Doğan, AMATEM diyor, ama ortada bir şey yok!

MAKALEYİ DİNLE

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, son zamanlarda AMATEM’e dikkat çekiyor…

Gittiği ziyaretlerde her daim bunu dile getiriyor…

Peki AMATEM nedir?

 

AMATEM; Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi…
1983 yılından itibaren alkol ve madde bağımlılarına yönelik tedavi hizmeti veren ve bu konuda araştırmalar yapan bir merkez olan AMATEM, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin içinde ayrı binada bulunan bir servisidir. AMATEM’e sadece alkol veya madde kullanım sorunları olanlar kabul edilmektedir.

 

**

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, önceki gün Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Fatih Akbulut’u ziyaret etti. Doğan ziyarette, “AMATEM konusunu da görüşüyoruz. İzmit Belediyesi olarak şehrimizde bir AMATEM’in kurulması yönünde elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

 

**

 

KOU Genel Sekreteri Fatih Akbulut da ziyaret için Doğan’a teşekkür ederek, “AMATEM çalışmamız var” dedi.

 

**

 

Sevgili okurlar;

Kocaeli’de bir AMATEM’in kurulması, yeni değil…

AMATEM’in kurulmasını isteyenler Grand Körfez Otel’de seminerler yapmıştı…

4-5 yıl önce de AMATEM’den bir grup İzmit Belediyesi ile görüşüp, AMATEM’in kurulması için destek istemişti…  

Başkan Nevzat Doğan da AMATEM’in kurulması için destek vereceğini söylemişti…

 

**

 

Aradan 4-5 yıl geçti…

Hala Kocaeli’de AMATEM’in kurulması için çalışmalar yapılıyor…

Bir arpa boyu bile yol alınamadı…  

AMATEM’in Kocaeli’de açılmasını isteyenler artık soyut değil, somut adımlar atılmasını istiyor…

Her defasında AMATEM’in kurulması isteniyor, ama ortada bir şey yok…

 

 

Saral ailesi buluştu

Saral Ailesi İşadamları Komitesi, Başkanı Cem Saral, Sevindik Saral, Hakan Saral, Coşkun Saral ve Şevket Saral, geçtiğimiz hafta yapılan kongrede yeniden Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanlığı’na seçilen Bilge Saral’a tebrik ziyaretinde bulundu. Cem Saral ziyarette yaptığı konuşmada, “Bugün Saral ailesinin yengesi olan Bilge ablamızı ziyaret ettik. Kendisi uzun yıllardır başarılı bir şekilde yürüttüğü başkanlık görevine bir kez daha seçildi. Kendisini tebrik ediyoruz ”dedi. Başkan Saral ise aile üyelerine teşekkür etti. “Birlikten kuvvet doğar” misali ailenin birlik ve beraberlik içinde olması çok güzel bir oluşum. 

 

Başiskele’de çöp dökme sıkıntısı

Okurlarımızdan biri dün Başiskele’de çöp dökülen bir yerin fotoğrafını çekip gönderdi. Bahçecik yolundan Yeniköy’e geçiş yolunun tam ortasına gece çöp kamyonları, çöpü yolun kenarındaki bu alana dökmüşler. Çevreye büyük önem verdiğini bildiğimiz Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın bu konuyla yakından ilgilenip gereğini yapacağını düşünüyoruz.

 

 

Başkan Toltar esnafı unutmadı

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, ilçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinliyor. Toltar, “Sık sık esnafımızın çayını içerek, onların dertlerini, sıkıntılarını dinlemek, çalışmalarımız hakkında bilgi vermek, sohbet etmek için fırsat buldukça ziyaretlerini yapıyoruz.  Sorunları yerinde tespit ederek, sorunlara hızlı çözüm üretme niyetindeyiz” diyor. Toltar’ın esnafları ziyaret etmesi, sorunları dinlemesi kendilerini mutlu ediyor.

 

Başkan Ellibeş’e Erzincan’dan konuk

Erzincan Otlukbeli Belediye Başkanı Vahdet Ercan,  önceki gün Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i ziyaret etti. Başkan Ercan ziyarette,  “Gölcük ve Erzincan Depremi derinden yaşamış iki şehrimiz, bu yüzden Gölcük bizim için farklı bir anlam yüklü. Deprem sonrası Gölcük’ün yapılanmasında büyük rol oynayan Mehmet Başkanımızı ziyaret edip tebrik etmek istedik” dedi. Erzincan’a gitmiştim. Erzincan, gerçekten de deprem bölgesi.

 

AKP’li Okur, 3 ili geziyor

AKP 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, partisi tarafından Bolu, Düzce ve Sakarya bölge koordinatörü olarak atanmıştı. Okur çalışmalarına hız vererek il il geziyor ve teşkilatıyla bir araya geliyor. Okur açıklamalarında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bakalım Okur, 2019’daki seçimlerde nasıl bir görev alacak.

 

Yurt Market kitap dağıtıyor

Sosyal konulardaki duyarlılığı ile her daim ön plana çıkan Yarımca Mimar Sinan Mahallesi Menderes Caddesi üzerinde bulunan Yurt Market'in sahibi Metin Yurt, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla başlatmış olduğu 'Getir karneni, al kitabı' kampanyasına devam ediyor. Yurt, 'Öğrenci demek, geleceğimiz demektir, ülkemizin geleceği demektir. Bu yüzden öğrencilerin tam donanımlı, okuyan, bilgi sahibi olan bireyler olarak yetişmesi önemlidir. Bu yüzden herkes elinden geldiği kadarıyla öğrencilerin yetişmesine katkı sağlamalıdır. Bende bu yüzden böyle bir kampanya gerçekleştirdim. Mutluyum."dedi. Biz de böyle güzel bir kampanyadan dolayı Metin Yurt’u tebrik ediyoruz.

 

Gölcük, sosyal medyada

Gölcük Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Gölcük ilçesinde yürütülen Belediye hizmetlerini takip ederek anında ürettiği haberlerle yerel ve ulusal medyaya servis edecek. Birimlerin 50 mahallede yürüttüğü çalışma ve hizmetler, haber niteliğine göre anında değerlendirilerek haber konusu yapılabilecek. Vatandaşlarımız, sosyal medyada karşılaştığı çalışmalarımıza ilişkin haberleri beğenip, alt kısmına kendi yorumlarını da katabiliyorlar.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR