Kocaeli Devlet’te, bu skandal konuşuluyor?

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Devlet Hastanesi, ilimizin önemli hastanelerinden biridir…
Bu hastanemizde son zamanlarda bir olayla çalkalanıyor…
Hastane çalışanları ve olayı duyanlar, nasıl bir şey olur? diye birbirlerine soruyor…
Gelelim skandala…
İddialar şöyle;
Bilindiği gibi Kocaeli Devlet Hastanesi, temizlik-bilgi işlem gibi konularda taşeron firma çalıştırıyor…
Bu taşeron firmanın (adını bilerek yazmıyorum) elamanı G.B. adlı bir bayan, Kocaeli Devlet Hastanesi’nin muhasebesinde çalışıyor…
Taşeron firmada yaklaşık 300 eleman görev yapıyor…
G.B. adlı bir bayan, aynı taşeron firmada çalışan D.K adlı kız arkadaşı ile çok samimilermiş…
**
Geçtiğimiz günlerde G.B., D.K ile görüşür.
D.K’ya bir arkadaşımın boşanma parası var, muhasebeci olduğum için bu parayı benim hesabıma yatırmam olmaz, senin hesabına yatıralım, daha sonra senden alırım demiş…
D.K. önce itiraz etmiş, sonra da aralarındaki samimiyete güvenerek bunu kabul etmiş…
G.B., D.K.’nın hesabına 21 bin 600 lira aktarmış…
Bir gün hastane çalışanlarından biri, hastane koridorunda bir para makbuzu buluyor, makbuzu hastanenin muhasebesine götürünce, olay anlaşılıyor…
**
Şimdi diyeceksiniz ki?
Ne var bunda?
Hemen sabırsızlanmayın…
Bundan sonrasını dinleyin…
G.B. taşeron firmada çalışıyor, ama hastanenin muhasebesine bakıyor.
İddialara göre G.B., hastanenin İSU’ya yatıracağı su parasını D.K.’nın hesabına yatırmış…
Yani işin içine hastane de girmiş…
Bu olayı duyan hastane yönetimi G.B. hakkında soruşturma başlatmış…
Hesabına para yatırılan D.K. olayı duyunca şok olmuş…
Taşeron firma, D.K.’nın görevine son vermiş…
D.K., “benim hiçbir suçum yok” demiş…
Firma, D.K.’ya “aklan, ondan sonra seni işe alalım” demiş…
D.K.’yı tanıyanlar, çok dürüst biri olduğunu, böyle bir şey yapmaz, böyle bir şeye tenezzül etmez, resmen arkadaş kurbanı oldu diyorlarmış.
**
Hastane yönetimi gerekli soruşturmayı yaptıktan sonra muhtemelen suç duyurusunda bulunacak.
G.B’nin vereceği ifade, D.K. için çok önemli.
Bakalım bu soruşturmadan nasıl bir sonuç çıkacak?


RİZELİLER’DEN ÖVGÜ

Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır ile dernek yöneticileri Zeki Karataş ve Kadir Yılmaz, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti. Derneği Başkanı Osman Çakır, “Sivil toplum kuruluşları ile yakın ilişkiler kuran ve onların sorunlarını dinleyen bir başkanımız olduğu için şanslıyız. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tüm sivil toplum kuruluşlarına aynı mesafede durup çözüm odaklı çalışarak ne kadar demokratik ve vizyoner olduğunu göstermektedir” dedi. Doğan toplantı sonunda tüm dernek yöneticilerini Gölkay’a kahvaltıya davet etti.

ORDULULAR PİKNİK DÜZENLİYOR
Marmara Ordulular Derneği, 10 Haziran’da 11.00-19.00 saatleri arasında Kartepe Seka Kampı’nda piknik düzenliyor. Dernek Başkanı Mehmet Çun, bütün Orduluları pikniğe davet etti. Pikniğin sunuculuğunu Ufuk Güngör yaparken, sanatçılar Halil Özçelik, Aslı Şahin, Sevda Er ve Özlem Şenoğlu birbirinden güzel şarkı ve türkülerle katılımcılara güzel bir gün yaşatacak. Kartepe Belediyesi mehteran takımı, Ordu yöresine ait halk oyunları pikniğe neşe katacak. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in de pikniğe katılacağı belirtildi.


AKER ELEKTRİK AÇILDI

Erkan Tuyuk ve Erkan Sarıhan’ın sahibi olduğu Aker Elektrik ve Elektronik Firması, Derince Yenikent Mahallesi Venüs İş Merkezi’nde açıldı. İzmit’te ilk kez barkot sistemi ile hizmet verecek olan iş yerinin açılış törenine Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 5 personelin görev yapacağı iş yerinde elektrik ürünleri dışında, avize çeşitleri de yer alıyor.AYGÜN, GÖLCÜK’Ü ÖRNEK GÖSTERDİ


AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, önceki gün AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel’i makamında ziyaret edip bir süre görüştü. Ziyarette, İl Teşkilatı Başkan Yardımcısı İdris Alp, ilçe yöneticilerinden Samet Taşdelen, Nurten Özgören, Mustafa Çavdar, Osman Özdemir, Nazım Uzune ve İl Genel Meclis üyesi Hasan İstif de hazır bulundu. Aygün, Yücel’i överek Gölcük ilçenin yapmış olduğu çalışmaları takdir ediyor ve bu performansıyla da diğer teşkilatlarımıza örnek olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.


İBNİSİNA’DAN ALEMDAR’A ÇİÇEK


AKP Derince İbnisina Mahalle Teşkilatı Başkanı Hüseyin Şafak, önceki gün Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar’ı makamında ziyaret etti. Belediye çalışmalarında teşkilat olarak her zaman gönüllü olarak çalışacaklarını dile getiren Hüseyin Şafak, belediye ile halk arasında köprü vazifesi görevini de aksatmadan yerine getireceklerini ifade etti. İbnisina heyeti ziyarette Alemdar’a çiçek takdim etti.


ALİKAHYA’YA GENÇLİK MERKEZİ


Geçtiğimiz günlerde Yenimahalle Gençlik Merkezi’ni hizmete açan İzmit Belediyesi Alikahya Gençlik Merkezi’ni de hizmete açtı. Merkezde gençlik çalışmalarının yanı sıra gönüllü öğretmenler etüt desteği de verecek. Alikahya Geçlik Merkezi’nde 3 etüt odası, çok amaçlı salon ve bilgisayar odası bulunuyor. Etüt için merkeze gelen öğrencilere Halk Eğitim tarafından görevlendirilen öğretmen dışında 10 gönüllü eğitmen ders verecek.

BAŞTOPÇU, KÖRFEZ’DE TURLADI


AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, önceki gün Körfez’de yapımı süren Petkim İ.Ö.O çalışmalarını yerinde inceledi. Daha sonra eğitimin devam ettiği okula geçerek, okul müdürü ve öğretmenlerle görüştü. Baştopcu’nun Körfez’deki son ziyareti Körfez Belediyesi’ne oldu. Körfez Belediyesi’nde Musa Yüksel, Muhammed Ali Işık ve Mustafa Kurtbecer ziyaret eden Baştopçu, belediyede tüm birimleri tek tek dolaştı.


KÖRFEZLİ YAĞMURDERELİLER, PEHLİVAN’IN MAKAMINDA

Körfez Gümüşhane Yağmurdereliler Başkanı Alattin Çelikli, başkan yardımcıları Firar Yayla ve sekreter Suat Artun ile birlikte Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Dernek başkanı Çelikli, yaptığı ve yapacakları çalışmalar hakkında Pehlivan’a bilgi verdi.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

İncilerin sirkede eridiklerini…


KONUŞAN FOTOĞRAF


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR