İşte hayatta mutlu olmanın formülleri!

MAKALEYİ DİNLE

Hayatta mutlu olmak için gerekli olan bazı noktalar vardır. Dünyada yaşayan tüm düşünürler ve insanlar mutluluğun formülünü aramışlar ve bazı kilit noktalara varmışlardır.

İşte, hayatta mutlu olmanın formülleri:

İYİLİK YAP VE İYİLİK BUL.

Yapılan araştırmalarda, karşılıksız iyilik yapan insanlar daha az kalp ve dolaşım hastalıklarına yakalanıyorlar. Bu işin sağlık kısmı. Bütün dinlerde kabul edilen diğer konu, iyilik yapmanın insanı pozitif ve mutlu etmesidir. İyilik yapan ve pozitif, hümanist insanlar hayatlarına iyiliği ve mutluluğu çekerler. Bu nedenle iyilik yapın ve iyilik bulun.

 

YAŞADIKLARINIZDAN DERS ALIN

Yaşam içinde başınıza gelen kötü olayların nedenlerini iyi kavrayın. Yaptığınız hataları bir daha tekrar etmemeye çalışın. Böylece üst üste hayal kırıklıkları ve üzüntü yaşamazsınız. Unutmayın, yaşam her an ve dakika bize bir şeyler öğretir.

 

İNSANLARI OLDUĞU GİBİ KABUL EDİN

Her insanın hayata bakış açısı ve kişiliği farklıdır. Sizin yaşadıklarınızı yaşamamış olduğu gibi sizde onun yaşadıklarını yaşamamış olabilirsiniz. Bu nedenle karşınızda sert, hoşgörüsüz insanlarda olabilir. İnsanları değiştirmeye çalışmak yerine anlamaya çalışın. Böylece daha çok mutlu olacak, az hayal kırıklığı yaşayacaksınız.


HAYATIN TÜM ACILARINI SIRTINIZDA TAŞIMAYIN

Ne yaşarsanız yaşayın üstünde durmayın ve onu bir yük gibi sırtlanmayın. Affedin, unutun ve hayata devam edin. Yoksa, bir süre sonra sırtınızdaki yük altında ezilirsiniz.

 

BİR AİLE KURUN

Aile, kurmak belki de mutluluğun başlıca formülüdür. İnsan, hayatı boyunca attığı her adımda onu düşünen ve destekleyen candan birilerine ihtiyaç duyar. Bu, insana mutluluğu getirir çünkü ailemiz bizi karşılıksızca sever.

 

SEVİN, SEVİLİN

Ne iş yapıyorsanız yapın işinizi , karınızı, eşinizi, çocuklarınızı, doğayı, hayvanları sevin. Sevmek paylaştıkça çoğalan ve beraberinde mutluluğu taşıyan bir duygudur. Ne kadar çok severseniz o kadar çok sevilirsiniz.

 

Ergün Demir’den tarihsel arıştırma

Bundan yaklaşık 900 yıl önce Diyarbakır’da Artuklu Sarayı’nda yaşamış El Cezeri isimli bir bilim insanının hayatını araştıran, onun yaptığı, dönemin enerjileriyle çalışan robotları inceleyen gazeteci Ergün Demir, eserini “El Cezeri’nin 850 yıllık robotları” ismiyle kendi blogunda yayınladı.

 

Toltar’dan hasta ziyareti

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Başkan Yardımcısı Muhiyettin Gültekin ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Abdullah Şanlı ile birlikte Anadolu Sağlık Merkezi’nde, SP Dilovası İlçe Başkanı Ercan Oğuz’un eşi Naime Oğuz’a ve tedavi altındaki Hacı Salih Karakaya’ya geçmiş olsun dileklerin de bulundu.

 

Vatandaş istiyor Belediye yıkıyor

Gölcük’te vatandaşlara ait olup ekonomik durumlarının yeterli olmaması nedeniyle yıkımlarını gerçekleştiremedikleri harabe özelliği taşıyan evlerin yıkımlarını Gölcük Belediyesi Fen işleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri gerçekleştiriyor. Belediye ekipleri Halıdere 2044 Sokak üzerindeki harabe evin yıkımını başarıyla tamamladı.

 

Ersoy’dan hasta ziyaretleri

Hizmet-İş Sendikası Başkanı İdris Ersoy, Derince Belediyesi İşyeri temsilcisi Yasin Doğan ile birlikte önceki gün hasta ziyaretlerinde bulundu. Ersoy, İSU Genel Müdürlüğünde çalışan işyerinde iş kazası geçiren ve evinde istirahat eden sendikanın Disiplin Kurulu üyesi Ağa Saliş’i ve sonrasında Derince Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü’nde çalışırken iş kazası geçiren sendika üyesi Beysim Alimollaoğlu’nu Derince Araştırma Hastanesi’nde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

Can Turan’ın başarısı ailesini çok mutlu ediyor 

Çetin Turan adlı okurumuz gazetemize mail gönderdi. Oğlu Can Turan’ın başarılısı bizimle paylaşmak istedi. Çetin Bey’i dinleyelim; “Oğlum Can Turan, 4 yaşında iken Kipa’nın düzenlemiş olduğu geleneksel 23 Nisan resim yarışmasında 5-12 kategorisinde Derince’den katıldı. Yarışmada Kocaeli birincisi oldu, ödül olarak pad kazandı. 5 yaşında bu yıl düzenlenen yarışma da ikinci kez Kocaeli birinciliğini kazandı. 5-8 yaş kategorisinde de  ülke birinciliği kazanarak ödül olarak Paris Disneyland Tatili kazandı. Can Turan şimdi 6 yaşındadır. Sevincimizi ailece sizlerle paylaşmak istedik. Saygılar.” Ben de Turan ailesinin mutluluğunu sizlerle paylaştım.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR