MHP, Kocaeli’den 4 milletvekili çıkarsın, Türkiye’de iktidar olur!

MAKALEYİ DİNLE

7 Haziran’da seçimler yapıldı…

Sandıklar açıldı…

Gözler milletvekili sayısına çevrildi…

Saatlerimiz 11.00’i gösterirken AKP 6, CHP 3, MHP 2 olarak sıralandı.

Kimsenin aklına yurt dışı oyları gelmedi…

Saat 15.00’e doğru yurt dışı oyları geldi ve MHP’nin 1 milletvekili HDP’ye geçti…

Yani MHP’de soğuk bir duş oldu…

***

7 Haziran seçimlerinden sonra hükümet kurulamadı…

1 Kasım’da erken seçim var…

7 Haziran’dan sonra Türkiye’de terör tırmandı…

Halkın milliyetçilik duyguları kapardı…

MHP, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde oy patlaması bekliyor…

Oy patlaması beklenen yerlerden biri de Kocaeli…

***

1 Kasım’da yapılacak seçimlerde MHP’den Kocaeli milletvekili aday adayı olan Arif Gülen ve Serap Durmaz önceki gün bir araya geldi.

Aday adayları ziyarette birbirlerine başarı diledi…

Fikir alışverişinde bulundu…  

***

Aday adaylarından Serap Durmaz basında yer alan anketlere dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı;

Tüm kamuoyu anketleri gösteriyor ki MHP 1 Kasım seçimlerinde % 20’nin üzerinde oy alacaktır.

İl başkanımız Aydın Ünlü’nün üstün gayreti ve milletvekili aday adaylarımızın verdiği seçim startı ile Kocaeli’de 4 milletvekili çıkaracağımıza eminim”

Yani MHP’liler Kocaeli’den 4 vekil çıkarmayı hedefliyor…

Hatırlanacağı gibi MHP; 7 Haziran seçimlerinde 2’nci vekilliği kıl payı kaçırmıştı.

1 Kasım’daki seçimlerde MHP’nin ikinci vekile daha yakın olduğunu söyleyebiliriz.

MHP, Kocaeli’den 4 milletvekili çıkarsın, Türkiye’de iktidar olur diye düşünüyorum…

 

Derbent’te magandalar halkı rahatsız ediyormuş!

Millet olarak düğünlerde, derneklerde silah atma merakımız var. Ama zaman zaman da aşırıya gidince onlarca kişi cemiyetlerde kaza kurşununa kurban gitti. Önceki gün Derbent’ten bir vatandaş aradı. İsmini vermedi. Derbent’te yapılan düğün ve cemiyetlerde atılan silahlardan rahatsız oldu. Ayrıca havai fişekler de atılıyormuş. Yani bir yandan silah atmalar, diğer yandan havi fişekler, bölge halkını oldukça rahatsız ediyormuş. Polis, konuyu araştırıp gerekli önlemi alırsa iyi olur. Zira bölge halkı oldukça rahatsızmış.

 

HDP, sandık görevlisi arıyor!

HDP Kocaeli İl Örgütü'nün, 1 Kasımda gerçekleştirilecek olan seçimlere ilişkin sandık kurulunda yer almak isteyen kişilere ilişkin çağrıda bulundu. HDP’liler 1 Kasım’da; Halkların iradesini yok sayanların saltanatını yıkmak, barış, adalet ve demokrasi mücadelesine güç katmak, ve tüm farklılıklarımızla birlikte yaşama iradesini yükseltmek için BİZ’lere katılın diyorlar. İlgilenenlerin daha detaylı bilgi için HDP İl ve İlçe Örgütlerine başvurmaları isteniyor. HDP, b7 Haziran seçimlerinde büyük bir sürprize imza atarak yurt dışından gelen oylarla Kocaeli’den 1 vekil çıkardı. Milletvekili olan Ali Haydar Konca, geçici hükümette Avrupa Birliği Başkanı seçildi. HDP, 7 Haziran’da büyük bir rüzgarı arkasını alıp barajı geçti, bakalım bu kez aynı başarıyı tekrar edecek mi, yoksa terör nedeniyle halk HDP’yi cezalandıracak mı?

 

Dolandırıcı uyarısı!

İzmit Belediyesi’nden dolandırıcı  uyarısı yapıldı. Belediyeden yapılan açıklamada, Kurban Bayramının yaklaştığı bu günlerde bazı kişiler, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın adını kullanarak dolandırıcılık yapıyor. Yetkililer, bu  kişilere itibar edilmemesini isteyerek” son günlerde Belediye Başkanımızın, başkan yardımcılarımızın ve belediyemizin adını kullanan bazı kişilerin, Suriyeli ailelerle, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için kurban, giyim ve okul ihtiyaçları için para istediklerini duymaktayız. Belediyemiz hiç kimseden ne adla olursa olsun yardım talep etmemektedir. Vatandaşlarımız, bu gibi  kişilere itibar etmesinler. Belediye Başkanımızın adını kullanarak dolandırıcılık yapanlar, polis 155’e veya belediyemizin 318 00 00 numaralı telefonuna ihbarda bulunulabilir” denildi.

 

MHP – SP İttifakını kim bozdu?

1 Kasım seçimleri öncesinde MHP ile SP arasında ittifak söylemleri gündeme gelmişti. Taraflar arasında yapılan görüşmelerde önemli ilerleme kaydedilmesi sonrasında MHP tarafından SP’den liste istenildi. SP genel merkezi hazırladıkları milletvekili listesini MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye gönderdi. Bahçeli tarafından gönderilen listede inceleme yapıldı. Listede Fatih Erbakan adını görmeyen Bahçeli nedeni sordu. Bu soru karşısında SP’li yöneticiler oldukça şaşırmaları sonrasında Fatih Erbakan’ın partiyle bir bağını kalmadığını dile getirdiler. İşte bu söylem MHP-SP ittifakını bitirdi. Bahçeli, Fatih Erbakan’ın adının olmadığı listeyi kabul etmeyeceğini SP’ye bildirdi. MHP-SP ittifakı başlamadan bitti. MHP kanadında Fatih Erbakan’ın listede olması durumunda önemli bir başarı alınacağını bildiğinden bu isim üzerinde durduğu belirtildi.  

 

Höbek , dergiye tepki gösterdi

AKP Kocaeli Milletvekili aday adaylarından Hakan Höbek, cemaate sert çıktı. Höbek. Nokta Dergisi’nin bu ay çıkardığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili kapağa sosyal medya hesabından sert bir dille eleştirdi. Höbek; "Cumhur'un Başkanı'na paçavra bir dergi kapağıyla sözüm ona ayar çekmek nokta koymak isteyen paralel çetelere ve onun siyasi işbirlikçilerine milletimiz 1 Kasım’da sandık başında son noktayı koyacaktır Allahın izniyle inşallah." Höbek’in düşünceleri böyle. Bakalım 1 Kasım’daki seçimde sandıktan nasıl bir sonuç çıkacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR