Derince Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası’ndan açıklama geldi!

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlar

Dün “Bulut’tan Ersoy’a; Sözleşmeden vazgeçin, paranızı ödeyeyim” başlıklı bir yazı yazdım.

Yazıda Derince Belediyesi’nde çalışan işçilerin ikramiyelerinin ödenmediğini, belediye başkanı Ali Haydar Bulut’un AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’e “Hizmet-İş Sendikasının eski belediye başkanı Aziz Alemdar döneminde imzalanan toplu sözleşmeden vazgeçmeleri halinde içerdeki bütün ikramiyelerin ödeneceğini söylediği” iddia edildiğini yazmıştım.

**

Dün yazımla ilgili önce Derince Belediyesi’nden aradılar…

15 Kasım’da ödenen maaşla birlikte işçilere iki işveren ikramiyesi verildiğini, yani hesaplarına 3’er bin lira yatırıldığını söyledi.

İşçilerin iki devlet ikramiyesinin kaldığını, bunun da ödeneceğini söylediler.

**

Derince Belediyesi’nden gelen açıklamadan sonra Hizmet İş Sendikası Başkanı İdris Ersoy aradı.

Başkan Ersoy, iki hususta bilgi verdi.

**

1-Derince Belediyesi’ndeki işçi ikramiyelerinin ödenmemesiyle ilgili Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ile herhangi bir görüşme yapmadım.

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un “sözleşmeden vazgeçsinler, paralarını ödeyeyim” söylemini duymadım.

Başkan Bulut’un Aziz Alemdar döneminde yaptığımız sözleşmenin yüksek olduğunu söylüyor, bunu birçok kez gazeteler de yazdı.

**

2- Başkan Bulut, kurban bayramında ikramiyelerin bir kısmını ödedi.

15 Kasım’dan sonra da iki ikramiye daha hesaplara yatırdı.

Derince Belediyesi’nde çalışan işçilerin kişi başına 2 bin-2 bin 500 lira civarında alacakları kaldı.

Bu ödemeden dolayı Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’a teşekkür ediyoruz. İnşallah geri kalan ikramiyeleri de kısa zamanda öder ve borçları sıfırlar.”

Ersoy’un açıklaması da böyle…

**

Derince Belediyesi’nden ve Hizmet İş Sendikası Başkanı İdris Ersoy’dan gelen açıklamaları sizlerle paylaştım.

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un ikramiyeleri ödemeye başlaması, hem işçileri, hem de sendikayı mutlu etti.

 

Şakir Süloğlu’ndan Tüysüzler açıklaması

SMMM ve Bağımsız Denetçi (KGK) Şahir Süloğlu, önceki gün gazetemize bir mail göndererek kendisiyle ilgili bir bilgi paylaştı. Süloğlu’nun açıklaması şöyle; 19 Kasım 2014 tarihli gazetenizde bahsi geçen, "Tüysüz Kardeşlere Para ve Altın Kaptıran 636 Kişinin Tam Listesi"nde 407. sırada Şakir Süloğlu İzmit diye yazılmaktadır.

Bu kişi ben değilim. Bildiğiniz gibi bendeniz İzmit'te Bağımsız Denetçi ve SM.Mali Müşavirlik yapmaktayım. Adı geçen firma ile ne alış verişim olmuştur ne de o firmanın mağdurları arasındayım. Sanırım isim benzerliğinden öte değildir. Bunu şahsımın bir açıklaması olarak gazetenizde yayımlanmasını sizden istirham etmekteyim. İlgileriniz için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.”

Biz de Sayın Süloğlu’nun açıklamasını yayınladık.

 

Mardinlilerin gecesi bugün

Kocaeli Mardinliler Platformu, Mardin Onur Günü münasebetiyle bugün saat 19.00’da Fuar yanı KOTO içinde bulunan Beytül Kebap Restoran'da yemekli gece düzenleyecek.
 

 

Körfez’in anne hakemleri

Körfez Belediyesi’nin sporun her dalında birinciler elde etmesinde en büyük katkıya sahip olan Körfez’li anneler sıkı bir eğitimin ardından wushu hakemi oldular. Mine Şensoy, Esma Kaşkaş, Mecbure Değirmenci ilk maçlarına ise Kocaeli Şampiyonasında yaptılar. Aldıkları profesyonel hakemlik kursu ile adeta yıllardır hakemlik yapar gibi maç yönettiler.

 

Öğretmenler stres atacak

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinlikte öğretmenler stres atacak.

Belediyenin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmit Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ortaklığında düzenlenecek bowling turnuvasında yaklaşık 250 öğretmen dereceye girebilmek için kıyasıya bir yarış içinde olacak. Ncıty Alışveriş Merkezi Bowling Salonu’ndaki turnuva bugün 10.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. Büyük çekişme içinde geçmesi beklenen turnuvada dereceye giren öğretmenlere çeşitli hediyeler verileceği öğrenildi.

 

Kütüphanesi artık çocukların da yeri var

Şirinköy’de bulunan Gölcük İlçe Kütüphanesi’nde geçtiğimiz gün içerisinde 6 bin kitap bulunan çocuk bölümü açıldı. Kütüphane Müdürü Şengül, “Bugün burada çocuklarımız için hazırladığımız bölümde yaklaşık 8 bin kitap bulunmaktadır. Bu kitaplar 5 – 16 yaş arası bütün çocuklarımıza hitap etmektedir. Çocuk yaşta kazanılan okuma alışkanlığına destek amaçlı açmış olduğumuz bölüme Kültür ve Turizm Bakanlığımız desteği ve kitap bağışlarıyla açıldı” dedi. Günümüzde kütüphaneye ilgi her geçen yıl azalıyor. Çocuklara kütüphane sevgisini açılamak çok önemli.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR