Ünal Köken, 2015’te bir hayli yoğun

MAKALEYİ DİNLE

Kandıra ilçesi Kocaeli’nin kıymetlisidir.

Kandıra insanı da, Kandıra’da bir başka sevilir Kocaeli’de…

Böyle bir ilçenin belediyesini yönetmekte çok kolay değildir.

Hem göz önünde olacaksınız hem imkanlarınız kısıtlı olacak.

Hem küçük bir ilçe olacaksınız, hem de en çok köy sizin bölgenizde olacak.

Her neyse, Kandıra’yı daha fazla anlatmama gerek yok. Hepiniz biliyorsunuz zaten.  Kandıra’da belediye yönetmek zordur. Küçük bir ilçe herkes herkesi tanıyor. Birine selam vermesen ertesi gün dedikodu çıkıyor. Birine selam versen, diğeri alınıyor. Kandıra’da belediyecilik yol, asfalt, çeşme yapmak değil, Kandıra’da belediyecilik gönül almak, dua almak, huzur sunmak.

O yüzden zor dedim ya…

İşte o zora talip olup, göreve getirilen Ünal Köken dün gazetemizdeydi.

Sohbetimiz esnasında 2015’in ne denli dolu geçeceğini anlattı bize. Turizm, tarım ve yaşam alanı projeleriyle Kandıra’yı önümüzdeki üç - beş yılda tanıyamayacağız.

Anlatılan projeler var sayılan planlar uygulandığı taktirde, bambaşka bir Kandıra çıkacak karşımıza.

Ünal Köken’in anlattıklarından aldığım mesaj 2015 yılının yoğun bir yıl olacağı yönünde.

Ona bu projelerinde en büyük destek ise yardımcısı Murat Batmaz tarafından veriliyor. Sevdiğimiz ve takdir ettiğimiz bir arkadaşımız olan Murat’a da bu görevinde başarılar dilerim.

Artık icraat vaktidir, yorum yapmayı bırakalım ve bakalım, Kandıra’da neler değişecek…

 

Göksel Yaşar, bir kez daha baba oldu

Başiskele Belediyesi Basın Yayın çalışanlarından meslektaşımız olan Göksel Yaşar, ikinci kez baba olmanın mutluluğunu yaşıyor. Göksel ve Zeynep Yaşar çiftinin Akademi Hastanesi’nde dünyaya gelen ikinci bebeklerinin doğumunu Op. Dr. Halil Atalay gerçekleştirdi. Duru adı verilen bebek ilk fotoğrafını ablası Hilal ile birlikte çektirdi. Yaşar ailesini kutluyor Allah bir ömür sağlık ve mutluluk versin diyorum. Bu arada Gölsel kardeşimizde doğumu gerçekleştiren Op. Dr. Halil Atalay ve ebe hemşire Büşra Öztürk’e bizim aracılığımızla teşekkür etmek istiyor.

 

Maya da baba oldu

Gazetemizin eski muhabirlerinden Uğur Maya ile eşi Rengin Maya, hayatlarının en özel dönemini yaşıyorlar. 30 Aralık’ta 1 kilogram 840 kilo olarak dünyaya gelen bebeğe Umut Rüzgar adı verildi. Rüzgar Bebeğe sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum Uğur ve Rengin’i de canı gönülden kutluyorum.

 

Coşkun Torun, ilk kitabını yazdı

Kocaeli Verem Savaş Derneği’nde çalışan 39 yaşındaki Coşkun Torun ilk kitabını yazdı. “Özlenen Evlilik” adını taşıyan 94 sayfalık kitabın içerisinde evlilik ve mutlu kalabilmenin sırları bulunuyor. Huzurlu bir aile yapısının anlatıldığı kitabın yazarı Coşkun Bey’de evli ve 1 çocuk babası. Hem kendi hayatından hem etrafındaki evliliklerden izlenimler yapan Torun’un kitabını mutlaka okuyun.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR