Ayaz’ın sihirli değneği ana - baba duası…

MAKALEYİ DİNLE

Başiskele’nin ilçe olmasının ardından iki dönemdir yörenin başkanlığını yürüten Hüseyin Ayaz, Büyükşehir’in de desteğiyle önemli projelere imza attı.

İlk okuduğunuzda kulağa klişe gelen bu cümlenin altında önemli detaylar var.

Geçtiğimiz günlerde kendisiyle yaptığım röportaj sırasında tanık olduklarım ve röportajda anlatılanlar Ayaz’ın ne denli mesleğine aşık olduğunu anlamama yetti.

Mesleği diyorum çünkü o Yeniköy Belediyesi’ni de dahil ettiğimizde 3 dönemdir belediye başkanı. Şuan 11 yıllık bir tecrübesi var. Görev süresi bittiğinde genç yaşına rağmen 15 yıllık belediye başkanı olacak.

Bu özelliğini esprili bir şekilde değerlendirmek  gerekirse, “ Ayaz, bu CV ile Avrupa’nın her şehrinde seçime sokulmadan başkan olarak atanabilir…”

Bazı bölge sakinleri için o, Hüseyin, bazıları için Hüseyin Ağabey, bazıları için de Hüseyin Başkan…

Belediyenin bir çalışanı, “Zaman zaman çok fırçasını yiyorum ama onun yönettiği bir belediyede çalışmaktan onur duyuyorum. Başiskele Belediyesi’nde çalışıyorum demek beni gururlandırıyor”

Samimi bir ilçenin samimi belediye başkanı olan Ayaz, kiminle nasıl konuşacağını, konuştuğu kişinin ruhunu nasıl okşayacağını iyi biliyor.

Onun çok iyi bildiği bir diğer konu da yaptığı vazife.

Kulağıma gelenlere göre belediyeye İller Bankasından gelen pay 400-500 bin TL, personele ödenen maaş ise 1700-1800 TL.

Eee birde yapılan hizmetler var.

Başkan Ayaz ve onun ekibi seçim beyannamesindeki bütün konulara el atmış durumda.

5 yıl için vaat edilen projelerin kimi bitmiş, kimi ihale edilmiş, kimi ihale aşamasına gelmiş.

Vaatlerin dışında da pek çok iş yapılmış.

Peki, bu işi bu kısa sürede, dar bir bütçeyle bu ekip nasıl kıvırıyor.

Bu da parayı akıllı kullanma sanatı sanırım.

Size şaşıracağınız bir detaydan daha bahsedeceğim;

Başiskele Belediyesi bugüne kadar yaptıkları çalışmalar için hiç kredi kullanmamış.  Ne özel bankalardan ne de iller bankasından tek kuruş kredi almamış.

İlimizde personel maaşlarını bile kredi çekerek ödeyen belediyeler varken, Ayaz’ın ve ekibinin bu işi nasıl başardığını anlamak güç.

Sihir nerde, keramet nerde?

Bir ilçenin ilk belediye başkanısınız, ikinci dönem oyunuzu katlayarak geliyorsunuz. Kredi kullanmadan 5 yıllık vaatlerinizin birçoğunu bir yılda bitiriyorsunuz. Gelen paranın 3 katından fazlasını maaş olarak veriyorsunuz.

Bu sihri dünyaca ünlü sihirbaz David Copperfield bile başaramaz…

Ne sihirdir ne keramet, Hüseyin Ayaz’ın muskası ana –baba duası. Başkan da olsa anası Nimet, babası Zeynel Amca’dan ayrılmayan Ayaz, onların hayır dualarını almak için elinden geleni yapıyor. Aynı binada yaşıyorlar ve aynı sofrada yemek yiyorlar.

Bence Ayaz’ı başarılı kılan babasının öğütleri, anasının dualarıdır…

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR