Kocaeli Ülkü Ocakları uyuşturucuya dikkat çekti!

MAKALEYİ DİNLE

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkanlığı, uyuşturucuya dikkat çekmek için için biz dizi etkinlik yapıyor. Ülkücü gençler önceki gün vatandaşlara broşür dağıtarak "Sağlıklı nesiller, umutlu yarınlar" temasını işledi. 
Uyuşturucu kullanımı ile ilgili Vakıf şu açıklamayı yaptı; 
26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Dolayısıyla broşür dağıtımı etkinliği gerçekleştirdik. Kocaeli Ülkü Ocakları olarak "Sağlıklı nesiller, umutlu yarınlar" teması ile gerçekleştirdiğimiz etkinlikte vatandaşların son zamanlarda artan uyuşturucu kullanımına karşı farkındalığını arttırmayı amaçlandık.
**
Ülkü Ocakları, her zaman ve her şartta Türk gençliğinin yanında, sorunları ile hem hal olan bir kurumdur. Her geçen gün uyuşturucu ile ilgili kötü haberler yayın organlarında daha fazla yer almakta ve Türk Gençlerini felakete doğru çekmektedir. Zaman zaman il merkezi ve ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz uyuşturucu karşıtı faaliyetlerin birini daha "26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" vesilesi ile yine bu soruna dikkat çekmek, önlemlerin artmasını sağlamak için gerçekleştirdik.Temennimiz hiç bir vatan evladının bu alışkanlıklara bulaşmamasıdır. Özellikle uyuşturucu batağına doğru sürüklenen birinin nasıl fark edileceğine dair bilgilerden oluşan el ilanlarının içeriği ise şöyle idi;
**
AİLE BİREYLERİNE DÜŞEN GÖREVLER

• Gençlerin madde kullanmaya başlamasını önleme
• Değerlerin öğretilmesi
• Maddelere Karşı Kurallar Belirlenmesi
• Maddeler ve Etkileri Hakkında Bilgi Sahibi Olma
• Konuşma ve Dinleme

**
MADDE KULLANIMINDA OLASI BELİRTİLER

• Anormal derecede uyku ve uyuşukluk hali
• Ani ruhsal değişiklikler
• Konsantrasyon eksikliği, hafıza kaybı, baygınlık, halisünasyonlar
• Okul, iş, eski arkadaşlara ve hobilere ilgi eksikliği
• Okul başarısında düşüş
• Geç saatlere kadar uyanık kalma
• Faaliyetler ve nerede olduğu hakkında gizlilik
• Yalan söyleme ve hırsızlık
• Yeni ve tuhaf arkadaşlar
• Elbiselerde ya da vücutta alışılmadık kokular, lekeler ve işaretler
• Alışılmadık tozlar, kapsüller, tabletler, enjektörler, iğne tarzı şeyler ya da boya incelticiler, tırnak cilaları
• Borç para alma da artış ya da sık sık harçlık isteme
• Arkadaşlarla sohbette şifreli ve gizli konuşmalarda artış
**

Yaşama EVET ! 
Saygınlığa EVET ! 
Özgürlüğe EVET ! 
(U) Mutlu geleceğe EVET ! 
Sağlıklı topluma EVET ! 
Bilinçli nesillere EVET ! 
Güvenli yarınlara EVET !
 

Teker, İzaydaş’ı eleştirdi 
Kısa adı EKOS-DER olan Dilovası Ekoloji ve Sağlık Derneği Başkanı Ercan TEKER son günlerde ilçemiz üzerine  özellikle gece saatlerinde adeta bir kabus gibi çöken çöp kokusu nedeni ile  İzaydaş’ı  sert bir dil ile eleştirdi. Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’a çağrıda bulunan Teker, “Sayın Toltar çevre yüksek lisansı yapan biri olarak bu işin teknik boyutunu iyi bilen birisidir. Çöp konusuna girişimlerde bulunarak kökten çözüm bulunması için uğraş vermeli” dedi. Dilovası, gerçekten de mahrumiyet bölgesi haline getirildi. Yetkililer, ya fabrikaları, ya da yerleşim yerini oradan taşımalıdır diye düşünüyorum.

 

Koruma, çalışanlarına 
Antikkapı’da iftar veriyor 

Koruma Şirketler Grubu, her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan da çalışanlarına iftar veriyor. 2 Temmuz’daki iftar İzmit Antikkapı Restoran’da yapılacak. 

Astsubaylardan uyarı!

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, İzgaz veznesinin kapatılacak olmasına tepki gösterdi. Tülü, “İzgaz şirketinin almış olduğu karar gereği kapatılması planlanan İzgaz Gölcük Veznesi kapatıldığı takdirde yaklaşık 150 bin nüfuslu Gölcük halkı büyük bir mağduriyet yaşayacaktır” dedi. Anlaşılan İZGAZ’ın aldığı bu karar tepki görmeye devam edecek.

 

Üzülmez’den 
hasta ziyareti


Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, hafta sonunda ev ve hastane ziyaretleri ile hastalara moral verdi. Kocaeli Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi’nde tedavileri süren Recep Tayyip, Hayriye Memiş, Neşat Kahraman ve Zeki Dilek’i hasta yatağında ziyaret eden başkanlar acil şifa diledi. Başkanlar son olarak geçirdiği by pass ameliyatı sonrasında nekahat dönemini Ertuğrul Gazi Mahallesi’ndeki evinde geçiren Ali Kemal Şensoy’u da ziyaret etti ve acil şifa dileklerinde bulundular. Üzülmez’e AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz meclis üyesi Ahmet Atlı ve Halkla İşler Koordinatörü Yusuf Özdemir de eşlik etti.

 

 

Gülsuyu’na hayırlı 
olsun ziyareti

Gölcük’e yeni atanan Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu’na, önceki gün Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı ve İlçe Müftü Vaizi Adnan Yıldız hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Gülsuyu, ziyaretten dolayı Yazıcı ve Yıldız’a teşekkür etti. 

Allah yardımcı olsun!

Gölcük Bakkallar, Büfeler ve Tekel Bayiler Odası Başkanı Faruk Hikmet Kesgin Ramazan ayı ile ilgili açıklamalarda bulundu.Kesgin, “Ramazan ayı bu yıl günlerin en uzun olduğu döneme denk geldiği için erken saatte sahur yapılacak ve geç saatlerde iftar açılacak. Dolayısıyla vatandaşlarımızı gerçekten çok zorlu bir ay bekliyor. Allah oruç tutarak ibadetini yerine getirecek herkesin yardımcısı olsun” dedi.

 

CHP Körfez toplandı 

CHP Körfez İlçe Örgütü önceki gün toplantı yaptı. Toplantıda yapılacak çalışmalar ve Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.  CHP Körfez İlçe Tuğman Kayalı, yönetim kurulu olarak başarılı çalışmalara imza atacaklarını söyledi. CHP Körfez’de sıkıntılı. Bakalım Tuğman Kayalı, Körfez’i toparlayabilecek mi? 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR