle konut yapılmak üzere TOKİ’ye verdi.

Büyükşehir Belediyesi ve bölge sakinlerine ait arazilerle yaklaşık 600 dönümlük bir bölge yeni yapılanma için kullanılacak.

İlk etapta düşünülen 5 ya da 5 bin 500 adet konut.

Ancak alan yaklaşık 7-8 bin konuta temel olabilecek durumda.

İlimtepe yolundaki bu bölge Körfez’in geleceğinin şekillenmesi için çok önemli. Yeni ve modern bir şehrin oluşması için atılan bu adım ilçede heyecan yarattı.

Atılan bu adım yerli yöneticilerin İlimtepe bölgesine verdiği önemi anlamamıza yetiyor.

İlimtepe geleceğin Körfez’i için çok değerli.

Başlıca sorunların çözülmesiyle İlimtepe, bölgenin en çok tercih edilen yerleşim merkezi olabilir.

Tabi, evsel atıkların bertarafıyla ilgili kurulması planlanan fabrika bu bölgeye kurulmazsa…

 

Elif Akıncı Beyaz TV’de

Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nin sahibi, Fizyoterapist Elif Akıncı, katıldığı programlar ve yazdığı makalelerle son dönemde hayli ün kazandı. Akıncı birçok TV kanalına konuk olarak bilgi ve deneyimlerini insanlarla paylaştı. Elif Hanım Beyaz TV’de yayınlanan “Sağlık Zamanı” isimli programa konuk oluyor. 1 Ekim Cumartesi günü saat 15.00’da yayınlanacak programa katılacak  olan Elif Akıncı’nın söyleşisini kaçırmamanızı öneriyorum.

 

Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne yeni müdür

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne yeni Müdür Yardımcısı atandı. Hastane yetkililerinden yapılan açıklamada hastaneye Müdür Yardımcısı olarak Şenol Yıldız’ın atandığı kamuoyuna duyuruldu. Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne uzun zamandır beklenilen Müdür Yardımcısı ataması yapıldı. Hastane’nin yeni Müdür Yardımcısı Şenol Yıldız oldu. 1981 Uşak doğumlu olan İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı Şenol Yıldız 1999 yılında Banaz Sağlık Meslek Lisesi’nden sağlık memuru olarak mezun olduktan sonra 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Fakültesi’nden mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesi sosyal hizmetler bölümünde öğrenimine devam eden Yıldız 2009-2016 yılları arasında İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde Tıbbi Sarf Sorumlusu ve Satın Alma Sorumlusu olarak çalıştı. 28.08.2016 tarihi itibariyle Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

 

Gölcük Devlet Hastanesi’ne bir de başhekim yardımcısı atandı

Başhekim yardımcısı Yüksel Pehlevan’ın başhekim olmasının ardından boşalan başhekim yardımcılığına Uz.Dr. Sertan Acar getirildi. Acar, 1973 –İzmit doğumlu.  1996 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2000-2005 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalında ihtisasını tamamlayan Acar 2010-2013 yılları arasında Hendek Devlet Hastanesi’nde Anestezi uzmanı olarak çalıştı. Daha sonra Karamürsel Devlet Hastanesi’nde hizmet veren Uz. Dr. Acar Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde göreve başladı.Evli ve 2 çocuk babası.

 

Ekmekteki fiyat indirimi normal ekmeği kapsıyor

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, ekmek fiyatının mahkeme kararıyla 1 TL’ye indirilmesinin detayını açıkladı. Sarı, “Söz konusu indirim günlük tüketilen baston ekmek olarak adlandırılan 250 gram ekmeği kapsamaktadır. Vatandaş bazı fırınların ekmeği 1.25 TL’den sattığını söyleyerek bize şikayette bulunuyor. Farklı unlardan yapılan ekmeğin fiyatı 1 TL değildir, onlar yine eski fiyattan satışa sunulmaktadır” dedi. 

 

Damızlık Sığır Yetiştiricileri 3 adaylı kongre yapacak

Kocaeli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olağan genel kurulunu 4 Ekim Salı günü yapacak. İzmit Mevlana Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da başlayacak olan genel kurulda 3 aday yarışacak. Mevcut Başkan Cemil Gülfem’in dışında Ahmet Altın ve Mustafa Özkan da aday olacak. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR