“Orman katliamı” dedi başına gelmedik kalmadı!

MAKALEYİ DİNLE

Önceki gün bana bir mail geldi…
Başlık, “Orman katliamı” diye haber yapan Binali Aslan, mahkemeden mahkemeye koşuyor…
Haberin devamı şöyle;
Körfez Orman İşletme Müdürlüğü, ormanlık alandaki ağaçların kesilmesini, ‘Orman katliamı’ diye haber yapan gazeteci Binali Aslan’ı, ‘Haberi sen yaptın. O zaman bu ağaçları da sen kestin’ diyerek suç duyurusunda bulunmuş.
Orman İşletme Müdürlüğü’nün bu suç duyurusu ile başlayan Binali Aslan’nın adliye macerası tam bir komedi şeklinde devam ediyormuş.
Binali Aslan karakolda 5 defa ifadeye çağırıldı…
3 kere mal beyanı alındı….
3 farklı şekilde dava açıldı.
**
Davadan davaya koşan gazeteci Binali Aslan, böyle bir olayın Afrika’nın en geri kalmış kabile devletlerinde dahi olamayacağını belirterek, “Haberi yaptığım için beni mahkemeye verdiler. Oysaki bana teşekkür etmeleri gerekiyordu. Böyle bir komedi, dünyanın neresinde olur bilemiyorum? Haberi yaptıktan sonra benim evime geldiler. Kapımın önünde fotoğraf çektiler.’ Sen bu haberi nasıl yaparsın?’ dediler ve beni mahkemeye verdiler. Şimdi sanık sandalyesinde ifade veriyorum ”dedi….
**
Haberi okuduktan sonra dün saat 11.29 civarında Binalı Aslan’ı aradım…
Binali’yi yıllardır tanırım…
Karıncayı bile incitmez…
Atletizmle uğraşır…
Birçok derecesi var…
Daha önce yarıştan yarışa koşan, Binali şimdi mahkemeden mahkemeye koşuyormuş…
**
Binali, “Tek suçum haber yapmak oldu…
Ormanları seven, doğayı seven biri olarak doğayı koruma adına haber yaptığım için suçlu muamelesi görüyorum…
Bu nasıl bir anlayış anlamış değilim. Az önce mahkemeden çıktım, yakın bir zamanda bir mahkemem daha var…
Bu 1 yıldır devam ediyor, ne yapacağımı bilmiyorum” diyor…
**
Enteresan bir durum…
Haberi yapan Binali’ye, ağaçları sen kestin denip, mahkemeye veriliyor…
Binali de ağaçları kesenleri haber yaptığı için mahkeme mahkeme dolaşıyor…
İnsan hiç hem ağaç kesen, hem de haber yapar mı?
Ancak bu durum Türkiye’de yaşanır…
Bilindiği gibi ağaç katliamı yapanlara ağır cezalar var…
Mahkeme Binali’yi suçlu bulursa, vay Binali’nin haline…
Bakalım bu davanın sonu ne olacak?


Demir’den hasta ziyaretleri

Kandıra ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Musa Demir ve yönetim kurulu üyeleri İmran Arslan, Fatih Aysel, Necmi Kuşdemir, Yüksel Öz ile birlikte önceki gün kandil dolayısı ile İzmit Devlet Hastanesi’nde yatmakta olan hastalara ziyarette bulundu.
Başkan Demir, “Manevi değerinin böylesine yüksek olduğu bir gecede şifa bekleyen insanlarla birlikte olmak, acıyı paylaşmak ve onların gönüllerini kazanmak en büyük mutluluk kaynağıdır” dedi.

Şekerbank’tan “Kahraman Kredi”
Şekerbank, Kocaeli’nin 91. kurtuluş gününe özel “Kahraman Kredi” kampanyası başlattı. Kocaelili esnafın ve küçük işletmelerin her türlü finansman ihtiyacını karşılamayı hedefleyen “Kahraman Kredi” kampanyası, Kocaeli’nin kurtuluş haftası nedeniyle İzmit şubesinde 18 Haziran –29 Haziran 2012 tarihleri arasında devam edecek.
Şekerbank, küçük işletmelerin lider bankası olma hedefi doğrultusunda, bu kesimde yer alan Kocaelili müşterilerine, düşük faizli ve taksit ötelemeli finansman imkanı sağlayacak. Kahraman Kredi kampanyası kapsamında, Kocaelili esnaf ve küçük işletmeler, 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilecek. 1 yıl vade için, aylık yüzde 1,75 faizin uygulanacağı Kahraman Kredi, ayrıca üç ay taksit ötelemeli olacak.

Yapı Kredi’den yenilik

Yapı Kredi, World Business Kart sahibi müşterilerinin iş hayatını kolaylaştıracak bir ilke imza atıyor. Yapı Kredi ve Microsoft Türkiye işbirliği ile hazırlanan, dünyada ve Türkiye’de ilk kez uygulanacak proje sayesinde World Business Kart sahipleri biriktirdikleri Worldpuanlar ile Windows Live Messenger üzerinde kendi hazırladıkları reklamları yayınlama fırsatına sahip oluyor.Doğan ve Pehlivan, fikir alış verişinde bulundu

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldi. Körfez Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelen başkanlar çalışmaları değerlendirirken Kocaeli’de belediyecilik anlamında önemli işler yapıldığı mesajını verdiler.
**
Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ile bir araya gelen Doğan, “Kocaeli’nde hizmet veren tüm ilçe belediyeleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde güzel çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken birbirimiz ile tatlı bir yarış halindeyiz. Ancak bu hiçbir zaman ortak hedefimiz olan halka hizmetin ya da dostluğumuzun önüne geçmiyor. Bizler daha iyi nasıl hizmet ederiz diye zaman zaman bir araya geliyoruz. Bu görüşmeler hem işlerimizi değerlendirmeye yarıyor, hem de iş yoğunluğu nedeniyle bir araya gelemeyen bizlerin bir araya gelmesini sağlıyor” dedi.
**
Samimi bir sohbet havasında geçen görüşme sonrasında açıklama yapan Pehlivan, “İlçe ilçe farklı hizmetler veriyoruz, ama amacımız daha güzel bir Kocaeli’yi oluşturmak. Bu nedenle sık sık bir araya geliyor ve çalışmalarımızı değerlendiriyoruz diyerek bu görüşmelerin çok faydalı olduğunu dile getirdi.Doğan’dan geçmiş olsun!

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İstiklal Caddesi üzerindeki İstanbul Alış Veriş Merkezi’nde çıkan yangın sonrası bölgede incelemelerde bulundu. İzmit’te büyük korkuya neden olan ve maddi hasara neden olan yangını Akmeşe’deki bir dizi etkinlik sırasında öğrenen ve hemen İzmit’e gelen Başkan Doğan, İstanbul AVM’ye giderek çalışmaları takip etti. İtfaiye ve emniyet yetkililerinden yangın hakkında bilgi alan Başkan Doğan, yangın çıkan iş yeri sahiplerine de geçmiş olsun dileğinde bulundu.


Maşukiye’ye sanat köyü!


Maşukiye Sanat Köyü açık havada atölye çalışmaları 23 Haziran’da başlıyor. Oyun sahnesi tiyatrosunun deneyimli eğitmenleri tarafından verilen atölye çalışmalarının yeri olarak İzmit ve Maşukiye olarak belirlenmiştir. İsa Erözer yönetiminde açık havada doğa cenneti Maşukiye’de yapılacak atölye çalışmalarında kurs bölümleri olarak tiyatro, drama, seramik, resim, ebru, hat tezhip, yöresel yemekler, kukla, kısa film alanlarının dışında sosyal etkinlik olarak gölde su kayağı atla gezinti dağda yürüyüş hobi bahçeleri ile kursiyerler güzel vakit geçireceklerdir. 5-7 7-9 10-12 13-15 17yaş üstü 10’ar kişilik guruplarla 8 hafta olarak yapılacak olan kurslar için servis imkanı sunulmakta.AKP Başiskele’den kongreye 4 bin 500 kişi


AKP Başiskele İlçe Teşkilatı, Mehmet Ustaoğlu başkanlığında bir araya geldi. Kadın Kolları Başkanı Hacer Çakır, Gençlik Kolları Başkanı Veysel Özkarhan ile ilçe yönetiminin de hazır bulunduğu toplantı gündeminde 14 Temmuz da İsmetpaşa Stadı’nda yapılacak olan il kongresi vardı. Ustaoğlu, kongreye Başiskele teşkilatı olarak 4500 kişi olarak katılacaklarını söyledi. Bu arada Ustaoğlu, Mehmetağa Mahalle Başkanlığından ayrılan Şükrü Türkyılmaz’ın yerine mahalle yönetiminden Samet Çelik atadı.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Kediler için 7.kattan düşmenin, 32.kattan düşmekten daha tehlikeli olduğunu (Çünkü kediler ancak 6.katta terminal hıza ulaşabiliyorlar)


KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR