İzmit Çakırköy’de pis kokular varmış?

MAKALEYİ DİNLE

Selamlar…
Ben Çayırköy Gölkent’te oturuyorum.
Burada Yeşilova’dan itibaren geniş bir alanda çok ağır bir çöp kokusu var.
Hani yanınızdan çöp kamyonu geçer ve pis bir şekilde keskin kokar ya, işte o derece bir koku…
Özellikle sabah saatlerinde bu kokuyu duyuyoruz.
Karşı tepede İzaydaş var.
Oradan mı geliyor bilemiyoruz.
Ben öyle tahmin ediyorum.
**
Eğer öyleyse, İzmit’e çok büyük bir kötülük yapılıyor.
Yüz binlerce insanın sağlığı tehlike altında.
İnan boğazımız kuruyor, nefes alamıyoruz.
Birkaç kez “Alo Çevre 181”i aradım maalesef her hangi bir muhatap bulamadım.
Hatta telefona doğru dürüst cevap veren bile yok.
İnsanlar bir şekilde orada, koltuk kapmış işine bakıyor maaşını alıyor.
**
Üstelik bu bireysel bir sorun da değil, ama dediğim gibi muhatap bulamıyorum. İlgillere mail attım ancak ondan da umutlu değilim…
Sorunu köşenizde yazıp dile getirirseniz sevinirim.
Çünkü birilerinin bir şeyler yapması lâzım.
En azından gündeme alınması gerçekten iyi olur.
**
Bu çevrede yaşayan insanlar için endişe verici şeyler olmasın.
Yaşam şartlarımızı bu kadar kalitesiz hale getirenlerin sorgulanması lazım. Koku İzaydaş’tan geliyorsa, inanın İzaydaş İzmit’in katili olur.
Binlerce insanın sağlığı tehdit altında, bu kokuyu soluyarak yaşatılmak büyük kötülük maalesef…
**
Sevgili okurlarım, konu oldukça ciddi…
Belediye ve çevre yetkilileri bu soruna eğilse iyi olur…
İnsan sağlığı her şeyden önce gelir…

Körfez Hacı Osman Mahallesi
sakinleri belediyen şikayetçi!

Ramazan Bayramı sona erdi…
Herkes sevenleriyle bayramlaştı…
Körfez Hacı Osman Mahallesi sakinleri, bu yarma dertli mi dertli…
Dün arayan bir vatandaş, “Mahallemizde alt yapı çalışması yapılıyor, yollar doz duman içinde. Toz ve dumanlar içinde komşularımıza bayramlaşmaya gittik. Yollar sabah ve akşam sulanıyor. Ama öğle sıcağı vurunca, bir de rüzgar esince göz gözü görmüyor. Belediyeden şikayetçiyiz” dedi… Biz de vatandaşın bu şikayetini ilgilere duyuruyoruz.

Yusuf Ünel
istifa etti

Son genel seçimlerde DSP Milletvekili adayı olan Yusuf Ünel, seçim sonrasında Hülya Yıldırım’ın ekibiyle İzmit İlçe Yöneticiliği’ne seçilmişti.
Uzun bir süredir aktif olarak DSP yönetiminde siyaset yapan Ünel, geçtiğimiz günlerde ani bir karar ile istifa ettiğini duyurdu.
Ünel’in istifasıyla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapacağı öğrenildi.
İzmit İlçe Sekreterliği ve yöneticiliğinden istifa eden Yusuf Bey, bir DSP üyesi olarak siyaset yapacağını söylüyor.

Türkiye'de her 80
kişiden biri çölyak!

Glutensiz Yaşam Koçu Nilay Akçelik, Çölyak hastaları ile ilgili önerilerde bulundu;
Akçelik’in açıklaması şöyle;
Bildiğiniz gibi Çölyak hastaları (Gluten alerjısı olan kisiler, ömürleri boyunca buğday, arpa, yulaf, çavdar yiyemez ve katkı maddesi tüketemeyen kişiler) buğday ve gluten iceren hiçbir şey tüketememektedirler.
Türkiye'de 80 kişiden 1 kişinin çölyak olduğu ve Kocaeli bölgesinde bunun dağılımının 1500 kişiye yakın hasta olduğu tarafımızca takıp edilmektedir. Ve tabi bunun birde teşhisi koyulmamış, bilinmeyen sayısı da mevcuttur.
Glutensiz Yaşam ve Cafe Gluten Free olarak kendilerine hazırladığımız baklavaları ve Ramazan pidelerini bu Ramazan ayında da aldılar ve bize
teşekkür ettiler.
Ulusal basın ve yerel basın kanalıyla sizler aracılığıyla birçok teşhisi koyulmamış hastalara yol göstermiştik.

Plaka fiyatları el yakıyor
Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com’un verilerine göre, son bir yıl içinde Türkiye genelinde minibüs plakalarında adet bazında satış artışı yüzde 2’de kalırken, fiyatlar yüzde 47 oranında artış kaydetti. Verilere göre, geçtiğimiz yıl 51 bin TL olan Türkiye ortalama plaka fiyatı, bu yıl 75 bin TL’ye yükseldi. Plakalar ayrıca 2011’e oranla yüzde 8 daha hızlı satıldı.
**
Kadıköy-Kartal metro hattının faaliyete girmesiyle pek çok minibüs hattının tali yollara çekileceği İstanbul’un Anadolu Yakası’nda plaka fiyatları adeta el yakıyor. Ortalama fiyatın 667 bin TL olduğu İstanbul’da, Anadolu Yakası’nın iki büyük ilçesinden Kartal’da ortalama fiyat 787 bin 500 TL’yi, Pendik’te ise 900 bin TL’yi buluyor. Avrupa Yakası’nın en büyük ilçelerinden Esenler’in fiyat ortalaması ise 270 bin TL’ye ulaşıyor.
225 bin TL ortalama fiyat ile İstanbul’un ardından gelen Ankara’da, ilçe bazında ortalama fiyatlara bakıldığında, 370 bin TL ile Altındağ’ın ilk sırada yer aldığı görülüyor. Ortalama fiyatlar Çankaya’da 365 bin TL, Çubuk’ta ise 60 bin TL seviyesinde bulunuyor.
**
Ortalama fiyatın 130 bin TL olduğu İzmir’de Karabağlar 750 bin TL ortalama ile başı çekerken, Karşıyaka 137 bin 500 TL, Buca 120 bin TL ile Karabağlar’ı takip ediyor. Minibüs plakalarında ortalama 55 bin TL fiyata sahip Bursa’da, Yıldırım ilçesi 389 bin TL ortalama fiyat ile önde gelirken, fiyatlar Nilüfer’de 195 bin, Osmangazi’de ise 87 bin 500 TL’yi buluyor.
**
Kocaeli’nde 47 bin 500 TL’lik fiyatı ile il ortalaması olan 40 bin TL’nin üzerine çıkan tek ilçe Gebze’yi, 38 bin 750 TL ile merkez ilçe İzmit ve 31 bin 500 TL ile Körfez izliyor

Kizir, Suadiye
halkına sahip çıktı

Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Güner Kizir, SUMOTAŞ- Fritolay gerginliğinde Suadiye halkına sahip çıktı. Kizir, “Emek Partisi olarak Frito Lay yetkililerini bu yaklaşımlarından vazgeçmeye, Suadiye halkının haklı taleplerini kabul edip, Sumotaş’la anlaşmaya, Mersin’deki fabrikadan atılan işçileri geri almaya, ilimizin yetkililerini de Suadiye halkına uygulanmakta olan siyasi operasyona son bulması ve sorunun çözümüne katkı yapmaya, Kocaeli’deki işçileri, emekçileri, aydınları yazarları da Suadiye halkıyla birlikte olmaya çağırıyorum. Buradan bir kez daha Suadiye halkının ve nakliye kooperatifi Sumotaş’ın haklı davasının yanlarında olduğumuzu ilan ediyoruz.” dedi.

Güneş, Romanları memnun etti

Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar ve yönetim kurulu geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ı ziyaret etti. Çokyaşar, CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş’in Romanların yaşadığı sorunların araştırılması ve çözümlerin tespit edilmesi amacıyla Meclis araştırması istemesinin kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.
**
Roman Dernekleri Federasyonu olarak tüm siyasi partilere eşit mesafede olduklarının da altını çizen Çokyaşar, CHP’nin uygulayacağı projelerin hayata geçirilmesi noktasında destek vereceklerini belirtti. İl Başkanı Yalçın Kuşkan ise ziyaretlerinden ötürü memnun olduklarını dile getirerek, Romanların toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Kirlenmeden
tozlanmadan
harman dövülmez!

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, İzmit Tavşantepe Mahallesi’ne yaptığı ziyarette ilginç bir tespitte bulunmuştu.
Tutuş, Tavşantepe Mahallesinin sorunları ile ilgili çocukluğu Tavşantepe mahallesinde geçen biri olarak buranın dününü ve bugününü iyi bilirim. Yerel yönetimlerimiz şuan Tavşantepede harman dövmektedir ve bölge halkı genel olarak bir ayağı İzmit’imizin köylerindeki vatandaşlarımızdan oluştuğu için kirlenmeden tozlanmadan harman dövülmeyeceğini iyi bilirler” şeklinde konuştu.
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

-Sallanan sandalyede hiç durmadan sallanma rekorunun 440 saat olduğunu…

KONUŞAN FOTOĞRAF


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR