Höbek iyi bir tercih olabilir…

MAKALEYİ DİNLE

AK Parti, belki de tarihinin en önemli ve farklı seçimine girecek. Aslında bu farklılık diğer partiler için de geçerli. Ancak hali hazırda iktidar temsilcisi olmaları hasebiyle AK Parti’yi biraz daha ayrı bir şekilde ele almak gerektiği inancındayım.

1 Kasım’da yapılacak olan erken genel seçimler cumhuriyet tarihimizde bir ilk olacak. Zira Cumhurbaşkanı’nın atadığı bir seçim hükümeti ile erken seçimi yapacağız. Tam manası ile silahların gölgesinde bir seçim olacak.

Ve bu durum 7 Haziran sürecinden çok daha tehlikeli bir durum olarak karşımızda duruyor.

Suruç’taki hain saldırıyı bahane eden PKK’nın yine Urfa’daki iki polisi katletmesi ile başlayan gerilim sürecinde gelen şehit haberleri bizleri derinden yaralıyor. İlk olayın üzerinden daha iki ay geçmeden 115 vatan evladının şehit edilmesi elbette öyle hafife alınabilecek bir durum değildir.

Fakat bunun yanı sıra Selahattin Demirtaş’ın devleti tehdit eden açıklamaları elbette hiç hafife alınamaz.

Şunu herkes bilmelidir ki, bugüne kadar ülke yönetiminden söz ediyorduk. Fakat iş artık çığırından çıkmış durumda. Artık ülkenin değil, devletin büyüklüğünü gösterme zamanıdır. Ne demek istediğimi önümüzdeki günlerde daha net bir şekilde görürsünüz…

Ve bu işin artık bir mücadeleye dönüşmüş durumda. Haliyle mücadelede kayıpların olması yaşanabilecek bir hadisedir. Fakat ne olursa olsun, içilen şey şahadet şerbeti de olsa, hiçbir ölüm bir ananın kabullenebileceği bir durum değildir. Allah herkese sıralı ölüm versin…

xxx

Haliyle silahların gölgesinde bir seçime girecek olan AK Parti’nin açıklayacağı milletvekili aday listelerinin içeriği gerçekten çok merak ediliyor. İktidar temsilcileri şu anda bana kalırsa çok stratejik davranarak hareket etmek zorundalar. Ellerindeki potansiyellerini sonuna kadar kullanabilmek adına adımlar atmalılar. Kısacası adaylıklar çok önemli.

Bana kalırsa AK Parti mutlaka ilk 7 arasına etkili iki yeni ismi koymalı. Bir tanesi ile ilgili görüşlerim belli aslında. Yani listenin etkili bir yerine mutlaka bir Kürt profil yerleştirilmeli fikri bende sabittir.

Ancak diğer aday adaylarını şöyle bir çek ettiğimizde, toplumda karşılık bulacak bir isim olarak gördüğüm, sempatik kişiliği ile çevresinde sevilen bir sima olan Hakan Höbek’in de bir takım değerleri hak ettiği görüşüne sahibim. Kendisini aslında uzaktan tanıyordum. Fakat geçtiğimiz 7 Haziran sürecinde daha yakın olma şansı bulduğum Höbek, bana kalırsa millette karşılığı olan bir isim.

Gülüşü ayrı bir samimi, fiziki şekli şemali ayrı bir sempatik…

Yanlış anlaşılmasın lütfen, engeli bile onun hayata bağlılığını olumsuz etkilememiş. Bir karizma katmış gibi. Sıcakkanlı yapısı ile her kesimden destek görebilecek nitelikte, insanlarla pozitif iletişim halinde olmayı yaşam biçimi olarak gören bir kaliteye sahip.

Engelli olmasına rağmen aday adaylığı ücretini ödeyecek kadar da hassas ve teşkilatçı…

AK Parti, kısacası Kürt bir profilin dışında Hakan Höbek gibi bir ismi değerlendirebilir. İktidarın teşkilatlarını yakinen bilen bir isim olarak söylüyorum bunu.

Burada AK Partililerin aklına “Hakan Höbek, oy kazandırır mı?” şeklinde bir soru gelebilir…

Cevabı çok basit aslında… Elbette…

Darıca’da zaten tavan noktasında olan AK Parti’nin oyuna Höbek adı ile yeni kazanımlar eklenebilir. Aynı durum, özellikle Körfez’in batısındaki ilçelerde de yaşanabilir. Kısacası Hakan Höbek, AK Parti için yerinde bir tercih olabilir…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR