Dost dost diye diye…..

MAKALEYİ DİNLE

Aşık Veysel Şatıroğlu’nun ruhu şad olsun. Toplumdaki değişimi, dayanışmayı, ayrışmayı beklentilerini sazı ve sözü ile çok güzel dile getirmiştir.

Dost dost diye nicelerine sarıldım
Benim sadık yarim kara topraktır
Beyhude dolandım boşa yoruldum
Benim sadık yarim kara topraktır
***
Nice güzellere bağlandım kaldım
Ne bir vefa gördüm ne faydalandım
Her türlü isteğim topraktan aldım
Benim sadık yarim kara topraktır

***

Öylesine karma karışık bir ortamda yaşıyoruz ki neyin iyi, neyin kötü olduğunu anlamakta insan zorlanıyor.

Sahtekarlık, yalan, dolan, çıkarcılık, iki yüzlülük, aşırı egoizm gırla gidiyor. Bu ortamda hak, hukuk, adalet kavramları da git gide bizden uzaklaşıyor.

Böyle olunca da insan kendisini boşlukta hissediyor. Strese giriyor. Umutları tükeniyor. İnsanları ayakta tutan umuttur. Umut kaybolunca akla, hayale gelmeyen olayları yaşıyorsunuz. Böyle olunca git gide kaos ortamı doğuyor.

Bu ortamı gören gizli ajandası olan kurum, kuruluş, kişiler ve de devletler ortamı cehenneme çeviriyorlar. Düşmanımın düşmanı dostumdur anlayışı ile el ele, kol kola girip yapmadıklarını bırakmıyorlar.

Başarılı olmak içinde esasında bir zenginlik olan farklılıkları körükleyip çatışma ortamı yaratıyorlar. Bakıyorsunuz at izi it izine karışıp ortalık kan revan oluyor.

Türkiye olarak temcit pilavı gibi ısıtılıp önümüze konan bu filmleri çok gördük ve yaşadık. Hala da yaşatmaya çalışıyorlar.

Asrın belası terördür. Belli kesim örneğin silah tüccarları gibi kimseler nemalanıyor. Bunların dışında herkes zarar görüyor. Bu yolda maddi ve manevi kayıpları rakamlandırmak hiç mümkün olmaz.

Terörün başarıya ulaşmasının ön koşulu toplumda korku ve tedirginlik yaratmaktır. Bunda başarılı olmaması için Türk toplumunun dayanışması her türlü övgüye değerdir.

Bizim çıkara dayanmayan tek gerçek dostumuz kardeş Azerbaycan’dır. Bunu devleti idare edenler başta olmak üzere ücra köşede yaşayan bireylerinde bile görmek mümkündür.

Bu acıyı bire bir paylaşan ve her koşulda Türkiye’nin yanında olan yüzlerce kardeşlerimizin ve yüreğinden gelen sesle yüksek seviyede duyuyoruz. Hepsine içten teşekkür ediyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR