İZGAZ diyor ki; UYANIK OLUN

MAKALEYİ DİNLE

İZGAZ, kaçak kullanım, hırsızlık ve dolandırıcılık ihbarlarının artması üzerine yazılı bir açıklamada bulundu;
Son günlerde müşterilerimizden gelen hırsızlık ve dolandırıcılık girişimlerine ilişkin bildiriler neticesinde, İZGAZ GDF SUEZ, Kocaeli halkını ve müşterilerini bilgilendirme gereği duymuştur.
Alikahya’da kendisini İZGAZ’da görevli iç tesisat personeli olarak tanıtan bazı kişilerin aboneleri kaçak gaz kullanmakla suçlayarak dolandırıcılık yapmaya çalıştığını ve bu kişilerin evlerin içine girerek hırsızlık girişiminde bulunduğu bilgisi tarafımıza ulaşmıştır.
Bu uygunsuz durumda İZGAZ GDF SUEZ olarak bir sorumluluğumuz bulunmasa da, öncelikle müşterilerimizden özür diler ve konu ile ilgili üzüntülerimizi belirtiriz.
Kendisini İZGAZ GDF SUEZ personeli olarak tanıtarak kapıya gelen ve herhangi bir tahakkuk bedelini tahsil etme girişiminde bulunan kişiler; sayaç kontrolü, iç tesisat kontrolü gibi benzeri bahanelerle yetkili firma kimlik kartını, kişisel kimlik bilgilerini ve iş emri belgelerini ibraz etmeden evlere girme girişiminde bulunan muhtemel dolandırıcılar, güvenlik güçlerine bildirilmelidir.
Her türlü tahsilat işlemi İZGAZ Abone Merkezlerinden bilgisayar kayıtları üzerindeki programla tahsil edilmektedir.
Ayrıca Müşterilerimiz, İzgaz WEB sayfasından kredi kartı ile, tüm anlaşmalı bankalardan ve tüm PTT şubelerinden faturalarını kolayca ödeyebilirler.
İZGAZ GDF SUEZ, abonelerine yönelik tahakkuk ettirdiği hiçbir alacağını kişilerin adreslerine giderek, şahısların kapılarında kesinlikle tahsil etmemekte, telefon yoluyla kredi kartı bilgilerini istememektedir.
İZGAZ GDF SUEZ çalışanlarının sahada hiçbir şekilde nakit para tahsilatı yapma yetkilerinin olmadığını belirtiriz.
Bu ve benzeri şüpheli durumların mutlaka en yakın güvenlik birimine ihbar edilmesi, Kocaeli halkı ve müşterilerimizin zarar görmemesi açısından son derece önem arz etmektedir…
************************************
İZGAZ’dan gelen açıklama böyle.
Siz siz olun, uyanık olun…
Devir kötü…
Ekmeğin aslanın midesinde olduğu bir ortamda, dolandırıcıların, sahtekarların, kolay para kazanmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Özcan Karakoç, Kent Kart’ın peşini bırakmamakta kararlı

İhsaniye Minibüs Kooperatifi Başkanı ve aynı zamanda İzmit- Karamürsel hattında minibüsü bulunan Özcan Karakoç, anlaşılan Kent Kart’ın peşini bırakmaya pek niyetli değil. Karakoç, ilgi şirketten Cuma, cumartesi ve Pazar günkü hasılatların zamanında hesaplarına yatırmasını istiyor. Karakoç, bunun için de Gölcük 1.Noterliği’nden Kent Kart Marmara Elektronik Sanayi ve Tic.Ltd. Şti’ye noterden şu ihtarnameyi çekti;
1-Muhatap şirket Kent Kart Marmara Elektronik Sanayi ve Tic. Ltd. Şti ile Elektronik Ücret Toplama ve Araç Takip sisteminin tarafıma ait 41 LU 890 plakalı aracımda Karamürsel-İzmit hakkı için anlaşmış bulunmaktayız. Yapılan anlaşma gereği akılı kart bedelleri tarafıma ait banka hesabına yatırılacak, buna göre de şirket verdiği hizmete göre sistem başlangıç tarihinden itibaren yüklenici şirket yüzde 5’i oranında komisyon olarak hizmeti verecektir.
2-Sözleşmenin B Fıkrasının 10.bendinde açıkça “Bir gün içinde kullanıcının işlettiği toplu taşıma araçlarına yapılan binişlerin bedelleri 1.maddedeki komisyon düşüldükten sonra müçbir sebepler hariç ertesi günü saat 14.00’de kadar hizmet veren bankaya yüklenici tarafından bildirilmek mecburiyetinde olup, kullanıcın banka hesabına transfer işlemini banka gerçekleştirecektir”
3-Sözleşme imzalanırken tarafımıza Cuma günü binişlerin bedellerinin cumartesi öğleden sonra 14.00’te yatacağı bildirilmiştir. Sözleşme metnine göre de şirket Cuma, cumartesi ve Pazar günleri de faaliyet göstermektedir. Bankaya bildirimlerin yapılmadığından Cuma günü yapılan biniş bedelleri cumartesi günü değil, pazartesi günü öğleden sonra yatmaktadır. Yolcu taşıma faaliyetimizi sürdürmek için yakıt giderlerimiz olmaktadır. Yakıt giderlerimizi bu 3 günlük süre zarfında tahsil edememek sıkıntı yaratmaktadır. Sözleşme gereği verilen taahhütlerin yerine getirilmesini, ilgili biniş bedellerinin zamanında yatırılmasını, bankaya şirketin yapması gereken bildirim yapma yükümlülüğünü zamanında yapmasını ve ödemelerin zamanında yapılmasını, bugüne kadarki zararlarımızın karşılanmasını, aksi halde yasal yollara müracaat edilecek olup, yargılama giderlerinin muhataba ait olacağını ihtaren bildiririz.”..
**
Özcan Karakoç’un ilgili firmaya gönderdiği ihtarnameyi okudunuz.
Yukarıda ifade ettiğim gibi Karakoç, bu konunun peşini bırakmayacak…


“Derince halkından özür dileriz”

S.S.101 Nolu Derince Şehiriçi Minibüsçüler Yolcu Taşıma Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Osman Kurt, şu sıralar dertli mi, dertli. Zira kooperatif araçlarına Kent Kart sistemi bağlanmıyor…
Başkan Kurt, şu açıklamada bulundu; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı (UKOME), 01. 01 2012 tarihinden itibaren paralı binişler yasak olduğu halde, Daire Başkanı Abdulmuttalip Demirel ve Kent Kart Marmara Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. Marmara Sorumlusu Şükrü Burak Peksoy, tüm müracaatlarımıza rağmen, hakkımız olan, kent kart cihazı takmamaktadır. Bizleri Derince halkına karşı mağdur etmektedirler. Derince halkından özür dileriz” dedi.
Konuyla ilgili Daire Başkanı Abdulmuttalip Demirel ve Kent Kart Sorumlusu Şükrü Burak Peksoy’dan konuyla ilgili cevap bekliyoruz.

Tunçel, yaşlıları unutmadı
AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel ve il yönetim kurulu üyeleri önceki gün Tavşancıl’da bulunan SHÇEK’e bağlı Tavşancıl Huzurevi’ni ziyaret etti. Huzurevi sakinleriyle vakit geçiren yönetim kurulu üyeleri, yaşlıların gönüllerini alarak küçük hediyeler vererek onları unutmadıklarını gösterdiler.

AKP’liler huzur evinde
AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Aysel Demirtaş, yönetim kurulları ve mahalle başkanları Kocaeli Huzurevi’ne ziyarette bulundu. Huzurevindeki yaşayan herkesle tek tek ilgilenip sohbet edip yanında götürdükleri hediyeleri huzurevi sakinlerine verdiler.

Atakent yönetiminden Pehlivan’a Teşekkür

Körfez İlimtepe Mahallesi’nde bulunan Atakent Sitesi yönetim kurulu, kış döneminde yoğun kar yağışında yollarının sürekli açık tutulmasından dolayı Körfez Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. Atakent Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gölhan yaptığı açıklamada, “2011-2012 yılı kış döneminde yoğun kar yağışlarında İlimtepe –Atakent Site yolları Körfez Belediyesi ekiplerince devamlı açılıp tuzlanarak ulaşımımız sağlandı. Bize bu hizmeti sağlayan başta Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, başkan yardımcıları Mehmet Şendoğan ile Selahattin Kabadayıoğlu, İlimtepe Mahallesi Muhtarı Kazım Elmas ve çalışmayı yapan tüm ekiplere yönetimim ve site sakinlerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Gençler gönül alıyor!

İzmit Belediyesi Gençlik Meclisi üyesi gönüllü gençler önceki gün Yenimahalle İnkılap Caddesi sakinlerinden, 1928 doğumlu Ayşe Adamol ile yine aynı caddede ikamet eden, 1938 doğumlu Ümmügül Çelik’i evinde ziyaret etti. Ziyaretlerde Gençlik Meclisi Üyeleri Faruk Korkmaz, Özlem Nur Besler, Ahmet Bozdağ, Kamil Tüysüz, Fatih Gültekin, Serkan Taş ve M. Seyyid Kavun da hazır bulundu.
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
İnsana yemek için saldıran tek hayvanın ayı olduğunu

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR