Filinta’nın figüranları paralarını alamıyormuş

MAKALEYİ DİNLE

TRT 1 için çekimi Seka Film Platosu’nda devam eden “Filinta” dizisinin setinde sıkıntılı günler yaşanıyor.

Filmde sahne alan figüranların ücretleri ödenmiyormuş. Bu iddianın sahipleri olan figüranlar, Aralık’tan beri çekimlere gittiklerini ancak paralarını alamadıklarını söylüyorlar.

Gazetemizi ziyaret eden figüranlar, “Biz neredeyse bin kişiye yakın bir grubuz. Aylardır çalışıyoruz. Paramızı vereceğini söyleyen ajans, yapımcı firmalardan ödeme almalarına rağmen bizim ücretlerimizi vermiyorlar. Paramızı istediğimizde ise hakaretle karşılaşıyoruz” diyor.

500 TL alacağı olan da varmış 2 in 3 bin TL’de…

Sigortasız çalıştırıldıklarını söyleyen bu figüranlar kendilerinin deşifre olmak istemiyor. Çünkü deşifre olursalar paralarını hiç alamayacaklarını düşünüyorlar.

TRT’nin böyle bir skandalla anılması çok hoş değil. Ancak İzmitli gençlerin verdiği emeğin karşılığının, oyuncuların alın terleri bile kurumadan ödenmesi gerektiğine inanıyorum.  

 

Ak Parti ve CHP’de 11 hangi isimlerden oluşacak

Öncelikle şunu söylemek isterim ki bu seçimde sıralamaya girecek olan isimleri tahmin etmek oldukça zor. Listede ki11’in içinde kimlerin yer bulacağını az çok tahmin edebiliriz. Ancak listede kimin hangi sırada ola cağını tahmin etmekte zor.

Tek bir tahminde buluna bilirim, o da Ak Parti’nin 1. Sırasında sayın bakan Fikri Işık’ın olacağı.

Her iki parti’de seçimlere sıkı hazırlanıyor. Aday adaylarının iddialı olması bizleri bile heyecanlanıyor. Görüştüğüm aday adaylarının tamamı, seçilebilecek bir sıraya gireceklerini söylüyor. Onlara, “Allah gönlünüze göre versin” diyorum.

İçinde bulunduğumuz dönem seçim hareketlerinin en tatlı, telaşlı olduğu zamanları. Adaylar belirlendiğinde ise bir haftalık bir küslük, kırgınlık zamanı yaşanacak.

Kimse “ben küsmem, kırılmam” demesin.  Küsende, kırılanda olacak. Bu geçiş dönemini en az darbeyle kapatacak olan parti ise seçime daha rahat girecek. Mecliste bulunan iktidar ve ana muhalefet partisinin Kocaeli’de ki sözcüleri, yani il başkanlarının ağır yükleri var. Adaylar belirlendikten sonra teşkilat ve örgütleri kenetlemek için hayli enerji sarf edecekler.

Bana göre Cihat Hoca’da, Şemsettin Bey’de bu yükü göğüsleye bilecek bilgi ve tecrübedeler. Tarafsızlıklarını korudukları takdirde bu zor süreci aşacaklarını tahmin ediyorum. Umarım vatana hayırlı olacak, bu millete hizmeti ibadet sayan kişiler meclise gider ve halkın vekilliğini yapar.

 

Otogar esnafı toplantı yapacak

Kocaeli Otogar Esnafını ticari olarak tek çatı altında toplamayı amaçlayan Kocaeli Otogar Ticari Esnaflar Birliğinin kuruluş toplantısı bugün yapılacak. Kocaeli Otogar Derneği Başkanı Fevzi Satır’ın başkanlığında toplanacak olan oluşum, saat 12.00’da Kocaeli Ticaret Odası Beyt’ü Kebap’ta bir araya gelecek. Bakalım bu önemli toplantıdan nasıl bir karar çıkacak.

 

Erdal Yaşar 3. kez baba oldu

Tüpraş 50. Yıl Lisesi Mezunlar Derneği ikinci başkanı olan Erdal Yaşar geçtiğimiz hafta 3. kez baba olmanın mutluluğunu yaşadı. Doğum sorası kuvözde kalan bebeklerinin tedavisinde büyük emek harcayan Derince Araştırma Hastanesi doktorları teşekkür eden Nurgül Yaşar ve Erdal Yaşar çifti, Dr. Ali Haydar Sever ve Dr.Eren Sağıroğlu’na minnettar olduklarını söylediler.  Yaşar ailesinin son ferdi Muhammet Emre’nin sağlık durumu iyi. Muhammet Emre’ye uzun, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.

 

Zehra Coşkun Salih, Körfez’de çalmadık kapı bırakmıyor

Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi iken görevinden istifa ederek siyasete atılman Zehra Coşkun Salih, Ak Parti’den aday adayı oldu. Salih, aday adaylığını ilan ettiği günden sonra Körfez’de çalmadık kapı bırakmadı. Bölgenin sevilen isimlerinden biri olan Zehra Hanım, esnaf gezilerini bitirdi. Ev ev gezmeye başlayan Zehra Coşkun Salih, önümüzdeki günlerde ziyaret ettiği insanları tekrar gezecekmiş. Zehra Hanım’ın bu çalışkanlığı partili büyüklerinin gözünden de kaçmıyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR