Adalet YOK Kalkınma ÇOK!

MAKALEYİ DİNLE
AKP ve Gülen Cemaati arasındaki savaş kızıştı…
Belgeler, kasetlerden sonra düğmeye basıldı…
3 bakan çocuğu gözaltında…
Çocuğunun gözaltına alınmasından haberi olmayan İçişleri Bakanı Muammer Güler’in karizması çizildi…
Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonuyla ilgili Saadet partisi Gebze İlçe Başkanı Nurettin Çelik, bir açıklama yaptı…
Bu açıklamayı sizlerle paylaşmak istedim;
Bir anda ülke gündemine bomba gibi düşen içinde halkın özenerek seçtiği Bakanların çocuklarının, saygın bürokrat ve işadamlarının da aralarında bulunduğu “Rüşvet ve Yolsuzluk” operasyonunu değerlendiren Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Nurettin Çelik, olayların yerel seçimler öncesinde adayların isimlerinin açıklanıp artık son dönemece girildiği bir dönemde meydana gelmesinin düşündürücü olduğunu söyledi.
**
İçerisinde Adaletten ve Kalkınmadan bahseden bir partinin halkı, beraber yürüdük biz bu yollarda beraber ıslandık yağan yağmurda şarkısıyla motive ederken kendilerinin hizmet alanı yerine kendi etraflarıyla oluşturdukları dünyada yürüdüklerini üzülerek öğrendiklerini söyleyen Başkan Çelik, “Biz Siyasetinde ticaretinde dürüst yapılmasından yanayız” dedi.
**
Biz saadet partisi olarak her zaman dürüstlüğü kendimize şiar edinmişiz diyen Başkan Çelik, “İsrafsız ve herkesin hakkının adil bir şekilde paylaşıldığı düzeni geçmişten bu güne kadar gerçekleştirmişiz. Bize yetki verildiği zamanda bunu halkımıza en iyi şekilde göstermeye gayret etmişiz. Eğer bir yerde haksızlık varsa da bunu ortadan kaldırmak için sonuna kadar gitmek gerekmektedir. Bizim Belediyelerimizde ve bizim iktidarımızda tüm dairelerde ‘Rüşvet Alanda Verende Mel’undur’ tabelaları asılacaktır.” dedi.


Mehmet Aras, Büyükşehir
veya Kartepe’ye aday olmalı

Kocaeli siyasetinin en renkli simalarından biri kuşkusuz Saadet Partili Mehmet Aras’tır…
Sıra dışı basın açıklamalarıyla adından sıkça söz ettirir…
İl başkanlığı seçimlerinde hakkı yendi…
Ama yine de partisine hizmet etmeye devam ediyor…
Aras’ın SP’den İzmit veya Kartepe Belediye Başkan adayı olması isteniyor…
Ama kabul etmiyormuş…
Aras, Kartepe’de çok seviliyor…
Zira geçmiş dönemde Köseköy Belediye Başkanlığı yaptı…
Adı hiçbir şaibeye bulaşmadı…
Aras’ın Kartepe’den aday olması, oradaki siyasi dengeleri de değiştirir.
Aras ya da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne aday olsun…
Aras’ın bir yere aday olması, Kocaeli siyasetine renk getirir…

Arıt ve Kurtaş’tan
Başar’a tam destek

CHP Körfez Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Reşat Başar, önceki gün Hereke’ye gitti. Hereke’de seçim çalışmalarını masaya yatırdı. Başar’ın toplantısına Hereke Belediyesi eski Başkanı Ahmet Arıt ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ömer Kurtaş da katıldı. Bilindiği gibi Kurtaş, 2011 genel seçimlerinde CHP’nin 4.sıra milletvekili idi. Arıt ve Kurtaş’ın Başar’a tam destek verdiği servis edildi. Her ikisinin Başar’a destek vermesi çok önemli… Zira özellikle Ahmet Arıt, Hereke ve Körfez siyasetinde söz sahibi….


Baro başkanları
Wellborn’de toplanıyor

Ege ve Marmara Bölgeleri Baro Başkanları Toplantısı Kocaeli Barosu' nun ev sahipliğinde 21 - 22 Aralık 2013 tarihlerinde Başiskele Wellborn Hotel' de yapılacak. Ege ve Marmara Bölgelerindeki illerimizin Baro Başkanları ve temsilcilerinin katılacağı toplantıda; Barolar ve avukatlara açılan soruşturma ve davalar, Baroların dava açma hakkı olmadığına ilişkin kararlar, 1136 sayılı Avukatlık Kanunu'nda yapılmak istenen değişiklikler ve mesleki ve kamuoyunun gündeminde yer alan sorunlarla ilgili genel görüşme ve değerlendirmeler yapılacak.


Nail Çiler, Tarhan’a
neden sitem etti?

CHP’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan önceki gün Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’i ziyaret etti. Tahran, yapacağı çalışmalarla ilgili Çiler’i bilgi verdi. Çiler, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çiler bir de ziyaretine sadece Tahsin Tarhan’ın geldiğini söyleyerek diğer adaylara sitem etti.

Ellibeş moral veriyor

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş önceki gün İhsaniye Fidanlık mevkiinde Hasan Fehmi Boz ve Metin Atay, Değirmendere’de Feyyaz Okur ve Halil Erkoca’yı evlerinde ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyaretlerde İl Genel Meclis Üyesi Ömer Uzuner ve ilçe esnaflarından Musa Şenol da eşlik etti.

Yere tükürme, imzanı at, tıraş bedava

Derince’de berberlik yapan Rasim Uyan, yeni bir projeye daha imza atıyor. Çevreci olarak nam salan ve birçok ödül alan Uyan, bu kez yere tükürme üzerine bir proje gerçekleştirdi. Uyan şu açıklamayı yaptı; “Merhaba yeni bir kampanya ile sizlerle birlikteyim. Halkımızın çok önemsediği “yere tükürmek” ile ilgili vatandaşlarımızın yere tükürmemeleri için bir imza kampanyası başlattım, imza atanlar ücretsiz sakal tıraşı oluyor ve tükürüğün faydalarını söylüyorum.
Çok kampanya düzenledim, tükürük ile ilgili de ufakta olsa gündeme getirmek ücretsiz tıraş bahane.Asıl amacım bu yol ile insanlarda duyarlılık oluşturmak ve topladığım imzaları Sağlık Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına göndereceğim. Tükürüğün faydaları ile ilgili tv programları ve konferanslar verilerek halkımız aydınlatılabilir” dedi.

KOTO üyesi Necmi
Bulut’a önemli görev


Kocaeli Ticaret Odası Meclis Üyesi Necmi Bulut, KOTO üyesi olarak uzun yıllardan beri sigortacılık ve sigorta aracılık hizmetleri yürüten ilimizin sevilen işadamı Ercan Kandemir 40 kişiden meydana gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigortacılık Sektör Meclisine seçildiler. Necmi Bulut ve Ercan Kandemir’in de yer aldığı mavi listenin sarı listeye karşı 150’ye 152 üstünlük sağlamasıyla sonuçlanmış ve böylece Kocaeli 2 il delegesini TOBB Sigortacılar Sektör Meclisine sokarak bir kez daha gücünü gösterdi.# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR