Köseköy İstasyon’un kantinine şikayet var!

MAKALEYİ DİNLE

Cumartesi ve Pazar günleri ilimizin birçok bölgesinden Açık Lise sınavları yapıldı.
Sınav yapılan yerlerden biri Köseköy İstasyon İlköğretim Okulu...
Gazetemizi arayan bazı veliler ve okulda sınava giren öğrenciler, kantindeki fiyatlara isyan etti...
**
Okul kantini sınav günlerinde fiyatları ikiye katlıyormuş...
Örneğin su 40 kuruş iken, sınav günü 1 lira...
Çay 40 kuruş iken sınav günü 1 liradan satılıyormuş...
Yani yüzde 150 artışla...
**
Gazetemizi arayanlar, kantin işletmecisinden şikayet ederek;
“Bu resmen bir soygun...
Kantindeki fiyatlara yüzde yüz, yüzde 150 zam koyuyor...
Bizleri enayi yerine koyuyor...
Bu nasıl bir işletmecilik anlayışı anlamış değiliz...
Elhamdülilah Müslümanız...
Müslüman bir ülkede, bu kadar birbirine kazık atma olur mu?
Biz paramızı sokakta mı bulduk?
**
Kartepe Belediyesi yetkililerine ve Milli Eğitim Müdürlüğüne sösleniyoruz, sınav günü okul kantinlerinden denetim yapsınlar...
Yapsınlar ki, vatandaşı, öğrenciyi enayi yerine konan kantin işletmecilerine gereken dersi versinler...
Yazıklar olsun Köseköy Kantinini işletenlere...” diyerek tepkilerini dile getirdiler....
**
Şikayetler böyle...
Belki de bu durum sadece Köseköy İstasyon İlköğretim Okulu’nda olmuyordur...
Umarım belediye zabıta ekipleri bu şikayetlerden sonra sınav yapılan yerlere denetim yaparlar ve kantin işletmecilerini disipline ederler...









Başkan Doğan, annesinin Anneler Günü’nü kutladı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, AKP İl Kadın Kolları tarafından Antikkapı Restaurant’ta düzenlenen Anneler Günü kutlama programına katıldı. Şehit, özürlü ve gazi annelerinin katıldığı kutlama programına AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, AKP İzmit İlçe Başkanı Aysel Demirtaş, İzmit Belediye Meclis Üyesi Emine Okanalp, İzmit Belediye Meclis Üyesi Emine Zeybek ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kutlamaya katılan annelerle yakından ilgilenen Başkan Doğan katılımcıların arasında annesi Havva Doğan’ın olmasına da çok sevindi. Annesine olan bağlılığı ve sevgisi ile tanınan Doğan annesinin elini öperek ona karanfil hediye etti. Havva Doğan yoğun iş temposu nedeniyle fazla biraraya gelemediği oğlu ile zaman geçirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken hayatımın en güzel hediyesi çocuklarım. Hepsi ile ayrı ayrı gurur duyuyorum” dedi.

Alikahya’ya amfili park

Alikahya Karadeniz Mahallesi’nde park yapılıyor. Karadeniz Mahalle Muhtarlığı yanında 1512 metrekarelik alan üzerine yapılmakta olan parkın ay sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. İzmit Belediyesi yetkilileri, daha önceden fazla kullanışlı olmayan parkta revizyona gidilerek daha kullanışlı hale getirildiğini, park alanındaki meydanın üzerinin asma-germe çatı ile kapatılacağını belirterek, parkın bölgeye ayrı bir hava katacağını bildirdiler.


Kartepe’de Saadet ve MHP’den ortak hareket

Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Çepil ve MHP Kartepe İlçe Başkanı Taner Karagül, ilçedeki sorunlarla ilgili ortak hareket etme kararı aldı. İki muhalefet partisinin de hem fikir oldukları mevcut ilçe belediye yönetiminin yönetim şeklinin acziyet ve muammadan ibaret olduğunu ifade ederek, “Seçim öncesi verilen vaatlerin maalesef halkı kandırmaktan öteye gidemediğini, gelecek olan seçime kadar geçecek olan bu zamanın halkın aleyhine boşa geçerek yazık olacağını üzülerek de olsa görmekteyiz” dediler. Belediyenin iktidar partisinde olmasına rağmen muktedir olamadıklarını belirten ilçe başkanları Çepil ve Karagül, “bu sıkıntılı süreçte muhalefet olarak fikir birliği yapılması gerektiği yapılacak olan yanlışlara karşı daha güçlü durmayı sağlayacaktır” açıklamasında bulundular.
Körfez’de asfalt seferberliği

Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, asfalt ve üst yapı çalışmalarını Körfez’in birçok noktasında sürdürüyor. Kuzey Mahallesinde Sakarya ve Esentepe Caddelerine sıcak asfalt serildi. 1800 ton asfaltın sergilendiği çalışmada 45 personel görev yaptı.


Konak’ta Mesnevi okuması yapıldı

İzmit Belediyesi ile Kocaeli Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği işbirliğiyle tarihi Saatçi Ali Efendi Konağı’nda mesnevi okumaları yapılıyor. Etkinlikte Karabaş-i Veli Dergahından Mesnevi Üstadı Mustafa Özbağ’ın doyumsuz sohbeti konağı dolduranlara unutamayacakları anlar yaşatıyor. Her ay tekrarlanan etkinliğe sadece İzmitliler değil İstanbul, Sakarya ve Bursa dan da meraklılar katılıyor. Saatçi Ali Efendi Konağı’nı tıka basa dolduran meraklılar İzmit Belediyesi’ne böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ettiler.

Yenidoğan’a yeni park

İzmit Belediyesi, Yenidoğan Mahallesi Subay Lojmanları karşısındaki fazla kullanılmayan alan değerlendirilerek küçük bir park haline dönüştürüldü. Yıllarca atıl vaziyette bulunan alana çocuk oyun grubu, banklar konularak , zeminde düzenleme çalışmaları ve yeşillendirme çalışması ile çok hoş bir hale getirildi. Belediye Yetkilileri, boş buldukları her alanı değerlendirip vatandaşın hizmetine sunmaya devam edeceklerini söylediler.



Sabah namazı buluşması!

SP Körfez İlçe Gençlik Koları’nda Sabah Namazı Buluşmaları devam ediyor. SP’liler önceki gün Körfez Site Camii’nde cemaatle sohbet ederek namaz sonrası ise çorba ikramında bulundu. Başkan Abdulkadir Kaymak, bu tür cemaat buluşmalarının devam edeceğini söyledi.



Çayırova Kentsel dönüşüm mağdurları derken kuruyor

Çayırova ilçesi, İnönü ve Emek mahalleleri (Korkak dere mevki) halkıyla, kentsel dönüşüm nedeni ile belediyenin TOKİ ile yapmış olduğu protokola karşı, iki mahalle birlikte toplantı yaptı. Mahalle sakinleri toplantıda belediye ile görüşmeye yapıldığını ama hiçbir net cecap alamadıklarından yakındı. Mahalle sakinlerini, bu ilgisizlik karşısında, kendi haklarını korumak için dernek kurma kararı aldılar. Kurucu üyelerini seçerek çalışmalara başlayan mahalle sakinleri, kentsel dönüşümle ilgili sorun yaşayan diğer mahallelerle ortak hareket etmek istediklerini açıkladılar.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Sarışınların,esmerlere göre daha fazla saçının olduğunu…



# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR