Körfez Milli Eğitim Müdürü görevine başladı

MAKALEYİ DİNLE

 

 

İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü iken Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne görevlendirilen İbrahim Okutan göreve başladı.

Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan İbrahim Okutan Körfez ilçeyi çok iyi bilen bir idareci olduğunu duydum.

 

 Körfez’de birçok okulda müdürlük yapan Okutan, uzun yıllar İGSAŞ İlköğretim Okulu Müdürlüğü yaptıktan sonra Hedise Evyap İlköğretim Okulu kurucu Müdürlüğünü yapmıştı. Ardından İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olan Okutan, İzmit’te yaptığı başarılı çalışmalar ile anılıyor. Okutan’ın yıllardır başarı grafiğini bir türlü yükseltemeyen Körfez ilçeye başarı getirmesi bekleniyor. 11 yıldır Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Hurşit Ekinci ise şimdilik il milli eğitim müdürlüğünde uzman olarak görev yapacak. Kısa süre içinde birçok milli eğitim müdürlüğüne yeni atamalar yapılacağı da belirtiliyor.

Bu bayrak devrinin eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

Bu arabanın çatına ne işi var

Körfez İlçe Yavuz Sultan Selim Mahallesi Körfezkent Konutları civarında bulunan bir iş yerinin çatısında eski bir otomobil bulunuyor. İlk bakışta bu tablo bir kazadan geriye kalan bir görüntü gibi görünse de aslında, bu araç çatıya bilinçli olarak yerleştirildi.

Gören herkes şaşırıyor.  Bu otomobilin çatına ne işi var diye soruyor. Aslında amaç dikkat çekmek… Hurdacılık işiyle uğraşan iş yeri sahipleri, dikkat çekmek için böyle bir farklılık yaratmışlar.

 

 

Tüpraş 50 Yıl Lisesi Pilav gününü

panayır havasında yapacak

 

İlçenin en eski ve köklü okullarından biri olan Körfez Tüpraş 50. Yıl Lisesi, artık bir Anadolu lisesi olarak eğitim veriyor. İşte bu okulun mezunlar derneği de geleneksel olarak her yıl pilav günü düzenleyerek mezun öğrencileri bir araya getiriyor. Kısa adı TEMET olan Tüpraş 50. Yıl Lisesi Mezunlar Derneği, yaptıkları pilav gününü, bu yıl daha da renkli ve coşkulu bir şekilde gerçekleştirecek. Dernek Başkanı Orhan Cömert ve yönetim kurulu, panayır havasında yaşanacak olan pilav günü için hummalı bir çalışma içerisine girdi. 8 Haziran Pazar günü yapılacak olan pilav gününü okulun tüm yeni ve eski mezunları davet ediliyor. Tüm mezunlar, etkinliğe çocuklarıyla birlikte gelsin diyen TEMET yönetimi, çocuklar için birbirinden güzel sürprizler hazırlamış.

 

 

Hüseyin Değirmentepe

için halk oyunları şöleni

 

Halk oyunları denince akla elen en önemli isimlerden biri olan Hüseyin Değirmentepe için, halk oyunları camiası bir araya geliyor. Hocalarına vefalarını sunmak ve ona moral vermek için bir araya gelecek olan ekipler 29 Mayıs Perşembe günü Körfez Yarımca Kültür Merkezi’nde bir araya gelecek. Söz konusu tarihte 19.30 -22.30 saatleri arasında yapılacak olan etkinliği Kocaeli genelindeki halk oyunları toplulukları ile Yarımca Lisesi öğretmenleri düzenliyor. Hüseyin Bey, aynı zamanda Yarımca Lisesi’nin emekli beden eğitimi öğretmeni.
 

 

Beytullah Bekibik

dünya evine girdi

Gazetemiz eski spor muhabirlerinden ve müdürlerinden Beytullah Bekibik muradına erdi. Beytullah kardeşimizin Türköz Düğün Salonu’ndaki töreni, Soma faciasının biraz gölgesinde kalırken, ulusal yasın sona ermesinden sonra gerçekleşen törende, misafirler ilerleyen saatlerde yine eğlenmeye çabaladı. Beytullah Bekibik’in nikah şahitliğini ise gazetemiz spor müdürü Hakan Yağcıoğlu yaparken, hayli duygulandığı gözlendi. Bu arada Yağcıoğlu, Türköz Düğün Salonu’na hayran kaldığını belirtti.

 

Yeni Cuma’ya

yeni düzen lazım

 

Yeni Cuma Camii, özellikle cuma günleri aşırı kalabalık oluyor… Bu kalabalıkta yönetimi iyi yapılamıyor. Örneğin, camiinin kapı girişine insanlar oturdukları için, içeriye giriş çıkış son derece zor şartlarda yapılıyor. Millet birbirin üstüne basıp içeriye girmeye çalışıyor. Cami içerisinde de düzen kurulamadığı için sıkıntı yaşanıyor. Vatandaş artık buna çözüm bulunmasını, bahçenin yeniden düzenlenmesini istiyor. Bu arada en büyük şikayetlerden biri de, namaz kılınırken bahçeye gelen çocukların, insanların altından zorla kartonları almaya çalışması oluyor. İnsanlar ibadet yaparken, önlerine geçen çocuklar kartonları topluyorlar, namaz sakata geliyor.

 

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR