Bekçiyi, bekletmediler

MAKALEYİ DİNLE

 

12 yıl bir setinin bekçiliğini yapan Mehmet Mühdi Vural emekliliğinin ardından çalıştığı yerle yaşadığı tazminat sorunu yüzünden sıkıntılı günler geciriyor.

Kendisini siteden çıkartmak isteyen yöneticiye karşı direnen Vural, tazminatını tam almadan siteyi terk etmek istemiyor.
Ancak yönetici, Mehmet Mühdi Vural ve ailesinin kaldığı kulübenin elektriğini ve suyunu kestirdi. Hem de evde özürlü çocuğu olmasına rağmen…

Bugünkü hikayemiz bir bekçinin çalışma hayatını anlatıyor.

2002 yılında girdiği bekçilik işinden 12 yıl sonra emekli olan, ancak hakkını tam alamadığı için sitenin kendisine tahsis ettiği kulübeden çıkmayan bir vatandaş ve onu bu kulübeden çıkartmaya çalışan yöneticinin savaşı.

Mehmet Mühdi Vural, olayı şu sözlerle özetliyor;

2002 yılında İzmit’e bağlı Çubuklu Osmaniye’de bulunan Turgut Reis Sitesi’nde işe başladım. Sitede bekçi olarak çalışıyordum. Kaba inşaatı bitmiş evlerin odalarında ailemle birlikte yaşıyordum. Evliyim ve 2 çocuk babasıyım. Çocuklarımdan biri zihinsel özürdü.

 

Hayat mücadelesi veriyoruz

Son 1.5 yılda bana sabit bir kulübe yaptılar ve orada yaşamaya başladım. Pirim borcum bittiği için Mayıs ayında emeklilik dilekçemi verdim. Emekli olduktan sonra tazminatımı istedim. 12 yılık hizmet sürem karşılığında bana 17 bin TL tazminatı ödemek istediler ve hesabıma yatırdılar.

Bilirkişi raporuna göre tazminatım 21 Bin TL tutuyor. Bunun içinde yıllık izinlerim ve fazla mesailerim yok. Ben 12 yıllık emeğimin karşılığını istiyorum.  

Tazminat konusunda anlaşamadığımız için yasal hakkımı kullanacağımı söyledim. Onlarda ertesi gün elektriğimi ve suyumu kestiler. Beni mağdur ediyorlar. Evde özürlü olan çocuğum karanlıktan korkuyor ve geceyi sabah edemiyoruz. 

Yönetici İlkay Erdoğdu, bir gün içinde burayı tahliye et diyor. Mahkeme kararı almadan elektriğimi suyumu kesti. Aslında emekli olduktan sonrada devam edecektim ama eksik ödenen tazminat nedeniyle yaşanan bu olaylar yüzünden devam etmiyorum işime.  Bu ramazan ayında o özürlü çocukla yaşadığımı bilmelerine rağmen elektrik ve suyumu kestiler”

Benim işim muhasebe tutmak değil, 12 yılın karşılığında ödenen tazminatın yeterli olup olmayacağına ben karar veremem. Bununla ilgili yorumda yapamam, bana düşen hakkın hukukun kimseden kimseye geçmemesi için çaba sarf etmektir.

12 yıl boyunca site sakinleri uyurken onların güvenliğini saylayan bu baba ve ailesine yapılanı onaylamıyorum.

Hangi devirde yaşıyoruz ki kiracıyı çıkartmak için suyunu elektriğini kesiyoruz. Çağdaş bir kent insanına bunları yapmak yakışmıyor. Umarım, Vural ailesinin susuz karanlık geceleri sona erir. Site sakinlerinden bu konuyla ilgili destek istiyorum.

 

Münire Teyze’den, Uzman Dr.

Özlem Düzce Delen’e teşekkür

 

Kocaelispor’un eski teknik direktörü Hikmet Karaman’ın annesi Münire Karaman, geçtiğimiz günlerde bir rahatsızlık geçirdi. Tedavisi için Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Karaman, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Hastanede gördüğü ilgiden dolayı son derece memnun olduğunu söyleyen Münire Teyze, gazetemiz aracılığıyla Göğüs Hastalıkları Polikliniği Uzman Doktoru Özlem Düzce Delen’e teşekkür ediyor. Tedavisi esnasında kendisiyle yakından ilgilenen Doktor Özlem’e minnettar olduğunu söyleyen Münire Teyze, doktorunun başarılı bir uzman olduğunu herkesten duyduğunu söylüyor. 

 

 

Gebze Belediyesi’nden  dolandırıcılık uyarısı

Gebze Belediyesi’nde görevli müdür ve idarecilerin isimlerinin kullanılarak, şirket tüzel kişilerinin telefonla arandığı ve yardım talep edildiği bilgisine ulaşan Gebze Belediyesi tarafından bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olunması çağrısında bulunuldu.

 Gebze Belediye Başkanlığı makamından vatandaşları ve şirket tüzel kişilerini yakından ilgilendiren ‘dolandırıcılık’ girişimlerine karşı uyarı açıklaması geldi. Gebze Belediyesi’nde görevli müdür ve idarecilerin isimlerinin kullanılarak, şirket tüzel kişilerinin telefonla arandığı ve yardım talep edildiği bilgisine ulaşan Gebze Belediyesi tarafından bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olunması çağrısında bulunuldu. Gebze Belediyesi’nin adının kullanılarak şirket tüzel kişilerinden ve vatandaşlardan yardım adı altında dolandırıcılık yapılmak istendiğine dikkat çeken yetkililer; kamu yararı gözeten ve asıl işi Gebze’ye, Gebzelilere hizmet etmek olan Gebze Belediyesi’nin her hangi bir yetkilisinin her hangi birinin adının kullanılarak yardım toplanmasının mümkün olmayacağının altını çizdi. Gebze’de faaliyet gösteren şirketlerin tüzel kişileri, yönetici ve idarecilerini, bu tür ‘dolandırıcılık’ girişimlerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran Gebze Belediye Başkanlığı, bu tip girişimlerinde adli ve kolluk birimlerinin takibinde olduğunu da bildirdi.

 

 

Gültepeli Gençler  Hatipoğlu’na gitti

Gültepe Gençlik Derneği 200 kişilik bir grupla Nihat Hatipoglu’nun sunduğu “Sahur Vakti” programına misafir oldu.  Gültepeli gençler tarafından açılan uyuşturucuya hayır kampanyası, Nihat Hatipoğlu’dan da destek geldi. Gençler, kendilerine destek olan Nihat Hatipoğlu’na teşekkür etti.

 

 

Körfezli Cüneyt, İsrail’e gitti 

Körfez Yarımca’da yaşayan Cüneyt Horozal, İsrail’de yaşanan savaş nedeniyle bölgeye gönderildi. N TV’nin gözü pek kameramanlarından Cüneyt, önceki gün Sıçak bölgeye doğru hareket etti. Allah sağ salim gelmesini nasip etsin.

 

Gölcük Milli Eğitim Müdürü  Başkan Ellibeş’i ziyaret etti

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevine başlayan Ercan Gülsuyu, ziyaretlerine devam ediyor. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’ makamında ziyaret eden Gülsuyu, Başkan Ellibeş’e Gölcük Belediye Başkanı olarak 3.kez seçilmesinden dolayı kutladı başarılar temennisinde bulundu.

Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, yaptığı ziyaretten dolayı Ercan Gülsuyuna teşekkür edip, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak ilçede başladığı görevinde başarılar diledi. Ziyarette Gölcük’teki Eğitim hizmetleri konusunda istişarede bulunup sohbet edildi.

 

 

 

Akşener ‘in meclis dialogları

Meral Akşener kentimiz için özel bir insan. Birçok eşi dostu vardır bu şehirde. Ailesi eşi de ilimizde yaşıyor.  Kocaeli Milletvekilliği döneminde İçişleri Bakanlığı görevini de üstlenmişti.

Şimdi ise İstanbul Milletvekili ve TBMM Meclis Başkanlığını yürütüyor.

Zaman zaman Meclis TV’den izlediğimiz Akşener, komik diyaloglarında baş kahramanı oldu.

Bazen konuşma süresi isteyen vekile

“Hay hay senden kıymetli mi?” deyip süre veriyor.

Bazen de sabır çekip Allahtan güç kuvvet istiyor.

İşte o diyalogların bazıları;

 

Sinan Oğan (MHP) “Hariçten gazel okuyan kim? Hariçten gazel okuyor adam Sayın Başkan.”

 

Akşener; Ben ineyim aşağıyada düzenleyeyim ortalığı, öyle mi Sayın Oğan? Herkes akıl bağlig olmuş ve de cezai ehliyete sahip insanlardan oluşuyor bildiğim kadarıyla milletvekilleri”

 

Akif Hamzaçelebi (CHP)“ Ama bakın ben konuşmama devam edeceğim, siz yine araya giriyorsunuz sayın Başkan, lütfen, rica ediyorum.”

 

Akşener, “ Şimdi, la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.”

 

Hamza Çelebi, “ Efendim, ama karşılıklı olunca olmuyor işte görüyorsunuz, sonra la havle vela  diye başlıyorsunuz”

Akşener, “İyi bir şey o, Allah’ım kuvvet ver demek”

 

Oktay Vural (MHP) Tamam, sizden istirhamım şu Sayın Başkan, bu konumda Meclis Başkanlığı’nı bir iradesi olduğunu ifade etmeniz. Meclis Başkanı’nın burada bir iradesi var içtüzük 35’e aykırıdır diye.

Akşener, “Tamam, Komisyon da geriye göndermiş. Benim de bu komisyona kalkıp buradan gidin, bu komisyon raporunu da istemiyorum. Meclis’i de kapatıyorum demek gibi bir yetkim yok. Bitti! Ulus tartışması açmaktan beynim döndü”

 

Nuri Akçaharman

askere gidiyor

 

Gazetecilik mesleğiyle Kocaeli Gazetesi’nde tanışan Nuri Dinçer Akçaharman, camianın en sevilen muhabiri diyebiliriz.

Uzun bir süredir muhabirlik yapan Nuri, İhlas Haber Ajansı’nın polis muhabirliğini yapıyordu. Okulunu bitirdikten sonra tecilini kaldıran ve askere gitmek için hazırlık içine giren Nuri, önceki gün sülüsünü aldı. Yaptığı bayat esprilerle nam yapan Nuri Akçaharman, Ankara Polatlı’da bulunan Topçu ve Füze Okulu’na, 7Ağustos’te teslim olacak. Kendisine şimdiden hayırlı kestereler dilerim.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR