Türkiye üzerindeki çirkin oyunları nefretle kınıyoruz

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye’miz stratejik öneme sahip bir coğrafyada yer almaktadır. Üstelik Ortadoğu bataklığına da komşu bir ülkeyiz.

Bu nedenle Türkiye üzerinde oynanan (emperyalist) oyunlar ne bir ilktir, ne de son olacaktır.

Fay hattında bulunduğumuzu bilerek politikalar oluşturma ve yaşama mecburiyetindeyiz.

Emperyalizmin ve emperyalistlerin izledikleri yol ve beslendikleri kanal böl, parçala, ve yönet taktiğidir. Bu amaca hizmet etmek üzere yüzlerce istihbarat elemanı içimizde cirit atıyor.

İnsani amaçla kapılarımızı açtığımız, aramızda misafir dediğimiz, kardeşlerimiz dediğimiz Suriyeli göçmenler arasında da kimlerin olduğunu ve ne yapmak istediklerini tespit etmenin zorluğu da eklenen bir başka sorundur.

Suriye ile sınırımızın uzunluğu 800 kilometredir. Sınır güvenliğini sağlamak oldukça zordur. Suriye politikamızın acilen gözden geçirilmesi de bir zorunluluktur. Sıfır sorunlu politikaları tercih etmek aklın bir yolu olmalıdır.

 

OYUNA GELMEYELİM

Ortak kader içinde bulunduğumuz Türkiye’mizde ayrışmaya değil birleşmeye ihtiyacımız var. Bizi alt kimliğimizi öne çıkaran bir düşünce geleceğe hizmet etmiyor.

Kürt, Abaza, Çerkez, Boşnak, Laz, Gürcü gibi ayrıştırmak aklın yolu asla değildir. Bu farklı yönlerimizi bir zenginliğimiz kabul ederek bir arada yaşıyoruz ve yaşamaya mecburuz. Ana dilimizle, dinimizle, alt kimliğimizle, farklı inancımızla, farklı gelenek ve göreneklerimizle bütünlük içinde bir Türkiye’yiz. Üst kimlik olarak hepimiz Türk’üz. Bu bütünlüğü koruma kollama adına NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE tarihi veciz sözü söylenmiştir.

Ortak kader ve aklın yolu da burada birleşmedir.

 

KURTULUŞ SAVAŞI RUHU

Tarihte eşi ve benzeri olmayan bir savaşı birlikte kazandık. Her tarafı işgal edilmiş, orduları dağıtılmış, ellerinden silahları alınmış, yokluklar içinde bulunan bir halktık.

Bütünleşerek, aklın yolunu kullanarak, inançla, imanla, omuz omuza vererek her karışı şehit kanı akıtılarak bu vatan kurtarıldı.

Kurtuluş Savaşımız sırasında olduğu gibi bu günde içimizde bilinçsiz ve çıkarcı hainler bulunmaktadır.

Biliyoruz ve tarih şahittir ki bunlar gelecekte çocuklarının bile yüzüne bakamayacak utanç içinde olacaklar. Kandan siyaset ile kimse başarılı olamaz. Bu ihanettir. Dış kaynaklı bu ihanete güç verenleri, inananları, rant elde edenleri ve kaos yaratanları hep birlikte lanetliyoruz. Siyasetçiler de oy uğruna yanlış ve hatalı yollara sapmamalıdır.

Bu cennet vatanımızda cehennemi yaşatmak isteyenlerin oyununa gelmeyelim. Hepimiz kardeşiz. Kurtuluş Savaşı ruhu içinde olup Emperyalist düşünceleri ve eylemleri yırtıp atalım. Oyun ve oyunlara gelmeyelim.

Biz birlikte Türkiye’yiz.

 

AZERBAYCAN’DAN MESAJ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham ALİYEV  içinde bulunduğumuz olaylar nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev mesajında, "Türk halkı emin olsun ki bu terör olaylarını gerçekleştiren hiçbir zaman çirkin amaçlarına ulaşamayacaktır. Bu facia nedeniyle size, şehit askerlerin ailelerine ve yakınlarına, kardeş Türk halkına kendi adıma ve Azerbaycan halkı adına taziye dileklerimi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah rahmet eylesin." sözlerine yer verdi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR