İzmit Belediyesi’nin şelale takıntısı

MAKALEYİ DİNLE

Bir önceki dönem 5 yıl süre ile İzmit Belediyesi meclis üyeliği yaptım. Ayrıca grup Başkan vekilliği görevini de üstlendim. 2 yıldan fazla sürede CHP olarak meclis çoğunluğumuzda vardı. O nedenle ilginç tartışmalı meclis toplantıları yaşadık.

 

Bunlardan biriside kültür tepesine yapılan şelale ile ilgilidir. Bu hususlardaki gelişmelerden sadece meclis üyelerinin dışında fazla kimsenin bilgisi yoktur. Bu vesile ile bu konuyu da açmak istiyorum.

 

Yanılmıyorsam 2010 yılı Temmuz ayı meclis toplantısında Başkan Nevzat Doğan toplantıdan önce bizzat ofisime gelerek 5 adet tahsis olduğunu bunların meclisten direk geçirilmesi ricasında bulundu. Bu tahsisler Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ve Kocaeli Valiliğinin İzmit Belediyesine yaptığı tahsislerdi. Üstelik bu tahsislerin bir kısmı 7 - 8 ay önce yapılmış durumdaydı. Belediye 7 – 8 ay uyumuş işini yapmamış, şimdi bu tahsislerin 5’ininde meclisten direk geçirilmesini talep ediyordu. Biz yine de Belediye ye verilen bedelsiz taşınmazlar olduğu için olumsuz bakmadık. Ancak grupta görüşeceğimizi ve kendisine yardımcı olacağımı ifade ettim.

 

Grupta meclis üyesi arkadaşlarla durumu uzun bir tartışma sonucu değerlendirerek 4 tahsisin direk geçmesine kültür tepesi ve şelale ile ilgili doğru dürüst bir proje sunulamadığından komisyona indirilmesi gerektiği kararını verdik ve meclise böyle gittik.

 

Aman Allah’ım Başkan Doğan’da bir celallenme bir tepki anlamak mümkün değil ‘’Hem suçlu hem güçlü’’ halin tam örneği 7 – 8 ay gecikmenin suçlusu bizmişiz gibi. Daha sonraki aşamada kültür tepesi için grup olarak olumlu yaklaştık ancak şelaleye muhalefet ettik.

 

Bugün de yapılana baktığımda çok doğru karar verdiğimiz düşüncesindeyim. Denizin karşısında kirli bir suyun seyrinin çok zevksiz bir durum olduğunu görüyorum. Bu zevksiz durum için İzmit Belediyesi yaklaşık 2 Milyon TL para harcadı. Bunları niçin yazdım. Geçen hafta içinde CHP ilçe başkanlığının şelale ile ilgili bir beyanına İzmit Belediyesi adına cevap veren Sayın İbrahim Ergin ‘’… İzmit Belediyesi olarak şelale projesini hayata geçirmek istediğimizde o zamanki CHP meclis üyeleri şelalenin yapımına karşı çıkmıştı. Fakat bittikten sonra şelalenin karşısında oturup çaylarını yudumluyorlar…’’demiştir.

 

Öncelikle kendi adıma söyleyeyim karşısında deniz olan bir şelalenin akan kirli suyu karşısında çay içmedim. İçmem de mümkün değil. Ancak sırtımı döner denize bakarak çayımı içerim benim zevkim bunu gerektirir. Diğer ulaşabildiğim 5 – 6 meclis üyesi arkadaşıma sordum. Onlarda benim gibi düşündüklerini söylediler.

 

Sevgili İbrahim Ergin kardeşim. Biz eski CHP grubu olarak bugünde şelale ile ilgili düşünce açısından aynı yerdeyiz. Acaba yaptığınız işin değerini düşünerek bu 2 Milyona eşit İzmit halkına faydası olup, olmadığının değerlendirilmesini siz yapsanız daha iyi olmaz mı?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Fikret Gökmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Mücahit YERLİKAYA - Şelale suyunun kirli olmasının yanında, suyu alt kısımlara geçirmesi alttaki taş duvarın arasında sızıntılar olmaktadır. Bu durum ileride göçüklere neden olabilecektir. Bu tehlikeleride görmek gerekir.

Yanıtla . 0Beğen 13 Ekim 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR