Dernekler İl Müdürüne, makam aracıyla iller arası servis…

MAKALEYİ DİNLE

Geçtiğimiz Nisan ayında Kocaeli İl Dernekler Müdürü olarak Sakarya’dan kentimize atanan İsmail Gök, kentimize henüz alışamamış gibi görünüyor. O yüzden halen Sakarya ilinde yaşıyormuş.

Halen Sakarya’da ikamet eden il müdürü 41 PM 839 plakalı Renault Fluence marka otomobille Sakarya’daki evine gidip geliyormuş.

Bence kamunun aracıyla iki il arasında servis yapılmaz. Sakarya’da yaşayıp, Kocaeli’deki iş yerine gidip gelmek için resmi araç kullanılmaz.

Yanlış mı düşünüyorum?

Denetim mekanizması olarak görülen dernekler il müdürlünün başındaki sorumlu bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor.  

 

Mustafa Kocaman önemli bir görev üstlendi

1 Kasım genel seçimleri öncesinde AKP İl Başkanlığı’nda Teşkilat Başkanlığı’na Mustafa Kocaman getirildi. Yapılan bu hamle genel seçimler öncesinde teşkilat içerisinde yaşanan sorunların aşılmasında önemli bir adım olarak görülüyor.

Bilindiği gibi daha önceden Kartepe İlçe Başkanlığı’nda görev yapan ve BBP’den AK Partiye katılan Mustafa Kocaman, 1 Kasım genel seçimleri öncesinde AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan tarafından Teşkilat Başkanlığı görevine getirildi. Eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in yönetimindeyken Teşkilat Başkanı olan Mehmet İpşiroğlu il yönetim kurulu üyeliğine geri döndü.

Mustafa Kocaman, serbest avukat olarak çalışırken başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Mustafa Kocaman, film yıldızlarına benzeyen bir durumu var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi uzun boylu olan Kocaman Mustafa, bir dönemlerin ünlü dizisi Miroğlu’nu hatırlatıyor.

1 Kasım genel seçimleri öncesinde Mustafa Kocaman’ın işi oldukça zor gözüküyor. SKM tarafından yapılacak olan çalışmaların alt yapısının oluşturulmasının yanı sıra parti içerisinde yaşanan kırıklıkları çözmeye çalışacak. Gençliğinin verdiği enerji ile Kocaman bunların aşacağa benziyor. 

 

CHP Hilal Dokuzcan için imza topluyor

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan’ın milletvekili olması için www.change.org sitesinde düzenlenen imza kampanyasına CHP’li kadınlar destek veriyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan’ın 26. Dönem TBMM’de Milletvekili olması için imza topluyor. Sanal ortamda başlatılan kampanya, www.change.org sitesi üzerinden yürütülüyor. CHP’li kadınlar da yürütülen kampanyaya deste veriyor. Damla Toprak isimli kişi tarafından oluşturulan imza kampanyasının sayfasında şu ifadeler yer alıyor;

 “3 yıl önce bizlere "kadınlar için eşitlik ve adalet CHP ile gelecek" diyerek ANAdolu yollarına düşen, Sinop’tan, Kars’a, Tunceli’den, Edirne’ye kadar ülkemizin her karış toprağına emeğinin terini döken, partimizin her örgüt binasında parti üyelerimizle kucaklaşan ve ANAdolu’nun kadınlarının sorunlarını elindeki imkanlarla gidermeye çalışan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan’ı artık TBMM’nde görmek istiyoruz.”

 

Kocaeli valiliğinde okul akreditasyon toplantısı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı doğrultusunda Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğünde ve Kocaeli Üniversitesi İştirakçiliğinde başvurusu yapılmış olan ‘’Ortaöğretim Değerleme ve Akreditasyon - 2. Faz – (Kocaeli ODAK)’’ projemiz kabul edildi.

Bu doğrultuda Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği Lansman toplantısı Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımıyla, ilçe kaymakamları, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve ilimizdeki tüm ortaöğretim kurum müdürleri katılımı ile yarın saat 15.00’ de Kocaeli Valiliği konferans salonunda gerçekleştirilecek.

 

Gölcük Kırkyama Festivali yarın başlıyor

Gölcük Belediyesi tarafından yapılan Geleneksel 6. Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği-Çalıştayı, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, Dünya El Sanatları Komitesi(WCC), Ankara Gazi Üniversitesi Halk Bilimi Bölümü’nün de destekleri ile 4-5-6 Eylül tarihleri arasında Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda gerçekleşecek.

Festivale 190 Türk ve 10 farklı  (Macaristan, Benin, Arnavutluk, Kosova, Kazakistan, Yunanistan, Kırgızistan, Makedonya, Karadağ, KKTC)  ülkeden 40 yabancı kırkyama ustası ve akademisyen katılacak.

 

Ödeme noktasından şikayet var

İzmit Adnan Menderes Bulvarı Bekirdere bölgesinde bulunan SEPAŞ Bekirpaşa Fatura Ödeme Noktası merkezine 05 Ağustos 2015 günü ödenen elektrik faturası ödeme noktasının SEPAŞ’a ödememesinden dolayı abonenin elektriği kesildi.

İzmit Bekirdere Mahallesi’nde ikamet eden Hamit Aksoy adına 674830 nolu abonesine ait 148,00 TL fatura, 05 Ağustos 2015 günü SEPAŞ Bekirpaşa fatura ödeme noktasına yatırıldı. Ödeme noktası yetkilileri, SEPAŞ’a ödemeyi yapmayarak, 26 gün parayı kullandı. 31 Ağustos 2015 günü SEDAŞ yetkilileri abonenin elektriği ödenmemesinden dolayı enerjiyi kestiler. Abone sahipleri, Bekirpaşa ödeme noktası yetkililerine ödeme yapılıp yapılmadığını sorulduğunda sistem hatası şeklinde açıklama yapıyorlar. 26 gün sistem hatası olur mu, vatandaşın parasını kullanıyorlar. Abone sahipleri, SEPAŞ’a birde açma ve kapama ücreti vermek zorunda kalıyor. Vatandaşların fatura ödeme merkezlerine ödedikleri makbuzları kaybetmemeleri ve daha dikkatli olmaları gerekiyor.

 

Kaplan, balıkçılığa, Şeker, taksiciliğe merak sardı

Siyasilerin farklı formatlarda çekilen fotoğraflar her zaman ilgi çekmiştir. Bende size benzer iki fotoğraf karesi göstermek istiyorum.

TRT’de yayınlan Meclis Taksi isimli programa katılan Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Hürriyet Caddesi üzerinde ticari taksi şoförlüğü yaptı. Şeker’i ticari taksi kullanırken görenler ise hayli şaşırdı. Benzer bir fotoğraf karesi de marinada düzenlenen balık festivalinden geldi. CHP’nin Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, bir elinde maşa diğerinde ekmek, vatandaşa balık ekmek dağıtırken görüntülendi. Her iki fotoğrafta seçim dönemi stresinde anlıkta olsa tebessüme sahne oldu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR