KOÜ Veri Hazırlama ve Teknik personelinin bazı istekleri var!

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Üniversitesi büyük bir kurum..

Her geçen gün gelişiyor, büyüyor…

Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasına girmeye başladı…

Bu da Kocaeli için artı bir değer…

***

Kocaeli Üniversitesi ile ilgili sık sık mail alırız…

Önceki gün de gazetemize bir mail geldi…

Maili gönderenler, KOÜ Veri Hazırlama ve Teknik personeli…

Onların Kocaeli Üniversitesi yönetiminden bazı istekleri var…

Gelen mail birlikte okuyalım;

***

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde çalışan 200 - 250 civarında taşeron (Veri Hazırlama ve Teknik Personel) maaşları asgari ücretin 1300 TL olmasının ardından, personele haber vermeden ücretleri aşağı çekmek için yeni bir ihaleye çıkılmıştır.

4857 sayılı İş Kanunu 22.maddesinde “çalışma koşullarında yapılacak bir değişiklik ancak tarafların anlaşmalarıyla gerçekleşebilir” denilmektedir.

***

İşçinin çalıştırıldığı ücretin düşürülmesi ve bunu kabul etmeye zorlanması iş şartlarında esaslı ve işçi aleyhine sonuç veren bir değişikliktir.

İşveren, iş sözleşmesiyle veya iş sözleşmesinin eki niteliğindeki personel yönetmeliği ve benzeri kaynaklar ya da işyeri uygulamasıyla oluşan çalışma koşullarında esaslı bir değişikliği ancak durumu işçiye yazılı olarak bildirmek suretiyle yapabilir.

Bu şekle uygun olarak yapılmayan ve işçi tarafından altı işgünü içinde yazılı olarak kabul edilmeyen değişiklikler işçiyi bağlamaz.

***

Hastane yönetiminin aldığı bu karar, hem kurumda bu şekilde çalışanlara zarar verecek, hem de ileride ücret farkları için açılabilecek olan davalar ile kamu zararı oluşturacaktır. Konuyu gazetenizde yer vermenizi rica ediyoruz.

KOÜ Veri Hazırlama ve Teknik Personelleri.”

***

Maili okudunuz…

Şu bir gerçek ki, asgari ücret arttıktan sonra bazı sıkıntıları da beraberinde getirdi…

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilere zam yapılmadı, yerine sözleşme yenilendi…

Doğal olarak taşeron işçiler mağdur edildi…

KOÜ Veri Hazırlama ve Teknik personeli de gazetemize gönderdiği mailde mağdur olmak istemediklerini bildiriyorlar.

Hastane yönetimi konuyla ilgili açıklama yaparsa, yayınlarım…

 

Mehmet Kaçar’a geçmiş olsun

2009-2014 yıllarında CHP’den il genel meclis üyesi olan Mehmet Kaçar, renkli kişiliği ile dikkat çekiyordu. Kaçar, geçtiğimiz yıl yapılan CHP Körfez İlçe Başkanlığı seçiminde ilçe başkanı seçildi. Kaçar’ı sık sık çevre mitinglerinde görürüz. Kaçar, önceki gün Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalbinden bir operasyon geçirdi. Operasyonu yapan da CHP’nin milletvekili adayı Dr. Ayhan Mutlu. Kaçar’ın sağlık durumu iyi. Kendisine geçmiş olsun diyoruz.

 

Kocaeli Devlet artık A sınıfı hastane!

Hastanenin daha kaliteli hizmet verebilmesi amacıyla Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ile yapılan görüşme ve yazışmalar neticesinde Kocaeli Devlet Hastanesi A-II Rol Grubu Hastane statüsüne yükseldi. Kocaeli Devlet Hastanesi köklü hastanelerimizden biridir. 326 yatak kapasitesi, 25 yataklı yoğun bakımı ünitesi ile Hastane Rolleri ve Gruplarına göre B Grubu hastane olarak hizmet vermekte. Ağır ve yüksek riskli hastalar yatırılarak takip ve tedavileri sağlanabilen, komplike hastalar kabul edilerek tedavi edilebilen, bünyesinde Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi barındıran hastane, Erişkin I. Basamak Yoğun Bakımda 5 yatak, Erişkin II. Basamak Yoğun Bakımda 10 yatak, Erişkin III. Basamak Yoğun Bakımda 10 yatak ile hizmet vermekte. A sınıfına yükselen Kocaeli Devlet Hastanesi’ni kutluyoruz.

 

Kılıç’tan örnek davranış

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şube Başkanı Ali Osman Kılıç ve yönetim Kurulu üyeleri derneklerinde örnek bir davranışa imza attı. Başkan Kılıç,  derneklerine geçtiğimiz aylarda Gölcük doğumlu olan ve görev yerlerinde vatanları için şehit düşen Şehit Piyade Er Arif Subaşoğlu’nun, Şehit Polis Memuru Bayram Özdere ve Şehit Polis Memuru Mustafa Yavaş’ın fotoğraflarını asarak büyük takdir topladı Kılıç, “Amacımız vatanı için canını veren şehitlerimizi unutturmamak. Onlar her zaman bizim kalbimizde olacak ”dedi. Kılıç ve yönetimi güzel bir davranış sergiledi. Umarız, o duvarda sadece o şehitlerimizin fotoğrafları asılı kalır. Başka fotoğraf eklenmez.

 

Yeşilay Haftası 1-7 Mart tarihlerinde kutlanacak

Bu yıl “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 96. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı haftada, yüzbinlerce gönüllü harekete geçecek ve Türkiye’nin dört bir yanında yapılan etkinliklerde çocuk, genç, yaşlı demeden herkes hem bilgilenecek hem de doyasıya eğlenecek

 

KOÜ’de sema şöleni

İzmit Belediyesi tarafından Kocaeli Üniversitesi’nde sema gösterisi etkinliği düzenlenecek. İzmit Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Tasavvuf Vakfı Kocaeli Temsilciliği işbirliği ile düzenlenecek ney dinletisi ve sema şöleninin 26 Şubat Cuma günü saat 18.30 da KOÜ Umuttepe Kampüsündeki Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacağı öğrenildi. Mesnevi sohbetinin de yer alacağı etkinliğin halka açık olduğu bildirildi.

 

Şehit Yavaş’ın kabri tamamlandı

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada ağır yaralanan, tedavi gördüğü GATA’da 21 gün sonra şehit olan özel harekat polisi Mustafa Yavaş’ın kabri tamamlandı. Gölcük Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, konuyla yakından ilgilendi.

 

Akar, şehit evinde

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, önceki gün Şırnak Cizre'de bölücü terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit düşen Arif Subaşoğlu'nun baba evine taziye ziyaretinde bulundu. Akar, ülkemiz ateş çemberinden geçiyor,  yaşadığımız acılar derin, acınızı paylaşıyoruz. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum" diyerek ailenin acısına ortak oldu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR