Buruk geçen bayram

MAKALEYİ DİNLE

Evet bu Kurban Bayramımız neşe içinde üzüntüsüz geçtiğini kimse söyleyemez. Türkiye’mizin birkaç terör örgütünü temizlemek için gece gündüz demeden güvenlik kuvvetlerimizin var gücü ile savaştığını biliyoruz. Bu uğurda onlarca şehit verdik. Hepsini rahmet ve minnet ile anıyoruz. Nur içinde yatsınlar.

Dost dediğimiz birçok ülke tavşana kaç tazıya tut politikası izliyorlar. Bazıları da terör örgütlerini destekliyor, yardım ediyorlar. Hatta gelecekleri için strateji çiziyorlar.

Türkiye çok yönlü güçlerle ateş çemberi içinde savaş veriyor. Ama ülkemiz bu hengâmeden mutlaka başarı ile çıkacağına inanıyoruz.

İşte bu ahval içinde bayramı geçiriyoruz.

Azerbaycan’dan bazı yakın ilişki içinde olduğumuz bir dostum iki kurban kesiyorum. Birisini kardeş ülke Türkiye’deki şehitlerin ruhuna hayrına bağışlıyorum dedi.

Kardeş ülkemiz Kurtuluş Savaşı’nı en güçsüz halinde başararak düşmanlarından kurtardı. Bu fırtınayı da atlatarak terörü yok edecektir inşallah demektedir. Kendisine bağlılığı ve duygu, düşünceleri için çok teşekkür ediyorum.

 

AMAN DİKKAT

Her bayramda hepimizi derinden üzen birçok insanımızı sakat bırakan, ölümlere neden olan maddi hasarlı trafik kazaları canımızı yaktı. Acelecilik, yorgunluk, uykusuzluk ve kurallara uymamanın bedelini çok ağır ödüyoruz. Ama bu kadar acılardan bir türlü ders almıyoruz. Galiba bu konuda toplumsal bir seferberlik gerekiyor. Dileğimiz, ricamız ne olur artık insani ölçülere göre hareket edelim. Ateş sadece düştüğü yeri değil, hepimizi yakıyor. Kazasız belasız bayram geçirmemizi diliyorum.

Tüm inananların Kurban Bayramını candan kutluyor, sağlık, başarı, mutluluk ve güzel günler getirmesini temenni ediyorum. Ömrünüzün bayram sevinci ile geçmesini diliyorum.
Nice mutlu bayramlara… Ozan Selahattin DÜNDAR’ın bayramla ilgili bir şiirini beğeninize sunuyorum.

 

BİZDEDİR

Kurbanlar kesildi, dua edildi
Erenlerin hikmet eli bizdedir
Bu  yılda bayram  geldi
Hak ezanı, keşiş zili bizdedir

 

Değirmen taşında sayılır mı tur
Öyle dertler var ki ilacı yoktur
İçimizde hemen her şey mevcuttur
Sahte Mesih, zirzop, deli bizdedir

Eğer asaletin mevcutsa kanda
Eline, beline sahip çık canda
Kim olursan ol gel demiş cihanda
Dost Mevlana, Bektaş Veli bizdedir.

İlim sahipliği en büyük onur
Kitabımız baştır her dem okunur
İnsan aşkı ilmik ilmik dokunur
Yunus Emre sevgi seli bizdedir

Kayalık zeminde silinmez izler
ATATÜRK yurdunu bölmeyi gözler
Çağlar boyu yakamızdan düşmezler
Çetenin, mafyanın eli bizdedir

DÜNDAR insan olan barışı biçmez
Yiğitlerin gönlü köyünden göçmez
Öyle silah var ki modası geçmez
Halkın topu ozan teli bizdedir        

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR